Weekendowe plany: Zemfira, Rag Union i czarno-biały Nowy Jork

Wybierz zegarek z nowej kolekcji firmy Swatch

Od teraz do końca miesiąca, każdy kto kupi zegarek z nowej kolekcji Swatch wiosna-lato 2016 w jednym z 8 markowych moskiewskich sklepów, będzie mógł otrzymać inny specjalny model (jaki - nie jest ujawnione: jest zapakowany w nieprzezroczyste pudełko) w specjalnej cenie - za jedyne 1890 rubli. Najważniejsze to być na czas - liczba specjalnych modeli zegarków jest ograniczona.

Spróbuj swoich sił jako modelka Monki

2 kwietnia szwedzka marka Monki spędzi cały dzień na castingu modelek do swojej nadchodzącej kampanii reklamowej. Moskwa, wraz z 20 innymi miastami na całym świecie, będzie poszukiwać nowych twarzy dla marki. Fotograf z zespołu Monki będzie robił zdjęcia klientom i natychmiast umieszczał je na Instagramie, po czym komisja selekcyjna dokona wyboru. Również w tym dniu wszyscy klienci otrzymają 25% zniżki na płaszcze.

 

Weź udział w bezpłatnej lekcji makijażu z najlepszymi wizażystami MAC

Dobra wiadomość dla tych, którzy jeszcze nie nauczyli się rysować symetrycznych strzałek i nadal nie wiedzą co to konturowanie. Przez cały weekend w centrum handlowym Metropolia będzie działała interaktywna szkoła makijażu Instant Artistry. Nie sposób będzie przejść obojętnie obok przestrzeni kreatywnej - scena, kilkadziesiąt stanowisk do makijażu oraz specjalne stanowisko z iPadami, na których emitowane będą filmy edukacyjne z udziałem czołowych makijażystów z całego świata. Dla osób o słabej percepcji ekranu, na scenie centralnej̆ odbędą się również tutoriale makijażu. Jeśli spodoba Ci się któryś z oglądanych looków, ale po obejrzeniu filmików nadal będziesz czuć się niepewnie, możesz zapisać się na indywidualny trening z jednym z sympatycznych facetów z pędzlami w rękach.

 

 

Pójść na wykład na Politechnice

W Sali Wykładowej dla Dzieci w Muzeum Politechniki (Ośrodek Kultury ZIL) rusza miesiąc muzyczny. W ramach cyklu wykładów studenci dowiedzą się, czym jest dźwięk i czy można go zobaczyć, dowiedzą się, od czego zależy głośność i skąd się biorą fałszywe nuty, a także zrozumieją, co łączy muzykę pop z chorałami gregoriańskimi. Pierwszy wykład odbędzie się 2 kwietnia o godz. 12.00. Bilety można kupić online.

 

Kadr z filmu "Dźwięki czasu

 

Posłuchaj "Zemfiry w Olimpijskim".

Koncerty Zemfiry zapowiadają się jako główne wydarzenie kulturalne nadchodzącego weekendu w stolicy. Spektakle odbędą się 1 i 3 kwietnia w Olimpijskim i będą zakończeniem trasy koncertowej Małego Człowieka. Bilety na 3 kwietnia są jeszcze w sprzedaży. Tego dnia wokalistkę wspierać będzie młody brytyjski zespół Hidden Charms.

 

 

Zobacz Nowy Jork w czerni i bieli

W Muzeum Żydowskim i Centrum Tolerancji można oglądać wystawę "Nowojorska Liga Fotograficzna. 1936 - 1951: Narodziny amerykańskiej fotografii dokumentalnej". Historia Ligi Fotograficznej rozpoczęła się w latach 30. Nowa organizacja została powołana do dokumentowania codziennego życia nowojorskiej klasy robotniczej, a nie mieszkańców Piątej Alei. Członkowie Fotoligi chodzili z kamerą po biednym Harlemie i Bronksie, pokazywali strajki robotników, walki ulicznych gangów i frywolne zabawy dzieci ulicy. "Fotoliga" przestała istnieć latem 1951 roku, zdążywszy w ciągu 20 lat zmienić ideę fotoreportażu.

 

 

Oglądaj Rag Union.

To, że dobre rosyjskie kino nie jest reklamowane na każdym rogu czy obwożone po całym kraju, nie oznacza, że nie istnieje. Najczęściej takie filmy omijają masowego odbiorcę. Choć rezygnują z zasłużonego czasu ekranowego i wpływów kasowych na rzecz często tandetnych rodzimych komedii, to pod względem treści przewyższają je o czterdzieści głów. Tym bardziej warto zobaczyć w kinie "Rag Union", debiutancki film scenarzysty Michaiła Mesteckiego ("Legenda #17"). W Moskwie film ten jest wyświetlany tylko w dwóch kinach - "Fitil" i "5 Gwiazd na Nowokuźnieckiej". Nie wiem, czy prosta historia o dorastaniu, niszczeniu nastoletnich złudzeń i przyjaźni spodoba się każdemu. Ale jeśli wbije się w twoje serce, pozostanie tam na długo.

 

 

Zabierz dzieci na wakacyjne przedstawienie
w Centralnym Sklepie Dziecięcym na Łubiance

3 kwietnia o godz. 13.00 w Centralnym Sklepie Dziecięcym na Łubiance odbędzie się uroczysta impreza poświęcona piątej rocznicy powstania kanału telewizyjnego "Karusel". Zostanie tam otwarta wystawa fotograficzna "Gwiezdne mamy i ich dzieci" autorstwa modnego fotografa Dmitrija Iskhakova, prezenter pierwszego dziecięcego programu naukowego "Laboratoryium" Anton Zakharov pokaże, jak zamienić suchy lód w sodę, a młodzi goście wezmą udział w mistrzowskim kursie tańca Maksim Art School. Dzieci na pewno będą zadowolone.

Autor

Redakcja "Tele Horse"