5 celebrytów urodzonych 15 października

5 gwiazd urodzonych 15 października

Pomysły na sukces /. Życie gwiazd

Wielki Michaił Lermontow, Fryderyk Nietzsche, Puzo - autor Ojca Chrzestnego, Butusow - rosyjska gwiazda rocka, śpiewak operowy Baskow. Podpowiadamy, które gwiazdy urodziły się 15 października.

1.

Michaił

LermontowMichaił Lermontow urodził się, w 1814 roku, 3 października według starego kalendarza lub 15 - według Nowego Kalendarza Gregoriańskiego. Jego życie było jasne, ale krótkie, Lermontow zmarł w 1841 roku w wieku 26 lat. Podobnie jak jego idol - Aleksander Puszkin - Michaił zginął od rany postrzałowej otrzymanej w pojedynku. Jego wkład w skarbnicę rosyjskiej poezji jest niezaprzeczalny. Lermontow posiada dzieła oszałamiające, odsłaniające duszę i istotę człowieka.

2. Friedrich NietzscheFriedrich Wilhelm Nietzsche
urodził się w 1844 roku, a zmarł w 1900. Był niekonwencjonalny, zakompleksiony i ekscentryczny. Nietzschego można nazwać człowiekiem renesansu ze względu na jego obfitość talentów: zasłynął jako poeta i pisarz, filozof, muzyk i kompozytor. Nietzsche był jednak kontrowersyjny do granic możliwości. Jego bibliografowie do dziś spierają się o jego poglądy, nazywając go albo feministą, albo mizoginem.

Jego kultowa książka So Spoke Zarathustra jest do dziś jednym z najpopularniejszych traktatów filozoficznych. Idee Nietzschego dotyczące Superludzi są niestety bez skrupułów wykorzystywane przez wielu w obronie rasizmu. Należy jednak zauważyć, że Nadczłowiek według Nietzschego to jednostka ciężko pracująca nad udoskonaleniem siebie we wszystkich dziedzinach życia.

3. Mario PuzoMario Gianluigi Puzo urodził się w 1920 roku, a zmarł w 1999. Napisał wiele powieści, ale sławę przyniosło mu tylko jedno dzieło - bestseller kryminalny "Ojciec chrzestny", opowiada o głowie mafijnego klanu i jego rodzinie.

4. Vyacheslav ButusovVyacheslav Gennadyevich Butusov urodził się w 1961 roku i w 2020 roku skończy 59 lat. Butusov ma za sobą płodną karierę solową, ale fanom muzyki rockowej najbardziej znana jest jego działalność w zespole Nautilus Pompilius (lub jak mówią fani - "Nau"). Vyacheslav ma unikalny niski głos z miarowymi intonacjami, który jest łatwo rozpoznawalny nawet dla nieznanych słuchaczy grupy.


5.

Nikolay BaskovNikolay Viktorovich Baskov urodził się w 1976 roku, dziś ma 44 lata. Śpiewak operowy, kompozytor, autor tekstów, aktor i prezenter telewizyjny zyskał przydomek "Złotego Głosu Rosji". Sama Montserrat Caballe zwróciła uwagę na wyjątkowe zdolności wokalne śpiewaka, szczególnie podczas wykonywania partii w operzeTosca.A jakie Wy znacie sławne osoby urodzone 15 października? Napiszcie o swoich idolach w komentarzach! I wszystkiego najlepszego dla wszystkich solenizantów.
Autor: Mira Kirov Omówienie artykułu
  • Historie sukcesu bogatych i sławnych
  • Wiadomości gwiazd
  • Aktualności
Mówienie znajomym: zapisz się do magazynu:
  • Czytaj także
  • Comments Off on

Autor

Redakcja "Tele Horse"