10 filmów krótkometrażowych (90 minut) do obejrzenia już teraz

Coraz częściej nasuwa się pytanie: "Jaki film/serial obejrzeć?". Sprawiliśmy, że nie musisz już długo szukać konkretnego filmu. Wybierz jeden z naszych 10 krótkich filmów (do 90 minut) do obejrzenia już teraz. I będziesz miał czas nie tylko na relaks, ale także na wszystkie obowiązki domowe.


Czasami chcesz zobaczyć dobry i nie długi film, prawda? Zwłaszcza ci, którzy obejrzeli już 15 długich filmów do obejrzenia podczas kwarantanny. Dlatego wybraliśmy 10 krótkich filmów, które warto obejrzeć już teraz. Wybierz więc film, który odpowiada Twojemu nastrojowi, zwołaj rodzinę, rozsiądź się wygodnie i obejrzyj najlepsze filmy świata. Zaczynamy!

1. "Kolacja z szarpidrutem" (1h30 min)

 


Czysta francuska komedia w najlepszych tradycjach tego gatunku. Miejscowi arystokraci spotykają się w każdą środę na kolacji. Urządzają sobie zawody: w każdą środę muszą przyprowadzić jakiegoś palanta. Firma decyduje, który kretyn jest zabawniejszy, a zwycięzca otrzymuje nagrodę. Główny bohater spotyka właściwą osobę i zabiera ją na kolację. Nie miał jednak pojęcia, że ten "palant" całkowicie zrujnuje mu życie.

 

 

2. "W górę" (1 h 36 min)

 


Istnieją dziesiątki powodów, dla których warto obejrzeć tę zabawną, uroczą kreskówkę Disneya. Więc pospiesz się i włącz go, a gwarantujemy, że nie będziesz mógł się oderwać. Carl Fredriksen stracił żonę i ma zamiar spełnić jej i swoje marzenie o wyjeździe do Paradise Falls po wszystkim. Ale to nie jest takie proste. Władze zamierzają zburzyć dom staruszka i wysłać go do domu opieki. Aby uniknąć tego losu, staruszek wznosi swój dom w niebo za pomocą balonów. Przygotuj kilka chusteczek, bo na pewno będziesz musiał otrzeć łzy.

 

 

 

3. "Masakra" (1 h 20 min)

 


Czarna komedia Romana Polańskiego z Jodie Foster, Kate Winslet, Christophem Waltzem i Johnem Christopherem Rileyem w rolach głównych. Film otrzymał liczne nominacje do międzynarodowych nagród filmowych. Czwórka głównych bohaterów to rodzice dwóch synów. Dzieci kłócą się, co prowadzi do bójki. A teraz ich rodzice spotykają się w tym samym mieszkaniu, aby zdecydować, czyje dziecko ma rację, a czyje nie.

 

 

 

4. "Zwłoki panny młodej" (1 h 18 min)

 


Podróż do świata Tima Burtona jest zawsze podróżą przez mrok i nieprzewidywalność. Jeden z najwybitniejszych filmów animowanych, jakie kiedykolwiek powstały. To historia miłości między żywymi i umarłymi, która z pewnością nie pozostawi Was obojętnymi.

 

 

 

5. "Biegnij, Lola, biegnij" (1 h 22 min)

 


Pierwszy raz słyszysz o tym filmie? Więc po prostu musisz to zobaczyć. To thriller o prawdziwej miłości, o dziwo. Chłopak Loli, Manny, zajmuje się przemytem. Musi on dostarczyć swojemu szefowi ogromną sumę pieniędzy. Facet zapomina jednak o pieniądzach w metrze. Lola wyrusza na poszukiwanie worka z pieniędzmi, ale zostało jej tylko 20 minut na uratowanie życia swojego chłopaka.

 

 

 

6. "Platforma" (1 godz. 34 min)

 


Hiszpański film science fiction z 2020 roku. Akcja rozgrywa się w wielopoziomowym podziemnym więzieniu. Na każdym piętrze znajduje się jedna cela, w której przebywa dwóch więźniów. Nikt nie wie ile jest pięter, ale więźniowie są pewni, że jest ich ponad 130. Codziennie do szybu zjeżdża ciężarówka z żywnością, ale większość z niej zabierają więźniowie z górnych pięter, więc więźniowie z dolnych pięter umierają z głodu, a nawet dopuszczają się kanibalizmu. Ten oryginalny film otrzymał pozytywne recenzje krytyków i zdobył kilka prestiżowych nagród. Półtorej godziny suspensu, horroru i efektów specjalnych.

 

 

 

7. "Pętla czasu" (1 godz. 32 min)

 


Kolejny hiszpański film science fiction dla fanów horroru. Przygotuj się na podróż w czasie, która doprowadzi do przerażających konsekwencji. Główny bohater, Hector, zrobi wszystko, aby wydostać się z tej pętli czasowej.

 

 

 

8. "Lady Makbet" (1 h 30 min)

 


Film ten jest wielkim debiutem FlorencePew w kinie. Nie, ten film nie ma nic wspólnego z dramatem Szekspira. Zanurzysz się w zupełnie inną epokę, w której każda dziewczyna jest skazana na zamążpójście i zapomnienie o swoich marzeniach, pasjach, aspiracjach. Bohaterka, grana przez Florence Pugh, nie będzie w stanie poskromić swoich skrytych pragnień i będzie próbowała uciec z tej psychicznej i fizycznej niewoli.

 

 

 

9. "Niezrównany Pan Lis" (1 h 28 min)

 


Dzieło reżysera Wesa Andersona, znanego z filmów autorskich. Jest to film animowany o rodzinie lisów. Głowa tej rodziny, pan Fox, postanawia wraz z żoną najechać na farmę. Para wpada w pułapkę. Jak potoczy się akcja na dłużej? Dowiedz się tego, to twoje zadanie. Nawiasem mówiąc, małżeństwo lisa są głos George Clooney i Meryl Streep.

 

 

 

10. "Phone Booth" (1 godz. 20 min)

 


Amerykański thriller z udziałem reżysera Joela Schumachera. Stewart (Colin Farrell) jest narcystycznym, cynicznym reżyserem castingów i publicystą. Zdradza swoją żonę Pam z młodą aktorką, którą obiecuje zaprosić na przesłuchania. W rzeczywistości to właśnie dlatego dziewczyna sypia ze Stuartem. Pewnego dnia Stuart po raz kolejny dzwoni do swojej kochanki, aby umówić się na spotkanie. Dzwoni jednak z budki telefonicznej, aby żona niczego nie podejrzewała. Po tej rozmowie z dziewczyną, do automatu telefonicznego dzwoni telefon. Stuart odbiera telefon i odkrywa, że rozmawia z terrorystą. Mężczyzna ostrzega: jeśli Stuart się rozłączy i odejdzie od budki telefonicznej, zastrzeli go z karabinu. Prawie półtorej godziny trzymającej w napięciu, trzymającej w napięciu fabuły.

Mamy nadzieję, że wybraliście już kilka filmów na najbliższe dni. Ale jesteśmy gotowi, aby jeszcze bardziej rozjaśnić Twoje wrażenia z oglądania. Jak? Ugotuj sobie coś pysznego. A do tego na pewno będziesz potrzebował 10 przepisów na słodycze, które nie sprawią, że przytyjesz.. I nie zapomnijcie opowiedzieć nam o swoich wrażeniach z oglądania tych filmów. Może możecie polecić jeszcze jakieś inne?

 

 

Autor

Redakcja "Tele Horse"