8 książek o pierwszej miłości dla dzieci i młodzieży

Pierwsza miłość może być niesamowicie słodka, albo może pozostawić głębokie blizny na duszy. O tym uczuciu trudno zapomnieć, to często pierwsza miłość, która kształtuje nasz światopogląd. W tym wyborze znajdziesz 16 różnych książek o dzieciństwie i nastoletniej miłości.

1. "Kultowa opowieść" Galiny Szczerbakowej

to nowoczesne (jak na swoje czasy) ujęcie szekspirowskiej tragedii Romeo i Julia. Wszyscy bohaterowie obdarzeni są dużą wrażliwością emocjonalną i skomplikowanymi losami. Nie pozostaniesz obojętny wobec bohaterów, oni trzymają się i pozostają w pamięci przez długi czas. Jest to historia miłości dwojga uczniów, którzy stają w obliczu niemożliwej do pogodzenia wrogości między swoimi rodzicami. Na jego podstawie powstał jeden z najlepszych filmów dla nastolatków.

 

2. "Freshman Girl", Victoria Lederman

Siedemnastoletnia uczennica zakochuje się w chłopaku, wierzy, że jest on tym jedynym, przeznaczonym przez los. Nasza bohaterka widzi w nim idealnego mężczyznę i przyjaciela. Alexandra nie może przestać, nawet jeśli Gena ma dziewczynę, jest gotowa na wszystko, aby zdobyć jego serce.

 

3. "Sweet Ap", Giennadij Mihasenko

W tym opowiadaniu można zobaczyć niesamowitą historię o przyjaźni i miłości. W centrum tej historii znajduje się niejaki Askold Epov, który dopiero zaczyna radzić sobie ze złożonością życia i związków.

 

4. "Brat cichego wilka", Klara Jarunkova

Wydarzenia tej książki rozgrywają się w czasach współczesnych na Słowacji. Fabuła skupia się na chłopcu, który jest w piątej klasie. Wkrótce odkryje trwałą przyjaźń i pierwsze dobre uczucia. Historia opowiadana jest w pierwszej osobie.

 

5. "Chłopiec z mieczem", Vladislav Krapivin

Zbiór ten opowiada o dwóch bohaterach idących pod prąd czasu. Ta książka nie jest tak dziecinna, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Wiele ciekawych rzeczy może się z niej nauczyć i dorosły człowiek.

 

6. "Żuraw i błyskawica", Vladislav Krapivin

W naszym życiu problemy przychodzą tak niespodziewanie jak błyskawica. Ta książka pokaże dziecku, że wszystko zależy tylko od ludzkiej woli i siły. Oczywiście, bez pierwszej miłości i czułości nie ma nic.

 

7. "Opowieść o pierwszej miłości", Nikołaj Atarow

Dziewczynce o imieniu Olya umiera matka. Teraz chce zrezygnować z nauki i sportu, by pójść do pracy. Dobrą rzeczą jest to, że dziewczyna ma kochającego i opiekuńczego chłopaka Mitię, który z przyjemnością przyjmie ją do swojego domu. I rodzicom chłopca to nie przeszkadza, tyle że mieszkańcy miasta są oburzeni, bo to przecież lata 50.

 

8. "Dziewczyna i chłopak", Günter Gerlich

Katrin i Frank poruszają serce niemal każdego, kto się z nimi zetknie. Nic w tym dziwnego, bo jest między nimi piękna, młodzieńcza, czysta i wzruszająca miłość.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor

Redakcja "Tele Horse"