Sharon Stone pomogła Leonardo DiCaprio zostać sławnym aktorem

Sharon Stone pomogła Leonardo DiCaprio stać się sławnym aktorem

Pomysły na sukces /... Życie gwiazd

Sharon Stone opowiedziała o tym, jak powstawał film "Szybcy i martwi". Jak się okazało, aktorka wsparła mało znanego wówczas Leonardo DiCaprio, wywalczając dla niego miejsce w obsadzie filmu.


Dziś Leonardo DiCaprio jest jedną z najsłynniejszych gwiazd Hollywood. Ale nie zawsze tak było. Leo zadebiutował w serialu telewizyjnym w wieku 12 lat. Na przykład w popularnym niegdyś serialu "Santa Barbara" jako dziecko grał Masona Capwella. Jednak DiCaprio przez długi czas dostawał tylko sporadyczne role, ze względu na specyfikę których trudno jest zwrócić na siebie uwagę. Niewiele osób jest w stanie zaimponować innym potężną grą aktorską, jeśli dostaje się tylko kilka nijakich uwag. Co było punktem zwrotnym w karierze młodego Leo? Oczywiście, film "Szybcy i martwi" z 1995 roku. I choć rola Dzieciątka znów nie była główna, to właśnie dzięki niej Leo mógł pokazać krytykom i publiczności, że potrafi grać tak samo dobrze jak doświadczeni aktorzy."Szybcy i wściekli " to pierwszorzędny film akcji z elementami dramatycznymi. Dodaliśmy go nawet do naszej listy najlepszych westernów. Obejrzyjcie go koniecznie, a nie pożałujecie. W przeciwieństwie do większości westernów, kluczową rolę odgrywa w nim nie mężczyzna, lecz kobieta - olśniewająca piękność o imieniu Ellen. W rolę głównej bohaterki wcieliła się Sharon Stone, która była również jednym z producentów filmu. Jako Fi Herod (vel Dzieciak), Szaron bardzo chciała zobaczyć Leona. Jak przyznała aktorka: "Ten chłopak - Leonardo DiCaprio - był jedynym, który dobrze wypadł na przesłuchaniu.

Studio jednak kategorycznie sprzeciwiło się takiemu wyborowi aktora. Bez względu na to, jak Stone przekonywał swoich kolegów, nie zgodził się na zatwierdzenie roli Leo Baby. Najwyraźniej Sharon Stone w życiu jest uparta nie mniej niż jej bohaterka. Nie chciała się poddać i broniła swojego podopiecznego na wszelkie sposoby. W końcu studio ogłosiło, że skoro aktorka tak bardzo chce zobaczyć Leo w roli Dzieciaka, to niech sama zapłaci mu pensję - z własnej kieszeni. Najwyraźniej koledzy próbowali spacyfikować Stone'a, naciskając na chciwość. Ale tak nie było! Dla Stone'a jakość aktorów występujących w filmie okazała się ważniejsza niż osobisty zysk. Aktorka zgodziła się na tę opcję i zapłaciła za pracę Leo.A sukces nie nadszedł długo. DiCaprio oczarował publiczność swoim uduchowionym aktorstwem i otrzymał propozycje długo oczekiwanych ról głównych. Również w 1995 r. DiCaprio otrzymał rolę w dramacie "The Basketball Diaries", rok później zagrał tytułową rolę w melodramacie "Romeo + Julia", a jeszcze rok później wziął udział w castingu do roli Jacka w kultowym filmie "Titanic", który przyniósł mu ogromną sławę i miłość fanów z całego świata.

Zdumiewający fakt: Mimo uwielbienia publiczności Leo ma na swoim koncie tylko jednego Oscara, na którego musiał ciężko pracować przez 20 lat. Chcesz dowiedzieć się więcej o swoim ulubionym aktorze? Nie przegap naszych faktów na temat DiCaprio.Tak to już jest: jeden hojny gest ze strony nieznajomej osoby może na długie lata ukształtować los i stać się punktem wyjścia na drodze do sukcesu. Bądźmy więc dla siebie życzliwsi. Tak jak Sharon dla DiCaprio.

Autor: Mira Kirova Przyczynił się: www.justjared.com Omów artykuł
  • Historie sukcesu sławnych i bogatych
  • Wiadomości
Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on

Autor

Redakcja "Tele Horse"