Wielkie serce: gwiazdy, które żyją dla dobroczynności

Wielkie serce: celebryci, którzy żyją dla dobroczynności

Pomysły na sukces /... Życie celebryty Wielkie nazwisko i wielka fortuna nie zawsze czynią ludzi szczęśliwymi; dla niektórych największą radością jest niesienie pomocy potrzebującym. Bohaterami naszego materiału są celebryci, których nazwiska przeszły już do historii, a na ich kontach bankowych od dawna widnieją kwoty z wieloma zerami, ale każdy z nich gotów jest pomóc bliźniemu. Kim są dobroczyńcy?

Joanne Rowling, powieściopisarkaDroga

do sławy i fortuny brytyjskiej powieściopisarki była ciernista. Przed zawrotnym sukcesem Harry'ego Pottera Rowling i jej dzieci żyły na skraju ubóstwa, utrzymując się jedynie z zasiłku. Dzięki sukcesowi swojej serii filmów o czarodziejach, jako pierwsza pisarka trafiła na listę miliarderów Forbesa. Wiedząc dobrze z doświadczenia, jak wielu ludzi prowadzi życie, z którego ona sama z trudem się wydostała, Joan z łatwością pożegnała się z ogromną częścią swojego majątku, przekazując go na cele charytatywne.Z listy Forbesa wypadła po tym, jak przekazała potrzebującym około 160 milionów dolarów. W jednym z wywiadów tak tłumaczyła swój czyn: "Masz moralny obowiązek, kiedy dostajesz dużo więcej niż potrzebujesz, działać mądrze i mądrze oddawać. Ważną inicjatywą pisarza było założenie międzynarodowej organizacji non-profit Lumos. Jej głównym celem jest pomoc sierotom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej w znalezieniu rodziny lub domu, w którym będą kochane. Tak więc nawet po wszystkich skandalach wokół Rowling, pozostaje ona jedną z najbardziej cnotliwych postaci naszych czasów.


Angelina Jolie, aktorkaW

ostatnich latach można było usłyszeć o wiele więcej o działalności filantropijnej Angeliny Jolie niż o jej krzykliwych rolach filmowych. Od dawna wykorzystuje swoje wpływy, by promować dobroć i sprawiedliwość na całym świecie, od podkreślania znaczenia pszczół po trudną sytuację uchodźców z krajów trzeciego świata. Jolie rozumie, jak ważna jest pomoc planecie i ludziom, którzy ją zamieszkują, dlatego w 2001 roku została mianowana Ambasadorem Dobrej Woli ONZ. Jolie i jej były mąż Brad Pitt adoptowali trójkę dzieci z różnych krajów: Maddoxa z Kambodży, Zaharę z Etiopii i Paxa z Wietnamu. Dorastały z rodzimymi dziećmi pary Jolie-Pitt i były wychowywane z miłością.Była para założyła własną fundację Jolie-Pitt Foundation w 2006 roku. Do tej pory jej celem była pomoc organizacjom humanitarnym na całym świecie. Ale oprócz przekazywania pieniędzy i organizowania własnych fundacji, Jolie aktywnie podróżuje ze swoją misją do różnych krajów jako ambasadorka ONZ. W ciągu dwóch dekad była w Sierra Leone, Iraku, Tajlandii, Etiopii i innych częściach świata, aby pomóc znaleźć rozwiązania dla ludzi wysiedlonych ze swoich domów. Dziś Angelina Jolie jest jednym z największych humanitarystów na świecie i jest zdeterminowana, by uczynić świat lepszym.


Elton John, muzykJeden

z najbardziej znanych artystów na świecie ma również ogromne serce. Przez lata Sir Elton John przekazał dziesiątki milionów na pomoc potrzebującym, a także brał udział w rozwiązywaniu wielu współczesnych problemów. Muzyk szczególnie interesuje się tematem AIDS, gdyż jak sam przyznaje, stracił wielu przyjaciół w wyniku tej strasznej choroby.

W 1992 roku powstała Fundacja Eltona Johna AIDS, której celem jest powstrzymanie dewastacji, jaką choroba ta powoduje na całym świecie. Od momentu powstania, fundacja zebrała ponad 125 milionów dolarów na wsparcie programów w 55 krajach na całym świecie, mających na celu eliminację uprzedzeń i dyskryminacji oraz zapewnienie usług dla osób żyjących z AIDS.Angażuje w swoją działalność innych bogatych i sławnych ludzi, organizując wystawne bale i uroczystości, aby zebrać fundusze. Ponadto, inna Fundacja Eltona Johna wspiera aspirujących sportowców z ubogich rodzin poprzez przyznawanie corocznych nagród w wysokości £2,000, aby pomóc im w pokryciu niezbędnych kosztów treningu i zawodów, na które w przeciwnym razie nie mogliby sobie pozwolić. Jest też gorącym orędownikiem praw osób LGBT, a sam muzyk jest otwarcie homoseksualny.


Roger Federer, tenisistaRoger Feder

er jest jednym z najbardziej utytułowanych tenisistów na świecie, a także humanitarystą, który stara się pomagać mniej szczęśliwym. Od początku swojej kariery był bliski zostania pierwszym miliarderem w tenisie, ale Roger nie wydaje swoich milionów tylko na rodzinę. Zamiast tego wykorzystuje swoje pieniądze i wpływy, by pomagać biednym. W 2003 roku założył Fundację Rogera Federera, która ma na celu stworzenie lepszej przyszłości dla dzieci z Afryki. Główną rzeczą, którą Roger chce osiągnąć, jest udostępnienie edukacji tym, którzy nie mają do niej dostępu. Wierzy, że edukacja, bardziej niż cokolwiek innego, pomaga wydobyć ludzi z ubóstwa. Od momentu powstania, Fundacja przekazała 52 miliony dolarów ponad 7000 przedszkoli i szkół podstawowych, aby realizować swoją misję, a ta pomoc pomaga zmienić życie ponad miliona dzieci.Aktywnie wykorzystuje swoją popularność, aby zwrócić uwagę innych na filantropię. Na przykład Federer zorganizował turniej tenisowy Hit for Haiti, aby pomóc osobom dotkniętym trzęsieniem ziemi na Haiti. Dzięki jego licznym fanom i wszystkim zainteresowanym, podczas tego wydarzenia zebrano ponad 200 000 dolarów dla Haitańczyków. Inną inicjatywą tenisisty jest cykl meczów pokazowych "Mecz dla Afryki". W tych rozrywkowych grach biorą udział tacy goście jak Bill Gates, Rafael Nadal czy Trevor Noah. Generują imponujące przychody, a każdy mecz (do tej pory odbyło się ich sześć) zbiera miliony na wsparcie edukacji w Afryce. Federer jest więc świetnym przykładem człowieka o dobrej duszy, nieobojętnego na problemy innych.


Keanu Reeves, aktorW

Hollywood trudno znaleźć człowieka o tak dobrym sercu jak Keanu Reeves. Gwiazda "Matrixa" i "Johna Wicka" ma reputację nie tylko bardzo miłej osoby, ale także filantropa. Jedynym problemem jest to, że prawie nigdy nie dzieli się swoimi czynami publicznie. Dopiero w 2009 roku wyszło na jaw, że przez kilka lat był związany z fundacją, która pomagała finansować szpitale dziecięce. Milczał na ten temat,
bo nie chciał, aby to przeszkadzało w ważnej pracy fundacji lub przysłaniało prawdziwych bohaterów, którzy niestrudzenie pracują w tych szpitalach
.
Uważa się, że na chęć aktora do pomagania innym wpłynęła walka jego siostry z białaczką. Kim przez dekadę walczyła z rakiem, a dzięki wysiłkom lekarzy i pomocy Keanu udało jej się uzyskać remisję. Wiadomo również, że ten osobisty dramat skłonił go do oddania około 70% swoich honorariów za rolę Neo w Matrixie, co szacuje się na 31 milionów dolarów. Pieniądze zostały przeznaczone na badania nad białaczką oraz pomoc chorym dzieciom i dorosłym. Keanu Reeves jest więc kolejnym z naszych bohaterów, który myśli o innych bardziej niż o sobie.


Beyoncé, piosenkarkaDobre

uczynki i działania stały się częścią życia i wybitnej wykonawczyni Beyoncé. Jako idolka milionów ludzi na całym świecie, wykorzystuje swoje wpływy dla dobra tych, którzy ją otaczają. Piosenkarka podnosi świadomość na temat problemu głodu poprzez współpracę z takimi fundacjami jak The Houston Food Bank i The Global Food Banking Network. Troszczy się również o kobiety na całym świecie. Wspiera je nie tylko poprzez swoje piosenki, ale także poprzez Chime for Change, kampanię mającą na celu wzmocnienie pozycji kobiet i dziewcząt poprzez edukację, zdrowie i sprawiedliwe prawo.Podobnie jak wiele innych gwiazd, Beyoncé aktywnie wspiera ludzi od początku pandemii wirusa Covid-19. Jej organizacja charytatywna BeyGOOD wspierała ludzi, którzy mogli stracić domy z powodu niemożności płacenia czynszu z powodu koronawirusa. W sumie przekazała około pół miliona dolarów na pomoc osobom o niskich dochodach. A są to ludzie, na których problemy mało kto zwróciłby uwagę. Ale "królowa serc" Beyoncé nie została pominięta.Czasami gwiazdy wykorzystują filantropię jako sposób na zdobycie rozgłosu i wyrobienie sobie nazwiska, ale dla niektórych filantropia od dawna jest częścią życia. A bohaterowie, o których pisaliśmy powyżej, zdecydowanie udowadniają, że każdy może mieć inne motywy, ale ich ostateczny cel jest taki sam - uczynić ten świat lepszym. Ale prawda jest taka, że nie musisz przekazywać ogromnych sum pieniędzy, aby czynić dobro, możesz zacząć od małych rzeczy. Na przykład, możesz oddać niepotrzebne ubrania lub zostać dawcą krwi dla potrzebujących. Życie byłoby lepsze, gdybyśmy sobie nawzajem pomagali.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze
Autor

Redakcja "Tele Horse"