Złota Malina 2021: Czy Hollywood rozpieszcza nienawistników?

"Złota Malina 2021: Czy Hollywood rozpieszcza nienawistników?

Pomysły na sukces /. Życie gwiazd

Wśród nominowanych do Złotych Malin są artyści i aktorzy, którzy zdecydowanie nie zasługują na miano najgorszych w swojej dziedzinie. Wygląda na to, że hollywoodzcy krytycy postanowili pójść za ciosem, wybierając do nominacji biedne dusze, na które rzucili się internetowi nienawistnicy.


Zbliża się największe doroczne wydarzenie w świecie filmu - rozdanie Oscarów. Jednak nie wszyscy aktorzy cieszą się, że ich nazwiska znalazły się wśród zwycięzców poszczególnych kategorii. Oprócz Oscara jest jeszcze Złota Malina - nagroda dla najbardziej miernych filmów, najsłabszego reżysera i najgorszego aktorstwa. Wygląda na to, że w 2021 roku na wybór nominowanych w niemałym stopniu wpływają... ...przez nienawistników!W tym roku trolle internetowe i nienawistnicy zebrały obfite żniwo wśród celebrytów. Najwyraźniej nie znaleźli nic lepszego do roboty w czasie kwarantanny niż nękanie wszystkich wokół w Internecie. Wielu wpadło w tarapaty: Stephen King za to, że filmowa adaptacja jego książki nie była uwielbiana przez wielu Amber Heard, przeciwko czemu powstała nawet petycja (więcej na ten temat można przeczytać tutaj). Niezadowolenia dodawali głusi i niemi (oczywiście nie wszyscy), których uraził fakt, że rolę niemi gra aktor mówiący, o czym wspominaliśmy w naszym artykule o bojkocie "Konfrontacji".

Wróćmy jednak do nominacji do Złotych Malin. Sia, której teledyski stały się sławne nie tylko dzięki wyjątkowemu głosowi piosenkarki, ale także dzięki oszałamiającemu tańcowi Maddie Ziggler, otrzymała porcję negatywnych opinii. Ziggler został również uderzony w jaja przez kapeluszników. Powodem nienawiści był film "Muzyka", w którym Sia reżyserowała, a Zigler grała dziewczynkę z autyzmem. Opinia publiczna została urażona faktem, że autystyczną dziewczynkę zagrała aktorka, która nie cierpi na tę chorobę.A ja się zastanawiam, czy jeśli w filmie są elfy, to czy musimy się spieszyć, żeby znaleźć prawdziwe elfy? Dla autentyczności? Najwyraźniej ci niezadowoleni nie mają pojęcia, jak trudno jest robić filmy osobom z autyzmem. Pokaż ręce, jeśli kiedykolwiek byłeś w pobliżu osób z autyzmem. Czy są jakieś? Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nawet zwykła rozmowa o charakterze domowym może być stresująca dla osoby z autyzmem. A co z procesem filmowania: długi dzień pracy, tłum obcych ludzi wokół, konieczność wysłuchiwania krytyki ze strony kierownictwa projektu, i tak dalej, i tak dalej... Wbrew wszelkim rozsądnym argumentom wydaje się, że to właśnie skandal związany z tą "nieautentycznością" sprawił, że film "Muzyka" otrzymał nominację do Złotej Maliny.

Anne Hathaway jest kolejną ofiarą nienawistników. Dziewczyna jest również nominowana do Złotej Maliny, a nawet do dwóch nagród za film jednocześnie. Choć nie jestem wielką fanką tej aktorki, z przyjemnością zobaczyłam ją w remake'u "Czarownic". Mam szacunek dla aktorek, które są gotowe grać negatywne i nieatrakcyjne postaci. Niezadowolone aktorki stwierdziły, że wizerunek jej postaci może sprawić, że dzieci nie będą lubić osób niepełnosprawnych. Przeczytaj więcej w artykule na temat bojkotu filmu Czarownice.Remake filmu Dr. Dullittle, z Robertem Downeyem Jr. w roli głównej, ma szansę zdobyć tegoroczną Złotą Malinę. Jego talent aktorski jest niezaprzeczalny, więc o co chodzi? Czy to możliwe, że Robert przyjaźni się z Johnnym Deppem, jednym z największych nieudaczników współczesnego kina? Jest mało prawdopodobne, by jego kariera zyskała na przyjaźni z byłym już ulubieńcem Hollywood, którego pozbawiono znaczących ról, o czym wspominaliśmy w naszym artykule o Deppie. Na szczęście Robert pamięta czasy, kiedy sam był objęty zakazem, a Jaś go wspierał. Przyjaciele, jak to się mówi, są znani z kłopotów.Co dziwne, na liście nominacji znalazł się nawet film "Wonder Woman: 1984". Dlaczego nie był lubiany? Czy to może być Gal Gadot? Na samym początku kwarantanny ta biedna dziewczyna wywołała prawdziwe tsunami gniewnych komentarzy. Przyczyną gniewu było niezbyt rozsądne działanie aktorki, podyktowane doświadczeniami samoizolacji. Po zwróceniu się o pomoc do kilku znanych gwiazd, Gal dołączyła do nich w damskim (i nieszczególnie eufonicznym) wykonaniu legendarnej piosenki "Imagine" (autorstwa Johna Lennona). Pieśń gloryfikuje świat pełen równości i braterstwa, świat bez głodu i wojen, świat pokoju i bez merkantylizmu.

Szczerze mówiąc, nie zdziwiło mnie, że wiele osób poczuło się urażonych przez Gal i celebrytów. Biorąc pod uwagę, że Gal jest jedną z najlepiej opłacanych aktorek, pomysł, by śpiewała o radości bycia spłukaną, był niestosowny i nieco hipokrytyczny. Zwłaszcza, że wielu z nich cierpiało w czasie kwarantanny z powodu poważnych braków finansowych. Niemniej jednak reakcja urażonych przekroczyła wszelkie granice rozsądku. Na Gal wylały się obelgi, których nie mogę zacytować ze względu na cenzurę. W każdym razie aktorzy nie dostają honorarium za ładne oczy. Już po samym zwiastunie filmu Wonder Woman: 1984 widać było, że Gal Gadot ciężko pracowała na planie. I nie jest jej winą, że państwa płacą mało nauczycielom, lekarzom i innym przedstawicielom ważnych zawodów.W dzisiejszym świecie, w którym każde działanie może zostać zinterpretowane jako próba obrażenia kogoś, tolerancja osiągnęła poziom absolutnie nietolerancyjny. Nienawiść stała się modna: co druga osoba szuka pretekstu, by zadeklarować, jak bardzo jest nieznośnie obrażona, no wiecie, do głębi. Takich ludzi nazywa się płatkami śniegu, ponieważ myślą, że są tak wyjątkowi i delikatni jak płatkiśniegu . Ale co tak naprawdę się dzieje? Są narcyzami, którzy uważają, że świat powinien kręcić się wokół nich. I z reguły tacy "bojownicy" o tolerancję są skrajnie nietolerancyjni w wyrażaniu wszelkich "wrogów".

Pragnienie obrażania jest bardzo zaraźliwe. Oto moja rada, jak nie dać się wpisać na listę płatków śniegu. Kiedy czujesz, że wzbiera w Tobie złość i chcesz napisać gniewny komentarz, zadaj sobie pytanie: Czy naprawdę poczułeś się urażony? Czy takie były intencje tej osoby? Jeśli nie, to nie ma powodu, by się obrażać. Po co się denerwować?

Cóż, mam nadzieję, że moje podejrzenia nie oddają istoty sprawy i że ci utalentowani ludzie i ich prace nie bez powodu znalazły się na liście nominowanych do Złotej Maliny. Co o tym sądzisz?
Autor: Mira Kirov Omów artykuł
  • Wiadomości na
Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on

Autor

Redakcja "Tele Horse"