Pożegnanie z Jamesem Bondem: umiera Sean Connery

Pożegnanie Jamesa Bonda: zmarł Sean Connery

Pomysły na sukces /. Życie celebrytów

Sir Thomas Sean Connery to jeden z największych aktorów, niesamowity człowiek i idol dla milionów widzów. Sean urodził się w Wielkiej Brytanii w 1930 roku, a w sierpniu 2020 roku obchodził swoje 90. urodziny. Tragicznie, 31 października 2020 roku, aktor zmarł we śnie.


Sean Connery urodził się w Edynburgu - stolicy Szkocji - w prostej rodzinie robotnika i sprzątaczki. Dedykowany ojczyźnie i rodzinie, w młodości Sean wykonał nawet dwie tautiki z napisami "Scotland forever" oraz "Mom and Dad". Sean Connery był gorącym patriotą i domagał się niepodległości dla swojej ukochanej Szkocji. Mimo to większość życia spędził za granicą, mówiąc, że wróci do ojczyzny, gdy Szkocja stanie się wolnym krajem i wyrwie się spod kontroli Anglii. Nie przeszkodziło mu to jednak w przyjęciu tytułu Sir od królowej Anglii. Taki talent zasługuje na uznanie.Szczyt jego kariery jak na standardy aktorskie rozpoczął się dość późno. Przed ukończeniem 32 roku życia aktor otrzymywał głównie role statystów lub na drugim planie. Jednak w 1962 roku wszystko się zmieniło, gdy na ekrany trafił epicki film akcji "Dr. No", w którym Sean po raz pierwszy zagrał Jamesa Bonda. Ta rola natychmiast uczyniła aktora symbolem seksu kobiet na całym świecie i idolem milionów.

Od tego czasu Connery nie obfitował w ciekawe i barwne role. Znani reżyserzy chcieli uzyskać przystojność u swoich gwiazdorskich aktorów. W swoim długim i znakomitym życiu dał nam wiele barwnych ról. Pan Connery wyglądał naturalnie i majestatycznie w wizerunkach wielkich królów: króla Ryszarda Lwie Serce i króla Artura. Wcielił się w ojca samego Indiany Jonesa. Zachwycał nas rolami dramatycznymi i przyprawiał o czkawkę nad rolami komediowymi. Jednak jego najbardziej pamiętnym wizerunkiem była rola niezrównanego agenta 007. Wielu fanów śmiało stwierdza, że Connery był jednym z najlepszych Jamesów Bondów.Popularność i uznanie dały mu możliwość, by w końcu samemu zdecydować, które role przyjąć. Co dziwne, hollywoodzka gwiazda odrzuciła ofertę zagrania w kultowej serii o Harrym Potterze. Sean Connery odrzucił rolę Gandalfa - szefa szkoły w Hogwarcie. W 2012 roku zaproponowano mu rolę w "Jamesie Bondzie" w filmie "007: Skyfall Coordinates". W tym czasie Sean był już młody na wizerunek Bonda, którego rola przypadła Danielowi Craigowi. Być może pan Connery uznał ofertę leśnika do roli drugoplanowej za obraźliwą i po prostu odrzucił ofertę studiów.

Od 2011 roku aktor mało występował publicznie, zmęczony hałaśliwą uwagą tłumów. Przez ostatnie 10 lat prowadził spokojne życie. 31 października 2020 roku ujawniono, że Connery zmarł we śnie. Łączymy się w żałobie z jego rodziną i przyjaciółmi... Spoczywaj w pokoju, nasz ukochany Jamesie Bondzie.
Autor: Mira Kirova Omówienie artykułu
  • Wiadomości o celebrytach
  • Aktualności
Powiedz znajomym: zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on

Autor

Redakcja "Tele Horse"