3 przerwy, których potrzebujesz każdego dnia

3 przerwy, których potrzebujesz każdego dnia

Pomysły na sukces /... Wszyscy chcemy być szczęśliwsi i jednocześnie bardziej produktywni w pracy, ale nie wszyscy są gotowi uświadomić sobie, że rozwiązanie problemu nie leży w czasie, ale w energii. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego raport, który zaczynasz o 14.30, trwa dwa razy dłużej niż ten, który zaczynasz o 22.30? Zaufaj mi, nie stałeś się głupszy, ale twój poziom energii spadł do krytycznie niskiego poziomu.

Jedno z badań na ten temat wykazało, że ankietowani pracownicy potwierdzili najwyższy poziom produktywności o 8 rano, po wypiciu pierwszej filiżanki kawy. Ale w ciągu dwóch do trzech godzin wydajność zaczyna spadać, co trwa do południa. Jednak to samo badanie wykazało, że jedno pięciominutowe wejście po schodach może podnieść poziom energii o ponad godzinę, znacznie poprawiając wydajność. Nie bój się więc robić przerw, ponieważ mogą one uczynić Twój dzień bardziej produktywnym. Pamiętaj jednak, że planowanie z wyprzedzeniem jest kluczowe. Powinieneś zawsze brać pod uwagę fakt, że Twój mózg nadal będzie znajdował okazje do rozproszenia uwagi. Ale jeśli nie kontrolujesz tego procesu, nie znajdzie on najlepszego sposobu, aby to zrobić. Na przykład, będzie myśleć o jakiejś nieprzyjemności lub sprawi, że impulsywnie będziesz chciał wejść na media społecznościowe. Najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie odpowiedzialności i zaplanowanie trzech ważnych przerw w ciągu dnia, dzięki czemu można poznać tajniki zarządzania czasem i nauczyć się efektywnie nim zarządzać.

Tajemnice sektora detalicznegoRestauracje typu fast-food stosują trzy przerwy dla swoich pracowników w ciągu ośmiogodzinnej zmiany: dwie 15-minutowe "przerwy na papierosa" (osoby niepalące organizują ten czas według własnego uznania) i 30-minutowy lunch. Ten rytm jest również doskonały dla osób pracujących przy komputerze. Zrób sobie krótką przerwę po 2,5 do 3 godzinach pracy, następnie zjedz lunch i odpocznij, a potem zrób sobie 15-minutową przerwę po południu, równomiernie rozkładając obciążenie pracą na resztę dnia.

Pozostaje jednak pytanie: jak wprowadzić się w nastrój i skutecznie przerwać dzień, aby nie odciągnąć się zbytnio od pracy i rzeczy, które trzeba zrobić? Idealnie byłoby, gdyby każda przerwa podnosiła Twój poziom energii i poprawiała Twój nastrój. Dlatego według badań (w których sprawdzano poziom szczęścia pracowników oraz ich aktywność podczas trzech zalecanych przerw) wyróżniono następujące opcje: smaczne i zdrowe jedzenie, ekstremalny seks, spędzanie czasu z przyjaciółmi, uprawianie sportu w biurze, treści duchowe. W wyniku tego badania eksperci zasugerowali połączenie trzech rodzajów przerw w ciągu dnia: duchowej, fizycznej i społecznej, aby przywrócić siły i równowagę energetyczną, a także codzienne samozapełnienie.

Przerwa 1: Spełnienie duchoweTen rodzaj relaksu dotyka moralnie serca i duszy. Bez względu na wiek, narodowość, wyznanie czy stan zdrowia, każdy z nas zawsze czuje duchowe pożywienie, którego potrzebuje. Wiele takich praktyk doskonale wpisuje się w dzień pracy i zajmuje nie więcej niż 15 minut. Może to być modlitwa, medytacja, czytanie inspirującej literatury, słuchanie muzyki lub fragmentu filmu motywacyjnego. Możesz też po prostu wyjść na zewnątrz i kontemplować coś pięknego wokół siebie: cieszyć się śpiewem lub słuchać szumu liści. Niektórzy lubią po prostu dziergać przez kilka minut w ciszy, inni wolą kaligrafować lub powtarzać nowe elementy tańca brzucha, których nauczyli się wieczorem. Znajdź czynność, która sprawia Ci największą przyjemność.

Przerwa 2: Aktywność fizycznaPrzejdź się po biurze, wykonaj kilka ćwiczeń ramion, poskakaj na skakance, wejdź i zejdź po schodach - wybierz proste ćwiczenia, które tchną nowe życie w Twój dzień.

Przerwa 3: komunikacja społecznaZaproś kolegę na kawę lub wspólny lunch, a jeśli pracujesz zdalnie, umów się na spotkanie z sąsiadem. Czasami nie możesz spotkać się z osobą, z którą chciałbyś porozmawiać osobiście, w tym przypadku wideotelefon może uratować dzień. Umów się z wyprzedzeniem na lunch z bliskimi, dziećmi i przyjaciółmi, a być może uda Ci się znaleźć czas dla wszystkich w ciągu tygodnia.

Zastanów się, które opcje przerw z każdej kategorii są Ci bliskie osobiście i zaplanuj na następny tydzień, a my zaproponujemy Ci kilka opcji dla Twojego codziennego harmonogramu:

Poniedziałek
10:30: Porozmawiaj w obcym języku z przyjacielem z zagranicy na dowolnym wygodnym komunikatorze internetowym.
13:00: Przeczytaj inspirującą książkę lub obejrzyj odcinek poświęcony samodoskonaleniu.
15:30: Wyjdź na spacer na świeżym powietrzu i odśwież swoje myśli.Wtorek
11:00: Przerwa na deskę lub pompki.
13:30: zjedz obiad z kolegami z pracy, sąsiadami lub bliskimi za pośrednictwem połączenia wideo.
Godzina 16:00: Zaangażuj się w 10-minutową praktykę medytacyjną.Środa
10:30: Włącz swoją ulubioną muzykę w słuchawkach i ciesz się nią przez 15 minut. Dla miłośników muzyki klasycznej idealna będzie IX Symfonia Beethovena. Beethoven. Można też wybrać 2
- – 3 piosenki, które zazwyczaj poprawiają nastrój.
12:00: Zamień obiad na aktywność fizyczną. Idź pobiegać lub wybierz się na siłownię w pobliżu swojego biura.
2:30pm: Weź lekką przekąskę i udaj się na podwórko, aby kontemplować piękno natury.Jak widzisz, przerwy mogą być krótkie, a nawet bardzo krótkie, czasem wystarczy 5 do 10 minut, abyś odetchnął i spojrzał na sprawy inaczej. W krótkim czasie zauważysz poprawę swojego samopoczucia i poczujesz przypływ energii. Wystarczy pomyśleć: użytkownicy sieci społecznościowych spędzają średnio ponad dwie godziny dziennie na swoich ulubionych stronach, nie zawsze poza godzinami pracy i często nieświadomie.

Jaki jest wniosek? Głównym kluczem do poprawy jakości życia i bycia bardziej produktywnym jest wzięcie odpowiedzialności i rozpoczęcie planowania codziennej rutyny dbania o siebie.

Autor: Elena Ischuk Omów artykuł
  • Refleksje
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze

Autor

Redakcja "Tele Horse"