10 ciekawych faktów o George'u R.R. Martinie

10 ciekawostek o George'u R.R. Martinie

Pomysły na sukces /. Gwiezdne życie

George Raymond Richard Martin od dawna jest znany zapalonym fanom fantasy i science fiction. Fenomenalna sława przyszła jednak w jego późniejszych latach, gdy na podstawie jego cyklu A Song of Ice and Fire powstał serial Gra o tron. Poznaliśmy najciekawsze fakty o Martinie.

1.

George Martin jest miłośnikiem zwierząt -

nazwał nawet postać z książki imieniem kota swojej sąsiadki, a także przekazuje dużo pieniędzy na schronisko dla zwierząt.
2

. George Martin lubi robić sobie żarty

Pisarz wykonał kilka zabawnych cameos w różnych filmach. Na przykład zagrał zombie wersję siebie w thrillerze Nation Z.


3

. George Martin jest niezdecydowany
ze swoim stosunkiem do wiaryChrzczony

jako katolik, Martin nieszczególnie przejmuje się tematem religii, nazywając siebie albo niepraktycznym katolikiem, agnostykiem albo ateistą.
4

George Martin jest feministą

i fakt ten jest żywo demonstrowany w jego książkach, bowiem obok męskich bohaterów ma wiele postaci kobiecych: królowe, wojowniczki, wiedźmy i tak dalej. I wszystkie one aktywnie zmieniają fabułę.
Dla mnie bycie feministką oznacza traktowanie mężczyzn i kobiet na równi.
(c) J.R.R. Martin. J.R.R. Martin

Silne postacie kobiece w Grze o Tron: Daenerys Targaryen, Sansa Stark, Cersei Lannister.
5

.

George Martin lubi robić zakłady

Kiedyś Martin założył się z Patrickiem St. Denisem o zakład sportowy. Jeśli przegrał, musiał zakląć nową postać w jednej z książek. Po przegranej pisarz dotrzymał słowa. Tak więc sir Patrick pojawił się w A Dance with Dragons.
6

. George Martin jest doskonałym szachistąCóż

, można było się domyślić po sposobie, w jaki umiejętnie przepisuje strategie wojskowe i przebiegłe posunięcia polityczne swoich bohaterów.

7. George Martin jest miłośnikiem historii

Ci z was, którzy dobrze radzili sobie w szkole, zapewne zauważyli w książkach Martina odniesienia do słynnej Wojny Szkarłatnej i Białej Róży. Lancasterowie nie mogli znieść Yorków, a Lannisterowie raz po raz wyją ze Starkami. Walczą jak koty i psy. A raczej jak lew z direwolfem.Konfrontacja Lannisterów zeStarkami jest nawiązaniem do Wojny Róż.

8. George Martin jest cyfrowym wstecznikiem

Przy całej swojej postępowej naturze, Martin nadal pisze książki używając antediluwiańskiego procesora WordStar 4.0 (pozdrowienia z lat 80-tych!). To tyle jeśli chodzi o rozwiązanie zagadki stulecia: dlaczego Martin tak wolno wydaje nowe książki? Potrzebuje nowego oprogramowania.

9. George Martin to pacyfistyczny

Koneser Historii, potrafiący stworzyć najbardziej porywające sceny batalistyczne. Autor, który zabija swoich bohaterów brutalnie i z przerażającą częstotliwością... Za to wszystko, w prawdziwym życiu Martin jest zagorzałym przeciwnikiem wojen. I ogólnie jest całkiem przyjaznym facetem.George R.R. Martin i Peter Dinklage jako Tyrion Lannister.

10. George R.R. Martin chce zniszczyć niedokończone książki

Pisarz, już w zaawansowanym wieku, wyraźnie zdaje sobie sprawę, że kolejna z jego książek może pozostać niedokończona. Autor nie chce jednak, by ktokolwiek kończył jego literackie dzieło. Zgodnie z wolą Martina, po jego śmierci wszystkie niedokończone rękopisy muszą zostać zniszczone.

A propos książek: Fani są wściekli na George'a Martina za wielokrotne odkładanie finałowych książek z serii A Song of Ice and Fire. Szanujmy autora i pamiętajmy, że ten człowiek nie jest już młody. W jego zaszczytnych latach praca może zbierać swoje żniwo w postaci zmęczenia. Życzmy George'owi długiego życia, dobrego zdrowia i owocnej twórczości!
Autor: Mira Kirova Omów artykuł
  • Wiadomości o gwiazdach
  • news
Informowanie znajomych: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on

Autor

Redakcja "Tele Horse"