Gwiazdy oskarżone o rasizm podczas protestów w USA

Gwiazdy oskarżone o rasizm podczas protestów w USA

Pomysły na sukces /. Życie gwiazd Protesty w USA, choć nieco ucichły, jeszcze się nie skończyły i wiele gwiazd zareagowało na nie w mediach społecznościowych. W efekcie niektórzy celebryci dostali swoją dawkę krytyki, a nawet spotkali się z oskarżeniami o rasizm.

Przypomnijmy, że 25 maja w Minneapolis w stanie Minnesota biały policjant zastosował chwyt duszący podczas aresztowania Afroamerykanina George'a Floyda, po czym mężczyzna zmarł. Autopsja wykazała, że przyczyną śmierci 46-letniego aresztanta było uduszenie, a zgon został uznany za zabójstwo. Posłużyło to jako katalizator do powszechnych zamieszek, które przetoczyły się przez wszystkie stany i zaostrzyły problem rasowy w Stanach Zjednoczonych. Niektóre gwiazdy spotkały się z krytyką za "niewłaściwą" reakcję na śmierć George'a Floyda i późniejsze protesty.
1.

Hugh JackmanAktor Hugh Jackman zamieścił na Twitterze zdjęcie czarnoskórego protestującego, który przytula się do policjanta. "Jedność" - napisał aktor. Wielu użytkowników mediów społecznościowych uznało, że "Wolverine" wspiera policję. "Kiedyś podobne zdjęcie również zostało zamieszczone w mediach społecznościowych i zostało zainscenizowane, a rodzina afroamerykańskiego nastolatka została wtedy zabita" - napisał jeden z użytkowników. "Policja atakuje pokojowych protestujących, a Ty zamieszczasz to zdjęcie!" zauważył inny.
2.

Lil WayneSłynny raper z Nowego Orleanu spotkał się z backlash'em, mówiąc, że ludzie powinni obwiniać się za brutalność policji. "Myślę, że na tę sytuację należy spojrzeć bardziej wąsko" - powiedział raper w transmisji Instagram Live. - Mam na myśli to: policja nie jest skierowana na żadną konkretną rasę. Jeśli chcemy kogoś obwiniać, to jeśli zostaliśmy zatrzymani przez policję, to jest to nasza wina". W efekcie mężczyzna został dosłownie zalany setkami gniewnych komentarzy.
3.

David Gu

etta


Po tym jak 30 maja Guetta złożył hołd George'owi Floydowi używając zremiksowanej wersji przemówienia "I Have a Dream" Martina Luthera Kinga Jr, publiczność była "zdezorientowana i zszokowana". DJ wykonał mashup na dachu budynku na Manhattanie w Nowym Jorku podczas koncertu benefitowego dla ofiar koronawirusa i medyków. "Świat przechodzi przez trudne czasy i Ameryka też. Stworzyłem specjalne nagranie na cześć George'a Floyda. Naprawdę mam nadzieję, że jesteśmy bardziej zjednoczeni, ponieważ rzeczy są trudne, jak są" - powiedział Guetta.

Ale wiele osób nie doceniło remiksu światowej sławy przemówienia czarnego przywódcy praw obywatelskich. Ludzie online nazwali występ "najbielszym sposobem na odpowiedź na rasizm."
4

. MadonnaMadonna została skrytykowana po opublikowaniu wideo jej syna tańczącego po George'u Floydzie. "Mój syn David tańczy, by uhonorować George'a, a także by wesprzeć jego rodzinę i wypowiedzieć się przeciwko wszystkim aktom rasizmu i dyskryminacji, które mają miejsce każdego dnia w Ameryce" - napisała piosenkarka. W klipie David, którego Madonna adoptowała z Malawi w 2006 roku, tańczy do piosenki Michaela Jacksona. Wiele osób stwierdziło, że reakcja gwiazdy pop była "niestosowna" i że nie był to sposób na uhonorowanie zamordowanego człowieka.
5

. Karol GKolumbijska piosenkarka reggae spotkała się z negatywną reakcją po zamieszczeniu na Twitterze zdjęcia swojego czarno-białego psa. Tweet został później usunięty. Karol G podpisał zdjęcie: "Piękny przykład białego i czarnego razem, wyglądają pięknie" i dodał hashtag #BlackLivesMatter.

Po otrzymaniu krytyki za wykorzystanie zwierzęcia do promowania równości rasowej, piosenkarz przeprosił. "Myliłam się i przepraszam. Chciałam powiedzieć, że rasizm jest straszny i nie mogę go zrozumieć" - napisała.
6

. Emma WatsonPodobnie jak wiele innych gwiazd, "Hermiona" zamieściła trzy czarne kwadraty w ramach solidarności z ruchem Black Lives Matter podczas protestów. Niektórzy jednak skrytykowali aktorkę za dodanie do nich białej ramki. Ale inni poparli dziewczynę, zauważając, że jest ona ambasadorem dobrej woli kobiet ONZ i w przeszłości wypowiadała się na temat nierówności rasowych.
7

. Evan PetersGwiazda "American Horror Story" i Mercury z "X-Men" przeprosił po tym, jak został skrytykowany za retweetowanie wideo z bójki między policjantem a afroamerykańskim protestującym. Wielu jego zwolenników nazwało aktora "rasistą" i wyraziło swoje rozczarowanie. W odpowiedzi Peters przeprosił i powiedział, że "nieświadomie retweetował" wideo. "Jestem bardzo zdenerwowany, że trafiło ono do mojego newsfeedu. Szczerze przepraszam, jeśli kogokolwiek uraziłem" - napisał później Evan.

Swoją drogą, czasem skandale dotyczą nie tylko celebrytów, ale nawet rodziny królewskiej.

Oczywiście wszystkie te przypadki, po pierwsze, dowodzą, że celebryci też są ludźmi i mogą popełniać błędy. A po drugie dają do myślenia - gdzie przebiega granica między naprawdę niewłaściwymi reakcjami, a absurdalnym nitpickingiem typu białe ramki i czarne kwadraty. Może to posunąć się nawet do oskarżenia o rasizm artysty Kazimierza Malewicza, który oprócz słynnego "Czarnego kwadratu" miał w swoim dorobku inne obrazy, takie jak "Biały kwadrat na białym tle".

Rasizm to wielowiekowy i bardzo poważny problem, który naprawdę wymaga dyskusji i rozwiązania, a gwiazdy powinny chyba pamiętać, że każde ich słowo i czyn są dokładnie analizowane, niczym pod mikroskopem.

Omów artykuł
  • Wiadomości od gwiazd
Powiadom znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także.
  • Comments Off on

Autor

Redakcja "Tele Horse"