Elżbieta II nie będzie obchodzić swoich 95. urodzin

Elżbieta II nie będzie świętować swoich 95. urodzin

Pomysły na sukces /... Życie gwiazd

Już drugi rok z rzędu odwołano tradycyjne obchody urodzin Królowej Wielkiej Brytanii. Jaka była przyczyna odwołania?


Czy wiesz, ile lat ma królowa Anglii? 21 kwietnia 2021 r. Elżbieta II skończy 95 lat - to imponujący wiek, który wymaga specjalnego dnia urodzin. Nie będzie jednak wielkiego świętowania. Urzędnicy Jej Królewskiej Mości wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że po dyskusji zainteresowane strony i rząd doszli do wniosku, że tradycyjna parada z okazji Jubileuszu Królowej nie odbędzie się w centrum Londynu, jak to jest w zwyczaju. Chociaż parada z okazji Święta Niepodległości została odwołana, istnieje możliwość, że władze zorganizują skromną uroczystość w pałacu.

Właściwie powód jest ten sam, co rok temu - krwawy COVID-19. Dokładniej mówiąc, powodów jest prawdopodobnie kilka, ale pandemia jest głównym powodem anulowania programu. Oczywiście nikt nie chce, aby podczas parady doszło do kolejnego wybuchu epidemii zarazy wywołanej pandemonium ciekawskich gapiów. O paradach autodestrukcyjnych można tylko pomarzyć.

Nie jest jednak prawdopodobne, by sama królowa tak bardzo pragnęła hucznej uroczystości, zważywszy na to, jak wyczerpujący był bieżący rok zarówno dla samej Elżbiety, jak i całej jej rodziny. Oprócz poważnej choroby księcia Filipa, kłopoty pojawiły się także w związku z księciem Harrym i jego żoną Meghan. Najpierw para odmówiła wypełniania swoich obowiązków jako członkowie rodziny królewskiej (nie rezygnując przy tym z przywilejów, jakie dają im tytuły), a następnie opuściła Wielką Brytanię i udała się do ojczyzny Markle - Stanów Zjednoczonych. Ostatnią sensacją był skandaliczny wywiad, którego Harry i Meghan udzielili Oprah Winfrey. Jak pisaliśmy w jednym z naszych artykułów, Meghan wprost oskarżyła rodzinę królewską o rasizm. No i proszę: siedzisz i śmiejesz się z tym człowiekiem, a on nazywa członków twojej rodziny obleśnymi. Oh, Meghan-Meghan...Nie trzeba dodawać, że Harry i Meghan musieliby stawić się w pałacu na obchody urodzin królowej. A oni, jak się wydaje, nie byliby mile widziani. Odwołanie urodzin może więc uchronić rodzinę przed kolejnym bolesnym skandalem.

Życzymy Elżbiecie spokojnej starości i co najmniej 100. urodzin za 5 lat! I że jej wnuki (i ich narzeczeni) będą ją cieszyć, a nie smucić.
Autor: Mira Kirov Omów artykuł
  • Wiadomości od
Powiedz znajomym: Zaprenumeruj czasopismo:
  • Czytaj także
  • Comments Off on

Autor

Redakcja "Tele Horse"