5 celebrytów urodzonych 19 października

5 gwiazd urodzonych 19 października

Pomysły na sukces Życie celebrytów

Starszy z braci Lumière, wykonawca Dumbledore'a i innych niesamowitych ludzi urodzonych 19 października. Opowiemy Wam o pięciu najjaśniejszych osobowościach w branży filmowej.

1. Auguste Lumiere.Niekwestionowanym liderem wśród urodzonych 19 października jest starszy z braci Lumière, jeden z ojców kina. Auguste Louis Marie Nicolas Lumiere urodził się w 1862 roku, a zmarł w 1954. Żył 91 lat i jego życie było niesamowite. Wraz ze swoim młodszym bratem - Louisem Lumiere - Auguste stał się prawdziwym rewolucjonistą w świecie techniki, tworząc podwaliny kina.

2. Michael Gambon.Oczywiście nie możemy nie włączyć do naszej listy celebrytów Sir Michaela Johna Gambona, który w 2020 roku obchodzi 80. urodziny. Gambon urodził się w 1940 roku i w ciągu swojej długiej kariery dał się pokochać kilku pokoleniom widzów. Dla współczesnych widzów najbardziej znany jest z roli Albusa Dumbledore 'a w serii filmów o Harrym Potterze. Poza Potterianą, Michael pojawił się w innych popularnych filmach, w tym w zachwycającym dramacie "The King's Speech", serialu "Doctor Who" i przeboju kinowym "Kingsman".

3. John LithgowJohn Arthur Lithgow urodził się w październiku 1945 roku, a w 2020 roku obchodzi swoje 75 urodziny. Do talentu predestynowały go geny i wychowanie, bo ojciec Johna był reżyserem, a matka aktorką. Początkowo jednak aktora bardziej interesowała historia, którą studiował na uniwersytecie. Na szczęście dla jego fanów, w latach studenckich Lithgow zainteresował się teatrem. Gwiazda Hollywood i Broadwayu, John zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym sześć nagród Emmy.

4. Rebecca Ferguson.Piękna aktorka i modelka, Rebecca Louise Ferguson Sundström urodziła się w Szwecji w 1983 roku. Jak to często bywa wśród aktorów, przyjęła pseudonim, przyjmując nazwisko panieńskie matki. Wszechstronna aktorka szczególnie znana z roli niebezpiecznych kobiet, majestatycznych szlachcianek i uwodzicielskich piękności. Najbardziej znana jest z roli w serialu "Biała królowa". Aktorka wystąpiła w kultowych filmach: "Mission Impossible: Wyklęte plemię", "Doktor Sen", "The Greatest Showman" i tak dalej. W 2021 roku zobaczymy ją w obsadzie takich nowości filmowych jak "Diuna" czy "Mission Impossible 7".

5. John FavreauPopularny hollywoodzki aktor, scenarzysta i reżyser urodził się w 1966 roku, a w 2020 roku obchodzi swoje 54 urodziny. Choć Jonathan Favreau rzadko pojawia się w jakichkolwiek kluczowych rolach, jest doskonale znany zapalonym fanom komiksów superbohaterskich. Za najjaśniejsze dzieło Favreau uważa się wyreżyserowanie filmu Iron Man z Robertem Downeyem Jr. John nie tylko wyreżyserował superbohaterskie adaptacje komiksów Marvela, ale także wystąpił w nich w roli głównej. Wielokrotnie wcielał się w rolę Happy Hogana, sidekicka Tony'ego Starka.

A wszystkim urodzonym 19 października życzymy, aby rozwijali swoje talenty i osiągnęli w życiu nie mniejszy sukces niż osiągnęli bohaterowie naszego artykułu. Wszystkiego najlepszego dla solenizantów!
Autor: Mira Kirova Omówienie artykułu
  • Historie sukcesu bogatych i sławnych
  • Wiadomości gwiazd
  • Aktualności
Powiedz znajomym: zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on

Autor

Redakcja "Tele Horse"