Oscar 2021 przełożony z powodu koronawirusa

Oscary 2021 przełożone z powodu koron

awirusa Pomysły na sukces /. Celebrity Life

Pandemia koronawirusa trwa i wpływa nie tylko na zdrowie, pracę i podróże, ale także na wiele dziedzin, w tym oczywiście - na przemysł filmowy.

Hollywood już ogłosiło, że ceremonia wręczenia Oscarów 2021 odbędzie się w kwietniu zamiast w lutym. Data została wstępnie ustalona na 25 kwietnia przyszłego roku. Krytycy filmowi twierdzą, że można było się tego spodziewać. Produkcja filmowa, a także produkcja seriali telewizyjnych, została zawieszona z powodu koronawirusa. W Stanach Zjednoczonych, przypominamy, sytuacja z tą nową chorobą jest najpoważniejsza ze wszystkich krajów świata, diagnoza potwierdzona u ponad 2 milionów osób. Wiele premier filmowych zostało przełożonych, a moviegoers z niecierpliwością oczekiwali na filmy takie jak Black Widow, Mulan, A Quiet Place 2 i tak dalej. Filmy, które zostały lub zostaną wydane w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 28 lutego 2021 r., zakwalifikują się do nagrody.Prezes Akademii Filmowej David Rubin powiedział, że ruch pozwoli filmowcom ukończyć i spokojnie wydać swoje filmy. Nawiasem mówiąc, niektóre filmy postanowiono w ogóle nie wypuszczać w kinach z powodu koronawirusa, ale wydać od razu w sieci lub na nośnikach cyfrowych. Wprowadzono też zmiany w zasadach przyznawania nagród. Teraz do Oscara mogą kwalifikować się filmy zrealizowane na platformy streamingowe, takie jak Netflix.

Według "klasycznych" zasad film, który walczy o nagrodę musi być pokazywany w kinach w Los Angeles (Kalifornia) przez co najmniej tydzień. Ale kina w Mieście Aniołów są zamknięte, podobnie jak w większości miejsc na świecie.Wśród nasilających się oskarżeń o rasizm w Stanach Zjednoczonych, akademicy filmowi dodali również, że postarają się, aby lista nominowanych do najwyższej nagrody filmowej była bardziej "inkluzywna" poprzez zwiększenie reprezentacji mniejszości narodowych i etnicznych. Oscar był wcześniej często krytykowany za to, że nagrody rzadko trafiają do afroamerykańskich aktorów, reżyserów czy kobiet filmowców.

Ceremonia wręczenia Oscarów była w swojej historii przenoszona trzykrotnie: w latach trzydziestych z powodu ogromnej powodzi w Los Angeles, w 1968 roku z powodu zamachu na Martina Luthera Kinga oraz na początku lat osiemdziesiątych po zamachu na życie prezydenta Ronalda Reagana.
Omów artykuł
  • Wiadomości na
Powiadom swoich znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także.
  • Comments Off on

Autor

Redakcja "Tele Horse"