Valentin Gaft nie żyje

Valentin Gaft nie żyje

Pomysły na sukces /. Życie gwiazd

Niefortunna wiadomość dla fanów talentu jednego z najlepszych aktorów teatru i kina. Dziś - 12 grudnia 2020 roku - zmarł Walenty Iosifowicz Gaft...


Walenty Gaft urodził się 2 września 1935 roku w małej wiosce Żaworonki (w obwodzie moskiewskim). We wrześniu 2020 roku będzie miał dokładnie 85 lat. Dzieciństwo Gafta było trudne, przypadło na lata wojenne. A potem było jasne życie. Czarujący, sprytny i miły Valentin oczarowywał kobiety. Był trzykrotnie żonaty: u manekina, baletnicy i aktorki. Życie rodzinne nie jest pozbawione goryczy straty: w 2002 roku córka Gafta popełniła samobójstwo. Shudder to think what it was like to go through such a Valentin.

Przebłyski talentu aktorskiego dało się zauważyć w szkole, kiedy Valentin jako nastolatek brał udział w amatorskich przedstawieniach i grał w lokalnych produkcjach. Po szkole Gaft starał się o przyjęcie do legendarnej szkoły Schukinskoje i Moskiewskiego Teatru Artystycznego. Obie szkoły do dziś uważane są za kolebki aktorskich talentów. Walentyn oblał jednak egzaminy u Szczukinskiego, ale od razu został przyjęty do Moskiewskiego Teatru Artystycznego.

W ciągu swojego długiego i wybitnego życia Valentin przedstawił publiczności wiele olśniewających ról. Jak wielu aktorów starej szkoły, Gaft był równie dobry w każdej roli - i w komedii i w dramacie. Uczcijmy pamięć tego niesamowitego i tak wszechstronnego aktora, dokonując przeglądu najlepszych filmów z jego udziałem. Gaft zagrał w dwóch rosyjskich serialach na podstawie powieści "Mistrz i Małgorzata".Wystąpił także w wojennym serialu filmowym "Siedemnaście chwil wiosny" oraz w fantastycznej kronice młodzieżowej "Yeralash", a także w innych wspaniałych filmach i serialach. A moim faworytem wszech czasów jest film o ludziach w zamkniętej przestrzeni. Mówię o strasznym filmie "Garaż", który pokazuje wszelkiego rodzaju typy ludzkich zachowań w ekstremalnych warunkach. A w okresie poprzedzającym Nowy Rok na pewno warto sięgnąć po chwytającą za serce zimową bajkę "Czarodzieje", opartą na twórczości braci Strugackich. Cieszmy się tymi filmami i oszałamiającą kreacją Walentego Strugackiego. Składamy też kondolencje wszystkim bliskim Gafta. Nie zapomnimy cię, Walentinie Iosifowiczu. Wasz jasny talent, wykształcenie i szlachetność zawsze będą wyznaczać standardy dla nowych pokoleń aktorów.

Walentyna Iosifowicz zawsze była porządnym człowiekiem. Brał czynny udział w programach ochrony zwierząt i opowiadał się za wprowadzeniem praw przeciwko okrutnemu traktowaniu naszych braci mniejszych.

Aktor odszedł po długiej chorobie spowodowanej udarem mózgu. Pogrzeb odbędzie się 15 grudnia na cmentarzu Troekurowskim w Moskwie. Miłe wspomnienie dla ciebie, Valentin Gaft...
Autor: Mira Kirov Omówienie artykułu
  • Wiadomości gwiazd
  • Aktualności
Powiedz znajomym: zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on

Autor

Redakcja "Tele Horse"