15 najlepszych aplikacji mobilnych dla uczniów i studentów w każdym wieku

15 najlepszych aplikacji mobilnych dla młodzieży szkolnej i akademickiej w każdym wieku

Pomysły na sukces /... Wskazówki Nauka jest ekscytującym i ciągłym procesem. Niestety, wszyscy wiemy, jak czasochłonne i zasobochłonne jest to zadanie. Wzory, reguły i listy referencyjne nie zawsze łatwo mieszczą się w głowie człowieka. Nie masz wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się do lekcji, egzaminów czy testów, a chcesz spotkać się z przyjaciółmi i pograć w Counter-Strike'a...

Ale dzisiejsze dzieci mają łatwiejsze życie niż te z innych pokoleń. Milion możliwości, kursy, wykładowcy, nauka na odległość, przydatne aplikacje, Internet, programy - postęp technologiczny znacznie ułatwił przygotowanie się do nauki. Dziś wszystkie ważne informacje można zdobyć w zaciszu własnego domu. Wystarczy, że podniesiesz słuchawkę...

W tym artykule znajdziesz 15 świetnych aplikacji dla każdego, kto "gryzie się z granitem nauki". Nie tylko pomogą Ci szybko skończyć "pracę domową", ale także nauczą Cię umiejętności zarządzania czasem, podpowiedzą jak się skoncentrować, a nawet wytrenują Twój wzrok między zajęciami.

1) DuolingoProsta platforma do nauki języków obcych. Idealny dla początkujących i tych, którzy nie chcą stracić nabytych umiejętności. Oprócz standardowych języków: angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego i oczywiście rosyjskiego, program oferuje wybór języków: koreańskiego, japońskiego, chińskiego, arabskiego, portugalskiego, fińskiego, a nawet rzadkich, mało znanych.

Duolingo ma intuicyjny interfejs. Istnieje system nagród, zwanych "diamentami", które można wykorzystać, aby "zamrozić" swój postęp na jakiś czas lub wziąć udział w wyzwaniu. W tabeli ligowej możesz rywalizować z innymi uczestnikami o pozycję lidera i tytuł najtwardszego ucznia tygodnia.

2) PhotomathKażdy wie, że oszukiwanie nie jest dobre, a nawet bardzo złe dla Ciebie! Ale można, a nawet trzeba sprawdzić swoją wiedzę! Aplikacja Photomath uratuje Cię, jeśli masz problemy z przykładem matematycznym i pomoże Ci sprawdzić odpowiedź i upewnić się, że Twoje własne rozwiązanie jest poprawne. Wszystko, co musisz zrobić, to skierować aparat na problem i zeskanować go.

Sztuczna inteligencja natychmiast udzieli Ci właściwej odpowiedzi i wyjaśni sekwencję krok po kroku. Jeśli nie możesz zrobić zdjęcia przykładu, możesz wprowadzić go ręcznie do kalkulatora wbudowanego w aplikację. Otrzymasz taką samą odpowiedź i wyjaśnienia.

3. szkołaAplikacja Szkoła może z łatwością zastąpić Twój standardowy dziennik, notatki, szkice, a nawet niektóre podręczniki. Wypełnij swój plan lekcji, wprowadź zadania domowe, sprawdź, ile czasu pozostało do końca lekcji, skorzystaj z wbudowanych formuł dla podstawowych przedmiotów, wprowadź nazwiska kolegów i nauczycieli w odpowiedniej sekcji. Aplikacja ma ładny wygląd, możliwe jest dodawanie i usuwanie przedmiotów w razie potrzeby, każda lekcja może być oznaczona wybraną ikoną.

4. pisownia rosyjskaUmiejętność czytania i pisania jest wskaźnikiem Twojego wychowania i poziomu wykształcenia. Znajomość zasad języka rosyjskiego jest przydatna nie tylko dla uczniów, ale także dla studentów i dorosłych. Jeśli masz problem z zapamiętaniem wymowy samogłosek w rdzeniu słowa, możesz rozważyć zainstalowanie tej aplikacji.

Pomoże Ci to nie tylko przyswoić zasady i "napompować" Twoją umiejętność czytania i pisania, ale także znacznie poszerzyć zasób słownictwa. Nauczysz się języka w formie prostych testów. Możesz przeanalizować błąd, czytając regułę na dany temat. W przypadku trudnych lub nieznanych słów program zaproponuje wyjaśnienie i przedstawi historię ich pochodzenia.

5. Sight plusUczenie się może być tak przyjemne, jak wzmacniające pamięć i podnoszące IQ, ale ma też ważną wadę. Ciągłe przeglądanie podręczników i surfowanie po Internecie często odbija się na wzroku. W każdej klasie jest dziecko, które nosi okulary, a liczba ta rośnie z każdym rokiem.

Aplikacja Sight+ to świetny sposób na pożyteczne spędzenie czasu bez odrywania wzroku od ekranu. Ogromna baza wysoce skutecznych ćwiczeń pomoże Ci rozluźnić mięśnie oczu i poprawić wzrok. Dzięki ponad 50 ćwiczeniom możesz poświęcić maksymalnie pięć minut dziennie lub wybrać indywidualny system.

6. BetafizykaOd siódmej klasy każdy uczeń jest zanurzony w fascynującym świecie fizyki. Jeśli zmagasz się z problemami i przykładami, pilnie potrzebujesz przypomnieć sobie ważne wzory lub sprawdzić odpowiedzi, po prostu wprowadź zadanie do aplikacji Betaphysics i ciesz się zabawą! Program obejmuje wszystkie główne tematy z kursu szkolnego: mechanikę, zjawiska cieplne, zjawiska elektryczne i magnetyczne, optykę, fizykę kwantową i jądrową. Aplikacja pomoże Ci z łatwością odrobić pracę domową lub przygotować się do egzaminów i testów.

7. Skoncentruj się na zadaniach do wykonaniaMasz problemy z koncentracją? Trudno Ci wygospodarować czas na lekcje, gdy kuszą Cię gadżety, rozmowy z przyjaciółmi i gry komputerowe? Dzięki prostemu timerowi możesz się łatwiej skoncentrować! Cały świat skutecznie zarządza czasem osobistym dzięki temu świetnemu tipsterowi. Jednym z najpopularniejszych programów do zarządzania czasem jest Pomodoro, czyli Focus To-Do. Wystarczy, że wyznaczysz sobie zadania i przydzielisz czas na pracę i odpoczynek. Standardowy schemat stosowania: 25 minut ciężkiej pracy i 5 minut odpoczynku. Po każdych czterech owocnych "pomidorach" czeka Cię długa, 15-minutowa przerwa.

8. Google Sztuka i kultura"Google Arts & Culture to prawdziwy pomocnik dla rodziców, dzieci i nauczycieli. Google Arts & Culture jest idealnym towarzyszem dla rodziców, dzieci i nauczycieli i jest szeroko wykorzystywany w klasie oraz do dokładnego opracowywania zadań domowych. Jest to również świetny sposób na zabawę i zrobienie czegoś fajnego. Jakie więc funkcje zawiera interaktywny przewodnik
  • po

historii i kulturze:
  • wirtualne zwiedzanie najsłynniejszych muzeów świata;
  • możliwość dokładnego obejrzenia eksponatów i starożytnych artefaktów;
  • studiowanie arcydzieł sztuki światowej;
  • zwiedzanie najsłynniejszych wystaw i galerii bez wychodzenia z domu;
  • wyszukiwanie muzeów i wystaw znajdujących się w pobliżu
  • ;
  • wiele momentów gry (quizy, selfies ze sztuką, maski, wirtualna projekcja dzieł sztuki na ścianie własnego domu

itp
.
  • )
  • Chi

Autor

Redakcja "Tele Horse"