12 aplikacji na Twój telefon, które pomogą Ci się uspokoić i odwrócić uwagę

12 aplikacji na telefon, które pomogą Ci się uspokoić i odwrócić uwagę

Pomysły na sukces / Porady Stres... Każdy wie, co to jest, a niektórzy z nas doświadczają tego ze smutną częstotliwością. To już nie jest straszne, ale za każdym razem jest jak za pierwszym razem - spocone dłonie, zawroty głowy, ciężar w żołądku i pustka przed oczami. Mózg wyłącza się całkowicie i zaczyna pracować na adrenalinie i odmawia podejmowania odpowiednich decyzji lub może robić rzeczy, które są żenujące.

Stres nie jest łatwy unikać, lub szczerze mówiąc, nawet niemożliwy, bez względu na to, jaki poziom tolerancji na stres masz. Nawet jeśli widzisz, że ktoś w krytycznej sytuacji nadal rozumuje spokojnie i zachowuje opanowanie, wiedz, że może mieć po prostu inne słabe punkty.

Jeśli znajdziesz się w otchłani "Ahhhh! Co, dlaczego? Nie wiem, co robić, nie mogę sobie poradzić! Dlaczego to się ze mną dzieje?", istnieje tak wiele rozwiązań, od znanych i rzadko pokonywanych ćwiczeń oddechowych, do zwykłego i znanego objadania się, palenia, płaczu i podobnych przejawów emocji. To wszystko prawda, oczywiście, i prawdopodobnie nawet zadziała. Ale podczas gdy w pierwszym przypadku to będzie ponieważ ty próbujesz rozpraszać uwagę, uspokajać i właśnie czekasz, w przypadku złych przyzwyczajeń, wraz z powrotem sanity ty możesz odzyskiwać few funty od śmieciowego jedzenia, duszności od papierosów i nerwowego załamania od ciągłego płaczu. Jest też inny, spokojniejszy sposób.

Większość współczesnych ludzi ma smartfona w zasięgu ręki. Zawsze i w każdej chwili. Ma zdjęcie kota, 10 najlepszych utworów Valery'ego Meladze, zrzuty ekranu (których nigdy nie będziesz potrzebować), aplikacje do biegania i wiele różnych sieci społecznościowych. Ale przecież po to jest smartfon, prawda? Oto więc 12 najlepszych środków odstresowujących do wyboru.

1. Meditopia

Jest to najlepsza aplikacja w swoim rodzaju. Jest odpowiednia dla wielu osób, ponieważ zaspokaja różne potrzeby - może poprawić sen, zmniejszyć stres i niepokój, nauczyć uważności, a nawet zwiększyć produktywność.

Przyjazny dla użytkownika i stylowy interfejs sprawia, że korzystanie z programu jest przyjemne i proste od samego początku. Dodatkowo otrzymujesz piękne zdjęcia, dźwięki natury i codzienne porcje inspiracji - aplikacja może radykalnie zmienić sposób, w jaki żyjesz i poprawić Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Jest droga wersja premium z darmowym okresem próbnym, ale jest tego warta.

Gdzie znaleźć: App Store, Google Play Store.


2. Colorfy

Nie umiesz malować, ale chciałbyś? Colorfy od dawna są ulubionym zajęciem zarówno dzieci, jak i dorosłych, ponieważ są świetnym sposobem na zabicie czasu lub oderwanie się od złych pomysłów i nabranie kreatywności.

Z ponad setką pięknie zaprojektowanych obrazów w różnych tematach, wybierz jeden i zacznij tworzyć, nawet gdy jesteś offline.

Gdzie znaleźć: App Store, Google Play Store.3. Pinterest

wiem, nie wymaga dalszych pochwał. To przede wszystkim ogromny zbiór pomysłów - projekty mieszkań lub ubrań, stylizacje mody, fryzury i manicure, pozy do zdjęć, przydatne porady dla podróżników, wygaszacze ekranu telefonu lub komputera i wiele innych.

Będziesz mieć wiele godzin inspiracji i przyjemności z cyfrowego życia.

Gdzie znaleźć: App Store, Google Play Store.


4. Spotify/Apple Music/Deezer

Kochanie muzyki to jeden z najlepszych sposobów na rozproszenie uwagi, relaks i odpoczynek dla umysłu. A jeśli znudzi Ci się ten sam stary materiał, prawie każdy serwis muzyczny ma opcję automatycznego sugerowania nowych utworów, które mogą Ci się spodobać.

Gdzie znaleźć: App Store, Google Play Store.


5. Endel: Focus, Sleep, Relax

Aplikacja

,

która również wykorzystuje dźwięki, ale w inny sposób - analizuje dane dotyczące Twojego zdrowia i tworzy specjalną melodię do snu, czytania, relaksu lub koncentracji. Możesz ustawić timer, odłożyć telefon i po prostu odpłynąć przy relaksującej muzyce.

Gdzie znaleźć: App Store, Google Play Store.


6. Koty są słodkie

Kto nie kocha kotów? Te mruczące kłębki futra są wspaniałym kojącym towarzyszem. Nie każdy ma kota, ale jeśli tak, to ta aplikacja jest dla Ciebie. Stwórz swoje własne kocie miasto, aby słuchać, bawić się i karmić dziesiątki uroczych kociaków.

Gdzie znaleźć: App Store, Google Play Store.


7. Think-Ups

Jeśli wolisz się dobrze bawić, możesz spróbować Think-Ups. Aplikacja będzie kosztować opłatę, ale to pomoże Ci ćwiczyć niektóre łatwe i ciekawe zagadki, poprawi swoją koncentrację i podnieść na duchu. Jeśli będziesz ćwiczyć codziennie, w końcu zaczniesz zauważać zmiany w swoich zdolnościach poznawczych.

Gdzie znaleźć: App Store.


8. Zatrzymaj się, oddychaj i myśl Kolejna

świetna aplikacja do medytacji z szeroką gamą ćwiczeń oddechowych. Ostrzegamy - dla większej skuteczności należy je połączyć z zajęciami jogi.

Gdzie znaleźć: App Store, Google Play Store.


9. YouTube

Istnieją miliardy filmów dla wszystkich gustów i kolorów - muzyka, recenzje, memy i programy edukacyjne. Pewnie już to wszystko widziałeś - zaczynasz oglądać bardzo specyficzny filmik o sztuce XVIII wieku, a kończysz na 10-godzinnej wersji tańczącego jeża. Czyż nie jest to świetne rozproszenie uwagi?

Gdzie go znaleźć: App Store, Google Play Store.
10. Moja Oaza: uspokajająca i relaksująca

Piękna gra relaksacyjna, w której możesz stworzyć swoją własną interaktywną oazę otoczoną kojącymi odgłosami dzikiej przyrody.

Gdzie znaleźć: App Store, Google Play Store.


11. Super Slime Simulator

Świetny nieskomplikowany i skuteczny sposób na odwrócenie uwagi - stwórz i potrząsaj realistycznym slime - galaretowatą zabawką - na własnym telefonie. Tak, to trochę taka dziecięca zabawa - ale pomaga uciec od presji dorosłej rzeczywistości.

Gdzie go znaleźć: App Store, Google Play Store.


12. HelloMind

Wszystkie negatywności z głowy i życia może pomóc wyrzucić mądre napomnienie - weź słuchawki, włącz je i spróbuj zrozumieć, co słyszysz. Bardzo pomocne w przywróceniu pewności siebie i ustaleniu priorytetów.

Gdzie znaleźć: App Store, Google Play Store.Wszystkie te aplikacje zostały osobiście przetestowane przez autora tego artykułu - wybierz dowolną lub kilka z nich, które Ci się podobają i wykorzystaj je na swoją korzyść. A najlepiej spróbuj kopać głębiej i dotrzeć do sedna siebie, swoich reakcji na otaczający cię świat i jego wydarzenia. Być może najprostsza rzecz byłeś znajdować źródła twój osobisty stres i właśnie eliminować one? Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze

Autor

Redakcja "Tele Horse"