Jak gwiazdy radzą sobie z problemami psychicznymi

Jak celebryci radzą sobie z chorobami psychicznymi

Pomysły na sukces /. Życie celebrytów Beztroskie życie celebrytów to absolutny mit. Oni również cierpią na choroby - a ich popularność albo powoduje, że chorują, albo wprowadza ich na widok publiczny. W naszym artykule zebraliśmy dla Was 5 przykładów tego, jak celebryci radzą sobie z chorobami psychicznymi.
1.

Camila CabelloWokalistka

niedawno opowiedziała fanom o swoich zmaganiach z zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym (OCD). Dziewczyna przez długi czas próbowała udawać, że jest w porządku, nie pokazując swojej depresji i lęku na mediach społecznościowych. Z czasem zaczęła zauważać natrętne myśli, cierpiała na bezsenność i odczuwała ból na całym ciele.

Kamila zdołała opanować swoje OCD, dzięki czemu teraz czuje się znacznie lepiej.


2

. Catherine Zeta-Jones Aktorka

cierpi na dość powszechną dziś chorobę psychiczną - chorobę afektywną dwubiegunową. Innymi słowy - ma psychozę maniakalno-depresyjną.

Catherine sama opowiedziała publicznie o swoim problemie, decydując, że nie ma sensu milczeć. Ma też nadzieję, że ten akt zachęci innych, którzy również cierpią na tę chorobę, do poszukiwania leczenia.


3.

Mary-Kate OlsenJedna

z aktorek bliźniaczek Olsen od dawna cierpiała na anorexia nervosa, przedostatnie stadium zaburzenia odżywiania, spowodowane nadmiernym stresem i presją społeczną.

Z tego powodu Mary-Kate spędziła półtora miesiąca na odwyku, aż poczuła się wystarczająco silna, by wrócić do domu. Od tego czasu odżywia się prawidłowo i stara się ograniczyć niepokój.


4.

Jim CarreyAktor

przez większość życia płacił cenę za swój talent poważnym zaburzeniem psychicznym. Wydawałoby się, że Attention Deficit Disorder wpłynęło pozytywnie na wyjątkowy kunszt Carreya.

Ale sam komik przyznaje, że przez lata albo robił miny i zachowywał się jowialnie, albo zapadał w głęboką depresję, z której nie pomagały nawet leki. Teraz Jim chwilowo odmówił brania tabletek, ale nadal korzysta z pomocy terapeuty.


5

. Amanda BynesNiedawno

temu aktorka oblała swojego psa benzyną i chciała go podpalić. Przechodzień uratował jej psa, zabrał zrozpaczonej lassem zapalniczkę i wezwał policję.

Amanda została oddana do szpitala psychiatrycznego, gdzie zdiagnozowano u niej schizofrenię. Dziewczyna przeszła długie leczenie, ale nigdy nie wznowiła kariery aktorskiej.Jak widać, sława często idzie w parze z ciężkimi chwilami, z którymi każdy radzi sobie (lub nie radzi) na różne sposoby. Czasami przyczyną lub konsekwencją choroby jest zażywanie nielegalnych substancji. Nasza redakcja przygotowała dla Was listę celebrytów, którzy zrujnowali swoje kariery z powodu narkotyków.
Omów artykuł
  • Wiadomości dotyczące celebrytów
  • Wiadomości z
Powiedz znajomym: zapisz się do magazynu:
  • Czytaj także
  • Comments Off on

Autor

Redakcja "Tele Horse"