8 celebrytów, którzy przeżyli wykorzystywanie seksualne w dzieciństwie

8 celebrytów, którzy przeżyli wykorzystywanie seksualne w dzieciństwie

Pomysły na sukces /... Życie celebrytów

Przemoc seksualna i molestowanie seksualne to jeden z najbardziej tabuizowanych tematów w społeczeństwie. Unika się go tak samo, jak rozmów o menstruacji, chorobie czy niepełnosprawności. Ale niektóre gwiazdy nie wstydzą się tego: otwarcie mówią o swoich doświadczeniach z dzieciństwa.


Być może gdyby opinia publiczna nie bała się podkreślać takich incydentów, byłoby ich znacznie mniej. Przynajmniej osoby, które doświadczyły tak poważnego problemu, poczułyby się lepiej z tą traumą, wiedząc, że nie są same.

Anne-Lynne McCord

, 34-letnia amerykańska aktorka, która grała Naomi Clark w hitowym serialu dla nastolatków 90210: Następne pokolenie, po raz pierwszy opowiedziała o trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się zaledwie kilka lat temu. Nie wdawała się w szczegóły, a dlaczego miałaby to robić? Wystarczyło zdanie: "Byłem potem na skraju samobójstwa, pociąłem sobie ręce i chciałem umrzeć". Jej wzruszające przemówienie sprawiło, że podczas gali Fundacji Somalia Mam na cele charytatywne przekazano dodatkowe 35 000 dolarów. W sumie podczas imprezy zebrano 700 000 dolarów.


Alyona Yakovleva

Rosyjska aktorka milczy od 30 lat. W 2019 roku w programie Sekret do miliona wyjawiła, że w latach 90. była ofiarą przemocy ze strony gangów. Aby dostać się do stacji metra, wsiadła do przypadkowego samochodu. Dwóch facetów zawiozło ją w nieznane miejsce. Jakowlewa zdała sobie sprawę, że jest bezsilna: bała się krzyczeć i stawiać opór, w przeciwnym razie czekałaby ją śmierć. Dziewczynę przywieziono do chaty, gdzie był jeszcze jeden mężczyzna... Po tej strasznej sytuacji aktorka długo nie mogła otrząsnąć się z szoku. Wkrótce poddano ją badaniom na obecność chorób wenerycznych i kontynuowała pracę.


Tim RothPod

koniec lat 90. na ekrany kin wszedł film "War Zone" w reżyserii Tima Rotha. Wielu uznało ten obraz za szokujący i nieprzyjemny. Rzeczywiście, thriller porusza dość ciężki temat przemocy domowej i kazirodztwa. Dopiero po kilku latach aktor przyznał, że nie musiał się nad tym zbytnio zastanawiać - wszystko to przeżył kiedyś jako dziecko. Przez kilka lat aktor był maltretowany przez własnego dziadka. Tim nie widzi siebie jednak w roli ofiary, ale prawdziwego wojownika, ponieważ potrafił zebrać siły i wylać emocje, które nagromadziły się przez lata. Kreatywność pomogła aktorowi pozbyć się bólu psychicznego.


Anita Tsoi

Rosyjska piosenkarka przeżyła traumę, gdy miała 8 lat. W biały dzień, bawiąc się z przyjaciółmi na podwórku w chowanego, Anita biegała za garażami. Wtedy zobaczyła mężczyznę, którego nie znała. To było spotkanie, które zapamiętała na długo. Nie rozumiała, co się z nią dzieje, tylko płakała i wołała o pomoc. Artysta przez długi czas nie mógł znaleźć w sobie siły, by opowiedzieć o tym zdarzeniu. Jako dorosła dziewczyna, z oczywistych względów, przez długi czas bała się ufać ludziom, zwłaszcza mężczyznom. Na szczęście piosenkarce udało się pokonać strach.


Pamela Anderson

Amerykańska aktorka przeżyła wiele traumatycznych wydarzeń. Po raz pierwszy doświadczyła przemocy w wieku 6 lat ze strony swojej niani. Ojciec Pameli był alkoholikiem, a jej matka ciągle pracowała i rzadko bywała w domu. Ale to nie jest najgorsze... W wieku 12 lat przyszła gwiazda Playboya została zgwałcona przez 25-letniego przyjaciela swojego starszego brata, a w wieku 15 lat doświadczyła przemocy ze strony gangu, której inicjatorem był jej chłopak. Teraz modelka ze spokojem opowiada o tych wszystkich strasznych sytuacjach, podkreślając, że tylko zahartowały jej charakter.


Mike Tyson

Wszystkie dzieci marzą o tym, żeby szybciej dorosnąć, więc za wszelką cenę chcą udowodnić swoją niezależność. Chcą sami wybierać ubrania, koordynować swoje posiłki, chodzić bez opieki. Taki właśnie był mały Tyson, czego potem bardzo żałował. Kiedy Mike miał zaledwie 7 lat, został zgwałcony przez przypadkowego przechodnia. Bokser nie chciał rozgłaszać tego incydentu, ale ujawnił go w 2014 roku.


Oprah Winfrey

Oprah Winfrey, której nazwisko a priori oznacza sukces, doświadczyła gwałtu w wieku 9 lat. Po raz pierwszy zetknęła się z przemocą ze strony swojego kuzyna. Za milczenie kupił jej lody: "Zabrał mnie do sklepu (krew wciąż ściekała mi po nodze) i kupił mi smakołyk". Później gospodyni telewizyjna była wielokrotnie gwałcona przez swoich pozostałych braci, a nawet przez wujka. Biedna dziewczyna nie mogła tego znieść i często uciekała z domu. W rezultacie 14-letnia ciężarna Oprah trafiła do schroniska dla nastolatków z problemami.

Dziecko zmarło wkrótce po urodzeniu. Dziewczynka została zabrana ze schroniska przez ojca, a jej życie stało się wreszcie normalne i spokojne. Oprah Winfrey wielokrotnie pojawiała się na różnych imprezach towarzyskich, odżywając wspomnieniami strasznych sytuacji z jej przeszłości. Wszystko po to, aby wspierać tych, którzy również kiedykolwiek doświadczyli przemocy.


Ashley Judd

Dzieciństwo i młodość amerykańskiej aktorki były tak straszne, że odcisnęły piętno na całym jej życiu. 16-letnia Ashley była dwukrotnie molestowana przez dorosłego mężczyznę. Wcześniej trzykrotnie padła ofiarą kazirodztwa. Jej krewni zapewnili dziewczynę, że tego rodzaju relacje między krewnymi są na porządku dziennym.Gwiazdy, które nie bały się opowiedzieć światu o najstraszniejszych epizodach w swoim życiu, zasługują na miano prawdziwych bohaterów. Udowodnili własnym przykładem, że można sobie poradzić w każdej sytuacji. Najważniejsze to nie rozwodzić się nad tym i iść naprzód. A życie z pewnością odłoży wszystko na swoje miejsce...
Autor: Anastasia Baranova Omów artykuł
  • Aktualności
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze

Autor

Redakcja "Tele Horse"