Urodziny Eminema: gwiazda rapu kończy 48 lat

Urodziny Eminema: gwiazda rapu skończyła 48 lat

Pomysły

na

sukces Życie celebrytów

17 października 1972 roku w mieście St Joseph urodził się chłopiec, któremu nadano imię Marshall Bruce Mathers III. Dziś znany jest jako Eminem i Slim Shady. Efektowna piosenkarka zburzyła stereotypy, że rap może być wykonywany tylko przez Afroamerykanów. 17 października 2020 roku Eminem obchodzi swoje 48 urodziny.


Trzeba przyznać, że muzyka jest we krwi piosenkarza, gdyż oboje jego rodzice byli muzykami. Dzieciństwo i młodość Marshalla były trudne. Jego matka wcześnie wyszła za mąż, w wieku 15 lat urodziła trójkę dzieci, mąż zostawił ją samą, a Marshall od tamtej pory nie miał kontaktu z ojcem. Oczywiście trudności w rodzinie pozostawiły swój ślad: przyszły idol milionów wyrósł na trudnego nastolatka i często kłócił się z matką.

Niedoszły MC po raz pierwszy zainteresował się rapem w dzieciństwie, zakochując się głęboko w Ice-T. Kariera muzyczna chłopaka rozpoczęła się w latach 90-tych, występował nawet w teledyskach innych artystów. Jednak przez długi czas nikt nie traktował "białego rapera" poważnie. Jednak kolor jego skóry (który wielu uważało za wadę rapu) stał się szczególną "atrakcją" muzyka. Mimo ciernistej drogi do sławy, Eminem zdobył uznanie w świecie rapu, a nawet pobił rekord szybkości rapowania, wpisując się do "Księgi rekordów Guinnessa".

Fenomenalna sława przyszła do Eminema pod koniec lat 90-tych, w znacznym stopniu promował ją wizerunek Slim Shady - sceniczne alter ego artysty, uosabiające kwintesencję szaleństwa i okrucieństwa.Teksty Eminema często wywoływały falę potępienia za wygłaszanie frywolnych uwag na temat celebrytów. Nie zawahał się nazwać George'a W. Busha "bronią masowego rażenia". Marshallowi sprzeciwiały się władze, gdyż w niektórych swoich piosenkach wokalista wyrażał gorące pragnienie zobaczenia prezydenta USA martwego.

W 2017 roku Eminem diametralnie zmienił swój wizerunek. Jego blond, prawie białe włosy należały do przeszłości, a piosenkarz zapuścił także brutalną brodę. Nawet zagorzałym fanom trudno było rozpoznać swojego idola. Zmiana wizerunku wywołała niezadowolenie wśród fanów, podpisali oni nawet petycję namawiającą Eminema do zgolenia brody.Ale choć wygląd zewnętrzny rapera uległ zmianie, jego muzyka i teksty nie odeszły od tradycyjnego stylu piosenkarza. Obecny prezydent Stanów (Donald Trump) również otrzymał dawkę profanacji w nowych piosenkach Eminema.

Mimo wizerunku zatwardziałego chamka (tak typowego dla wykonawców rapu), Eminem znany jest ze swojego zamiłowania do działalności charytatywnej. Pamiętając trudne dzieciństwo, piosenkarz założył The Marshall Mathers Foundation, aby zapewnić finansowe i moralne wsparcie dzieciom dorastającym w dysfunkcyjnych rodzinach i niebezpiecznych dzielnicach. Wraz z nadejściem pandemii koronawirusów, Eminem stał się wokalnym zwolennikiem pracowników medycznych. Przekazał też 1 000 000 dolarów rodzinom w Detroit dotkniętym pandemią.

Taki właśnie jest niezwykły: twardy i kłujący na scenie, ale życzliwy i hojny dla tych, którzy cierpią. Wszystkiego najlepszego dla Eminema!
Autor: Mira Kirova Omówienie artykułu
  • Historie sukcesu bogatych i sławnych
  • Wiadomości gwiazd
  • Wiadomości z
Powiedz znajomym: zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on

Autor

Redakcja "Tele Horse"