Co robić w domu podczas kwarantanny: 15 przydatnych i zabawnych pomysłów

Co robić w domu w czasie kwarantanny: 15 przydatnych i zabawnych pomysłów

Pomysły na sukces /... Porady

Kwarantanna wytrąciła nas z normalnego rytmu, rzucając wiele osób w nagłe wolne chwile. Nie marnuj tego czasu na złośliwą i wyczerpującą panikę. Do roboty! W naszej ofercie czekają na Ciebie zarówno przydatne, jak i po prostu zabawne pomysły na zajęcia.


Kiedy studiowałam w kolegium nauczycielskim, nasi wielcy nauczyciele psychologii rozwojowej i sztuki pedagogicznej często powtarzali: "Dziecko bez pracy na pewno będzie cierpiało na bezsens i będzie głupie". Niech dzieci będą zajęte czymkolwiek: nauką, grą w piłkę, rysowaniem. Wszystko, tylko że nie mają minuty na głupoty. Wiesz, wszyscy zachowujemy się jak przestraszone dzieci. Nie wiesz, co robić w domu? Dam ci listę rzeczy do zrobienia podczas kwarantanny, a ty wypełnij ją swoimi opcjami. W porządku?

1. Zwróć uwagę na dzieci

OK, jako pedagog jestem nieobiektywny i proponuję zacząć od tego punktu dla każdego, kto ma dzieci. Wielu rodziców dzisiaj (niektórzy z powodu zatrudnienia, niektórzy z powodu lenistwa) przekazuje wychowanie do szkoły i telewizji. Teraz nie odwracaj się! Zwróćcie oczy na swoje dzieci, uspokajajcie je, bawcie się z nimi, czytajcie dzieciom książki przed snem. Rozmawiaj z dziećmi i zadawaj ważne pytania, które mogą zmienić ich życie.


2. Zrób wiosen

ne porządki W większości rodzin na całym świecie, powszechne jest robienie wiosennych porządków. Cóż, teraz może być na to dobry czas. Właśnie ostatnio czytałem (w końcu) książkę Marie Kondo o japońskim magicznym sprzątaniu i mogę podzielić się kilkoma wskazówkami, które podniosłem. Właściwie to w tej książce jest bezwstydnie mało o sprzątaniu, ale są przydatne myśli.

1) Układaj ubrania pionowo, jak książki. W ten sposób ubrania rzadziej się psują i łatwiej jest wyciągnąć z szafy odpowiednią rzecz.

2) Wyrzuć wszystko, co jest bezużyteczne i nieprzydatne. Ogólnie rzecz biorąc, metoda KonMari wymaga wyrzucenia wszystkiego, co nie jest radosne. Nie, dziękuję. Nie jestem zadowolony z mojego paszportu, ale jestem zadowolony z mojej kolekcji opakowań pierwszej klasy. Bądźmy praktyczni.

3) Nie wyrzucaj swoich rzeczy na oczach członków rodziny. Od razu zaczną cię nagabywać o niechciane śmieci.

To nie tylko sprawi, że będziesz zajęty przez jakiś czas, ale także sprawi, że będziesz zadowolony z wyników. Czyszczenie jest również ważnym elementem utrzymania higieny.


3.

Rynki budowlane są zamknięte, więc nie można jeszcze przeprowadzać większych

remontów

. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest naprawienie drobnych rzeczy, na które nie miałeś czasu w przeszłości. Na przykład, można ponownie zamontować chwiejną półkę lub nasmarować skrzypiące zawiasy.

4.

Nigdy nie jest za późno na naukę

,

nawet jeśli skończyłeś szkołę dawno temu. Uczenie się przez cały czas jest świetnym ćwiczeniem dla mózgu i może nawet zmniejszyć ryzyko demencji w starszym wieku. W naszym artykule o darmowych materiałach na czas kwarantanny przygotowaliśmy już dla Państwa wybór ćwiczeń do nauki na odległość.


5. Zacznij ć

wiczyć Cała ta panika się skończy, spokojnie. Po wyjściu z kwarantanny wielu ludzi będzie przerażonych tym, jak bardzo przytyli, podjadając stres z herbatnikami. Nie cierp na kanapie, nie oglądaj w kółko tych samych strasznych wiadomości, ale zrób trochę ćwiczeń. Poznaj pomysły na ćwiczenia dla idealnej sylwetki, które możesz wykonywać w domu.


6. Naucz się nowego hobby

Knit, sklejaj modele statków w butelce, naucz się grać na gitarze. Wybierz hobby, które jest Twoją prawdziwą pasją. Możesz nauczyć się podstaw podczas kwarantanny. Na szczęście na YouTube jest mnóstwo darmowych tutoriali wideo na każdy temat.

7. Zdobądź pracę zdalną

Jest to przydatne, a nawet zabawne (jeśli jesteś osobą, która ekscytuje się niezależnością finansową). Tylko nie zaprzątaj sobie głowy nowym harmonogramem pracy. Znajdź coś ciekawego do zrobienia, aby zarobić pieniądze podczas kwarantanny. Nie zaszkodzi mieć dodatkowe pieniądze i oderwać myśli od ataków paniki.

8. Zanurz się w świecie literatury

Jak często masz okazję przeczytać ciekawą książkę? Wszyscy jesteśmy zazwyczaj zbyt zajęci, by czytać. Biorąc pod uwagę sytuację na świecie, sugerowałbym czytanie najzabawniejszych książek świata. Śmiech jest najlepszym lekarstwem!


9.

Zrób sobie

maraton filmowy

Czy wiesz, że przy pierwszej subskrypcji Netflixa możesz otrzymać 30 darmowych dni? Jest sporo stron z otwartym dostępem do archiwów wszelkiego rodzaju filmów. Czy przejrzałeś już wszystkie nowe serie Wiosna 2020?


10.

Podróżowanie

z domu

Zapaleni podróżnicy, których przyciąga muza dalekich podróży, są zdesperowani z powodu kwarantanny. Ale dzisiejszy świat daje Ci możliwość podróżowania za darmo, nawet bez opuszczania kanapy. W sieci można znaleźć wiele darmowych wirtualnych wycieczek po różnych krajach. Podobnie ciekawą alternatywą dla podróży osobistych są programy blogerów podróżniczych z kanałami na YouTube.

11. Medytuje

Szczerze mówiąc, w moich młodszych latach miałem lekką pogardę dla medytacji. "Siedzieć na tyłku i kontemplować siebie? Nie, dziękuję. Zbyt narcystyczne i nudne" - pomyślałem. Moje zdanie się zmieniło. Uduchowiona muzyka i piękne wizualizacje (pola, lasy, oceany lub chmury) mogą pomóc Ci się zrelaksować i poczuć falę rosnącej energii.

12. Zmień swój wizerunek

Czy chciałeś dokonać radykalnej zmiany, ale nie miałeś odwagi? Podczas gdy my siedzimy w domu, można zrobić wszystko z wyglądem: zastosować buntowniczy makijaż lub zabawny manicure na 1 kwietnia, zmienić fryzury. I co z tego, że teraz nikt nie widzi? Tak!


13.

Nadszedł czas, aby dobrze przyjrzeć się temu, jak radziliśmy sobie

z

naszymi dochodami i wydatkami. Wielu z nas jest rażącymi wydawcami, nawet jeśli mamy tendencję do przekonywania samych siebie, że jesteśmy rzekomo biedni. Usiądź i zastanów się, jak rozdzielić dochód rodziny, który posiadasz, aby rodzina czuła się najbardziej komfortowo podczas wszystkich zawirowań na świecie. Naucz się cieszyć życiem bez obaw o brak pieniędzy.


14. Zorganizuj imprezę z przyjaciół

mi Możesz bawić się z przyjaciółmi, nie łamiąc nawet kwarantanny. Wszystko czego potrzebujesz to komputer z kamerą i mikrofonem lub telefon. Umów się na spotkanie z przyjaciółmi, zorganizuj wideokonferencję i baw się dobrze bez wychodzenia z domu!

15. Sen

Kiedy jeszcze będziesz miał szansę zapomnieć o gorączkowym życiu zawodowym, bieganiu na wieczorne zebrania rodziców czy innych ważnych i niekończących się zadaniach? Wysypiaj się, bo sen wzmacnia organizm, przedłuża młodość i pomaga zwalczać stres. Możesz nawet schudnąć podczas snu!Może ci się wydawać, że to koniec świata. Przygnębiony stan emocjonalny jest zrozumiały. Zajmowanie się czymś pomoże nam wszystkim przezwyciężyć panikę. Zapewniam państwa, że dzięki naszym połączonym wysiłkom ludzkość będzie walczyć z koronawirusem. Wkrótce zapomnimy o nieudanym projekcie COVID-19. Wszystko będzie dobrze. I nie słuchajcie bajek alarmistów. Pokonamy pandemię, tak jak pokonywaliśmy je w całej historii ludzkości.

Wszystko będzie dobrze, chłopaki. A to, jak sprawnie przebiegnie kwarantanna, zależy od tego, co zrobimy. Więc pospiesz się i zrób coś pożytecznego i zabawnego!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze


Autor

Redakcja "Tele Horse"