Charles Dance: gwiazda Gry o Tron kończy 74 lata

Charles Dance: gwiazda "Gry o tron" kończy 74 lata

Pomysł na sukces /. Życie gwiazd

Dziś - 10 października 2020 roku - Charles Dance obchodzi 74 urodziny. Jest dobrze znany wielu widzom z roli Tywina Lannistera w uznanym serialu Gra o tron. Uczcijmy talent aktora, poznając jego biografię i najlepsze prace.


Walter Charles Dance urodził się jeszcze w 1946 roku, 10 października, w Redditch w Anglii. Cztery lata później zmarł jego ojciec, a mały Walter przeniósł się z matką do Plymouth. Początkowo chłopiec był aktywnie zaangażowany w fotografię i projektowanie, a nawet uczęszczał do szkoły artystycznej. Jednak rozwinął talent aktorski, a Charles nie mógł oprzeć się wezwaniu Melpomene i Thalii - muzy tragedii i komedii.

W przeciwieństwie do większości kolegów z branży, bohater naszego artykułu nie bije rekordu w liczbie małżeństw i rozwodów, i ogólnie nie lubi reklamować życia osobistego. Wiadomo, że ma dwoje dzieci z pierwszego małżeństwa (które trwało 34 lata - długo jak na wietrznych aktorów). Po rozwodzie umawiał się z Sophią Miles. Sophia jest od niego młodsza o 34 lata - to siwizna w brodzie i piekło w żebrze! W wieku 64 lat Dance po raz trzeci został ojcem.

Charles - utalentowany reżyser, scenarzysta i producent, ale przede wszystkim - aktor. Zdecydowana większość widzów Charlesa Dance'a najlepiej pamięta z kultowego serialu "Gra o tron", gdzie wcielił się w postać gruboskórnego Tywina Lannistera. Pan Dance doskonale oddał na ekranie charakter swojej postaci - potężny i bogaty lord, mądry strateg, niezwyciężony wojownik. Tywin był okrutny nie tylko dla swoich wrogów, ale nawet dla własnych dzieci. Dance bezbłędnie oddał zwyczaje groźnego władcy, którego symbolem jest ryczący lew.Inne godne uwagi portrety to role w The Postman, Alien 3, Till I See You (gdzie zagrał u boku Emilii Clarke - innej gwiazdy Gry o Tron) i tak dalej. Charles ma talent do wszystkich gatunków, czy to dramatów, kryminałów czy komedii. Jego surowe spojrzenie przyprawia o ciarki, ale momentami Mr. Dance sprawia, że publiczność śmieje się na głos. Nie zawahał się wystąpić w zabawnej roli, grając w filmie "Ali G w Parlamencie", gdzie Charles tańczył w stroju młodej damy łatwej cnoty.Mimo zaawansowanego wieku, aktor nie myśli o zaprzestaniu kariery. Ostatnio wystąpił w filmie "King's Man: The Beginning", gdzie wcielił się w rolę surowego brytyjskiego dowódcy. Film zapowiada się na jedną z najbardziej oczekiwanych premier 2021 roku.Choć Karol rzadko dostaje role głównych bohaterów, to każde pojawienie się na ekranie wywołuje owacje publiczności. Życzymy temu aktorowi długiego życia i mamy nadzieję, że zaskoczy nas jeszcze wieloma niesamowitymi rolami.
Autor: Mira Kirova Omów artykuł
  • Wiadomości o gwiazdach
  • Aktualności
Powiadom moich przyjaciół: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także.
  • Comments Off on

Autor

Redakcja "Tele Horse"