10 ciekawych faktów o Emily Clarke

10 ciekawostek o Emily Clarke

Pomysły na sukces /. Życie gwiazd

Matka Smoków, Sarah Connor, Holly Golightly, Louise Clarke - Emilia Clarke jest w stanie zagrać każdą rolę, od dramatycznej po komediową. Poznaliśmy kilka fascynujących faktów na temat aktorki z Gry o Tron.

1. Emilia Clarke być może nie została Matką Smoków

Światowej sławy aktorka przyniosła wizerunek Daenerys Targaryen w serialu "Gra o tron" na podstawie książek George'a R.R. Martina. Początkowo rolę Stormborn zabezpieczono dla Tamzin Merchant i to ona miała być postrzegana jako Matka Smoków. Aktorka zagrała jednak tylko w odcinku pilotażowym i opuściła projekt, otwierając Clarke drzwi do światowego sukcesu.


2. Emilia Clarke ma problemy ze zdrowiem

Dziewczyna prawie umarła po doznaniu udaru mózgu. Aktorkę udało się uratować, ale choroba spowodowała czasową afazję (zaburzenie mowy), która położyłaby kres jej karierze aktorskiej. Dodatkowo dziewczynka miała tętniaka mózgu. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

3. Emilia Clarke jest urodzoną piosenkarką

Od bluesa przez reggae po popowe hity... wszystkie style muzyczne są dla niej do wzięcia. Fanom mógł spodobać się jej głos w zimowym melodramacie "Christmas for Two."


4

. Emilia Clarke pracowała jako kelnerka

Nie siedzieć bezczynnie w oczekiwaniu na rolę? Nawet jej ojciec żartował niegodziwie, gdy córka podzieliła się swoimi marzeniami o karierze aktorskiej, mówiąc: "Kiedy mówisz to ludziom, dodaj zdanie: 'Czy chcesz frytki?

5. Emilia Clarke dostaje tatuaże upamiętniające
ulubione role

Jak wiele gwiazd, dziewczyna uwielbia pamiątkowe tatuaże. Na przykład, aby upamiętnić swoją rolę jako Matki Smoków, ma wytatuowane na nadgarstku sylwetki trzech strzelistych smoków. W "Do zobaczenia" Emilia zagrała imienniczkę - Louise Clark. Jej postać uwielbiała paski pszczół, więc aktorka nadziała trzmiela na swój mały palec.


6. Emilia Clarke dokuczała w dzieciństwie

Aktorka przyznaje, że była ofiarą szkolnego znęcania się. Gdyby tylko jej dręczyciele wiedzieli, jak sławna stanie się kiedyś ich koleżanka z klasy. Z pewnością teraz żałują, że nie zaprzyjaźniły się z Emilią. I dokuczał jej za swoje duże i ruchliwe brwi, które stały się "ozdobą" aktorki.

7. Emilia Clarke ma niezwykłe oczy

Aktorka ma coś wspólnego z postacią Daenerys Targaryen. W książce Stormborn miał oczy o rzadkim, fioletowym kolorze. Aktorka ma również nietypowe oczy, gdyż cierpi na heterochromię, która powoduje nierównomierny kolor tęczówki.


8. Emilia Clarke jest poliglotkąDaney

, jako członek rodziny królewskiej, był dobrze wykształcony i płynnie posługiwał się kilkoma językami. Emilia Clarke w prawdziwym życiu (oprócz rodzimego angielskiego) całkiem nieźle posługuje się językiem francuskim i niemieckim.
9

. Emilia Clarke nie lubi być naga

Emilia nie chciała grać Anastazji w filmie "50 Shades of Grey". Swoją odmowę tłumaczyła tym, że w filmie jest zbyt wiele scen łóżkowych i nagości. Aktorka błysnęła wprawdzie kilka razy nagim ciałem w ujęciach z podnoszącą się z ognia Daenerys, a także wystąpiła w dusznej scenie łóżkowej: z mężem Daneyem(Khalom Drogo) i siostrzeńcem Zrodzonego z Burzy(Jon Snow, pamiętny krewny). Niektóre role są warte moralnej wyżyny.


10. emilia Clarke - bojowniczka o równość

Aktorka przyznaje, że rola Stormborn definitywnie uczyniła z niej feministkę. Dziewczyna bierze żywy udział w walce kobiet o równe prawa.

Mimo trudnego startu na drodze do sukcesu i poważnych problemów zdrowotnych, Emilia Clarke jest uważana za jedną z najzabawniejszych celebrytek. Bez względu na to, jak życie ją bije, aktorka zawsze daje radę i ma na twarzy zniewalający uśmiech.
Autor: Mira Kirova Omówienie artykułu
  • Historie sukcesu bogatych i sławnych
  • Wiadomości gwiazd
  • Aktualności
  • Daenerys Targaryen
Mówienie znajomym: zapisz się do magazynu:
  • Czytaj także
  • Comments Off on

Autor

Redakcja "Tele Horse"