5 światowych celebrytów urodzonych w ZSRR

5 światowych celebrytów urodzonych w ZSRR

Pomysły na sukces / Celebrity Life

Pisarze, naukowcy, aktorzy, modelki... Ilu utalentowanych ludzi jest wśród Słowian. Niestety, czasami trzeba pokonać pół świata, aby osiągnąć sukces. Opowiemy o 5 niesamowitych osobowościach (urodzonych w ZSRR), których sława rozbrzmiewa na całej planecie.

1.

Isaac Asimov Imię i nazwisko: Isaac Yudovich Asimov.
Miejsce urodzenia: wieś Petrovichi, RFSRR.


Asimov jest uważany za jednego z największych amerykańskich pisarzy, choć urodził się w małej wiosce w obwodzie smoleńskim. Pomimo faktu, że rodzice Asimova byli prostymi młynarzami, chłopiec od dzieciństwa wykazywał talenty w różnych dziedzinach. W niespokojnych czasach (w 1923 r.) rodzina Azimowów uciekła z ZSRR do Stanów Zjednoczonych, osiedlając się na Brooklynie. Imię chłopca zmieniło się pod wpływem amerykańskiej wymowy: z Izaaka stał się Izaakiem.

Lata mijały, życie Asimova było trudne. Jego pochodzenie spłatało mu okrutnego figla, gdy amerykańskie władze zaczęły podejrzewać go o związki z sowieckimi komunistami. Jednak pomimo wielu smutków, Isaac znajdował czas na tworzenie zachwycających książek. Wiele z jego dzieł zostało później zekranizowanych, w tym w USA. Z pewnością słyszałeś o takich kasowych filmach science fiction jak "Ja, Robot", "Człowiek Dwustulecia" i tak dalej. Wkład Isaaca jest niezaprzeczalny. Ten człowiek nie tylko stworzył fascynujące historie, ale także wzbudził w czytelnikach głębokie zainteresowanie nauką. Wynalezione przez niego trzy prawa robotyki sprawiły, że wielu inżynierów zaczęło zastanawiać się nad funkcjonalnością robotów. Wielu współczesnych naukowców przyznaje, że to właśnie praca Isaaca pomogła im w wyborze kariery.


2. Sergey Brin

Imię i nazwisko: Sergey Mikhailovich Brin.
Miejsce urodzenia: Moskwa, RFSRR.


Kultowa osobowość w świecie nowoczesnych technologii. Brin słusznie znajduje się na listach najbardziej wpływowych osób w świecie IT, w tym Billa Gatesa, Steve'a Jobsa, Marka Zuckerberga i innych celebrytów. Wraz ze swoim partnerem Brin założył Google, narzędzie do wyszukiwania informacji w sieci WWW.

Sergey urodził się w 1973 roku w Moskwie. Jego rodzice byli matematykami, co prawdopodobnie wpłynęło na wybór przyszłego zawodu syna. W 1979 roku (gdy Sergey miał zaledwie 6 lat) rodzina przeniosła się z ZSRR do Stanów Zjednoczonych. Jak potoczyłyby się losy młodego talentu, gdyby pozostał w swojej historycznej ojczyźnie? Trudno powiedzieć. Chociaż, kładąc rękę na sercu, trzeba przyznać, że jest mało prawdopodobne, aby osiągnął te same wyżyny. Wynika to jasno nawet ze słów samego Siergieja: "Jestem bardzo wdzięczny, że zostałem sprowadzony do Stanów". Tłumaczenie: "Jestem bardzo wdzięczny, że zostałem sprowadzony do Stanów Zjednoczonych". Szkoda, że najbardziej utalentowani ludzie często czują się swobodniej w odległych krajach i nie wierzą, że odniosą sukces w swojej ojczyźnie. Poza tym w krajach postsowieckich po prostu nie ma odpowiednika Doliny Krzemowej (to nie jest Dolina Krzemowa!), gdzie wiodące umysły mogą znaleźć odpowiednich inwestorów i zbudować doskonały zespół. Cóż, każdy ma swoje przeznaczenie, każdy dokonuje własnego wyboru. Pozostaje tylko podziękować Brinowi i jego kolegom za wspaniałe narzędzie do wyszukiwania informacji.


3. Anton

Yelchin Imię i nazwisko: Anton Viktorovich Yelchin.
Miejsce urodzenia: Leningrad, Rosyjska Socjalistyczna Republika Radziecka.


Ten uroczy facet urodził się w 1989 roku w pięknym Sankt Petersburgu (wówczas: Leningradzie). Jego rodzice byli utalentowanymi łyżwiarzami figurowymi, a dziadek zasłynął jako piłkarz. Anton wybrał jednak nie karierę sportową, a aktorską. Chłopiec miał zaledwie sześć miesięcy, gdy rodzina przeniosła się do USA. Anton zbudował całkiem udaną karierę w Hollywood i niewątpliwie mógł jeszcze wiele osiągnąć, ale życie chłopaka zostało tragicznie przerwane.

19 czerwca 2016 roku ... miał zaledwie 28 lat, gdy zwykły letni dzień stał się jego ostatnim. Yelchin został znaleziony martwy, potrącony przez własny samochód. Jakie to głupie, jakie tragiczne... Według oficjalnych danych śledztwa, Anton zapomniał zaciągnąć hamulec ręczny, w wyniku czego samochód przejechał po nim, przyciskając zderzak do ściany. Uroczy, czarujący i utalentowany facet zginął na miejscu...


4.

Milla

Jovovich Imię i nazwisko: Milica Bogdanovna Jovovich.
Miejsce urodzenia: Kijów, Ukraińska SRR.


Popularna amerykańska aktorka ma emigrację we krwi. Jej serbsko-chorwaccy przodkowie ze strony ojca uciekli z Albanii do Odessy. Jej ojciec ożenił się z aktorką Loginovą, która urodziła się w regionie Krasnodar. Sama Milica urodziła się w Kijowie, potem jej rodzina przeniosła się do Dniepropietrowska, a następnie do Moskwy. W 1980 roku jej rodzice przywieźli pięcioletnią Millę do Londynu, a później przenieśli się do Stanów Zjednoczonych, gdzie młoda piękność odniosła fenomenalny sukces.

Milla podbiła wielu, pojawiając się jako dziecko na okładkach błyszczących magazynów. Później dziewczyna postanowiła spróbować swoich sił w branży filmowej, idąc w ślady swojej matki-aktorki. Pierwsze role przyniosły jej światową sławę dopiero po premierze taśmy "Powrót do Błękitnej Laguny". Milla stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek w Hollywood, grając średnio w 3-4 filmach rocznie. Jej dorobek jest pełen kasowych filmów różnych gatunków: od "Piątego elementu" po "Joannę d'Arc" i serię "Resident Evil". Jovovich całkiem dobrze mówi po rosyjsku, dzięki czemu aktorka była w stanie samodzielnie wymówić wszystkie swoje kwestie w rosyjskim filmie "Vykrutasy". To wspaniałe, że Milla tak dobrze pamięta język, chociaż w młodym wieku przeprowadziła się do kraju anglojęzycznego. Ogólnie rzecz biorąc, duma pojawia się, gdy hollywoodzcy aktorzy mówią po rosyjsku. Gdyby tylko nasi uczniowie nauczyli się mówić i pisać kompetentnie bez edycji w Word..... Chcesz poznać interesujący fakt? Niektóre gwiazdy osiągnęły sławę w Hollywood, początkowo nawet nie mówiąc po angielsku!


5. Mila Kunis

Imię i nazwisko: Milena Markovna Kunis.
Miejsce urodzenia: Czerniowce, Ukraińska SRR.


Mila urodziła się w 1983 roku w starożytnym mieście w południowo-zachodniej części Ukrainy. Podczas rozpadu ZSRR rodzina przyszłej aktorki wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Dziewczynka miała wtedy 7 lat. Mila przyznała, że adaptacja w nowym kraju nie zawsze przebiegała dla niej gładko. Najtrudniejszy okres swojego dzieciństwa Mila opisała słowami: "Wyobraź sobie, że jesteś ślepa i głucha w wieku siedmiu lat. I tak właśnie czułam się przeprowadzając się do Stanów". Tłumaczenie: "Wyobraź sobie, że jesteś niewidoma i głucha w wieku siedmiu lat. I dokładnie tak się czułem, przeprowadzając się do Stanów". Wkrótce jednak życie zaczęło się poprawiać. Dziewczyna w młodym wieku zaczęła próbować swoich sił na polu aktorskim, fani starych sitcomów zapewne pamiętają ją z serialu "It's a show of the 1970s". W tej historii postać Mili spotykała się z postacią Ashtona Kutchera. Później miłość z ekranu przerodziła się w prawdziwą pasję. Teraz aktorzy są małżeństwem i wychowują dwójkę dzieci: córkę Wyatt i syna Demetriusa.

W tej chwili dorobek aktorki liczy już setki całkiem udanych filmów, wśród których dominują komedie i melodramaty. Podobnie jak Milla Jovovich, Mila Kunis mówi płynnie po rosyjsku, a czasem nawet zgłasza się na ochotnika jako tłumacz dla swoich kolegów.Często społeczeństwo potępia emigrantów i migrantów. Czy to takie złe, że ludzie opuszczają swoje miejsce urodzenia i realizują swoje marzenia w obcym kraju? Oczywiście, że nie. Wszyscy jesteśmy obywatelami jednej planety. Byłoby dziwne, gdyby każdy był zobowiązany do życia i pracy tylko w mieście, w którym się urodził lub tylko na ulicy, na której dorastał.

Podróżowanie jest wspaniałe! Możesz być patriotą całej niesamowitej planety Ziemia, prawda?
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze

Autor

Redakcja "Tele Horse"