10 ciekawych faktów o Danielu Radcliffe'ie

10 ciekawych faktów o Danielu Radcliffe

Pomysły na sukces /. Życie celebrytów

Kiedy Daniel Radcliffe po raz pierwszy sięgnął po książki Joan Rowling, nie przypadły mu one do gustu. Zmienił jednak zdanie, gdy dostał tytułową rolę w filmach. W efekcie część Harry Potter i Więzień Azkabanu stała się jedną z jego ulubionych książek. Chcesz poznać inne fakty dotyczące tego aktora? Podzielimy się nimi z Wami!

1.

Daniel Radcliffe - jedynak w rodzinie

Wielu aktorów pochodzi z biednych, niepełnych i wielodzietnych rodzin. Daniel natomiast ma to szczęście, że całą uwagę poświęca mu ojciec i matka. Swoją drogą, jego matka jest profesjonalnym agentem castingowym, a ojciec agentem literackim. Z pewnością ich doświadczenie pomogło wychować syna do udanych ról.

2.

Daniel Radcliffe porzucił szkołę

Kolejna gwiazda dołączyła do listy celebrytów, którzy porzucili

szkołę

. Dan chodził do prestiżowej szkoły, ale (co dziwne) był ofiarą szkolnego mobbingu za rolę Harry'ego Pottera. Koledzy z klasy go nie lubili i musiał zrezygnować z nauki. Ale zdobył wykształcenie. Jak wielu innych dziecięcych aktorów, Daniel uczył się u korepetytorów w przerwach między kręceniem filmów. Co za życie... Zapamiętywanie zaklęć w Hogwarcie, zapamiętywanie linijek do ról, a między aktami zapamiętywanie prac domowych!


3.

Daniel Radcliffe po raz pierwszy zagrał małpę

Jego zainteresowanie aktorstwem zaczęło się w wieku pięciu lat, kiedy to w przedstawieniu teatrzyku dla dzieci Radcliffe dostał rolę małpy.

4.

Daniel Radcliffe prawie stracił rolę Pottera

Chociaż sama matka wysłała jego zdjęcie na casting aktorski, jego rodzice później zdecydowali, że rola Harry'ego Pottera byłaby dla dziecka nie do zniesienia. Byli gotowi zakazać swojemu synowi występu w czarodziejskiej sadze. Aby przekonać rodziców Daniela, studio zgodziło się kręcić wyłącznie w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu mały Radcliffe nie musiał wyjeżdżać za granicę.


5.

Daniel Radcliffe wpisał się do
"Księgi rekordów Guinnessa"

Wszyscy pamiętamy spektakularny sukces filmowej serii "Harry Potter", za występ w tytułowej roli, w której Daniel Radcliffe otrzymał bajeczne honoraria. W 2009 roku został rekordzistą w kategorii najwyżej opłacanych aktorów w przemyśle filmowym i trafił nawet do "Księgi rekordów Guinnessa".

6.

Daniel Radcliffe -

nałogowy palacz W przeciwieństwie do krajów słowiańskich, gdzie co drugi palacz prawie, za granicą traktuje palaczy negatywnie. Szczególnie dotknięte są palące gwiazdy, bo to one mają być wzorem do naśladowania. Ponieważ Radcliffe palił paczkę papierosów dziennie, nadano mu nawet obraźliwe przezwisko Harry Puffer. Hufflepuff/Puffendoy nie miał z tym nic wspólnego. Pseudonim pochodzi od angielskiego słowa "puff" - puffać, wydmuchiwać dym.


7.

Daniel Radcliffe był niezdarny

Jako dziecko cierpiał na schorzenie zwane dyspraksją. Powoduje zaburzenia koordynacji ruchowej.

8.

Daniel Radcliffe jest pracoholikiem

Od najmłodszych lat chłopak udowadniał, że poważnie podchodzi do biznesu. W ciągu swoich 10 lat na planie "Potteriana" Radcliffe opuścił tylko dwa dni i musiał mieć dobry powód.


9.

Daniel Radcliffe jest poetą

Nie tylko jest utalentowanym aktorem dramatycznym i komediowym, ale także wyznawcą muzy Euterpy. Radcliffe publikuje swoje wiersze pod pseudonimem Jacob Gershon.

10.

Daniel Radcliffe nie wstydzi się

nagości Daniel zagrał nagą rolę w broadwayowskiej produkcji sztuki Equus. Oczywiście fani natychmiast skomentowali występ zwrotami typu: "Harry Potter pokazał swoją magiczną różdżkę!". Sam aktor przyznał, że publiczna nagość nie krępuje go ani trochę.

Chcesz więcej "nagiej" prawdy? Daniel uwielbia odpowiadać na pytania fanów.Daj nam znać w komentarzach, które filmy z Danielem Radcliffe'em lubisz najbardziej i dlaczego. Na pewno zrobimy przegląd jego najlepszych ról w filmach!
Autor: Mira Kirova Omów artykuł
  • Historie
  • sukcesu bogatych i sławnych
  • ludziStar
  • newsPowiedz
znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze

Autor

Redakcja "Tele Horse"