Najbogatsza kobieta świata wyszła za mąż za prostego nauczyciela

Najbogatsza kobieta na świecie wyszła za mąż za prostego nauczyciela

Pomysły na sukces /. Życie gwiazd

Mackenzie Scott - była żona właściciela firmy Amazon - wprawiła opinię publiczną w osłupienie. Odnosząca sukcesy bizneswoman (której majątek wart jest dziesiątki miliardów dolarów) wyszła za mąż po raz drugi. I to nie miliarderowi, ale skromnemu nauczycielowi.


Małżeństwo Mackenzie i Jeffreya Bezosa zostało kiedyś wspomniane w naszym artykule o współczesnych Kopciuszkach, który pokazał, że żony bogaczy nie są stereotypowymi młodymi głupcami, ale silnymi i inteligentnymi kobietami. Mackenzie Scott (z domu Tuttle) przez ćwierć wieku była żoną Bezosa, jednego z najsłynniejszych i odnoszących największe sukcesy przedsiębiorców. Jeffrey Preston Bezos jest właścicielem firmy Amazon, dzięki której od lat znajduje się w dziesiątce najbogatszych ludzi na świecie. Zimą 2021 roku Bezos i Ilon Musk zajmowali równorzędne miejsca na liście najbogatszych ludzi świata. W końcu Bezosowi udało się zepchnąć właściciela SpaceX z piedestału lidera. W pierwszej połowie 2021 roku majątek Bezosa wynosił 192 miliardy dolarów amerykańskich. I to tylko według oficjalnych danych. Co ty na to, Elon Musk?

Po głośnym rozwodzie w 2019 r. Mackenzie otrzymała pokaźny udział we wspólnie nabytym majątku z byłym mężem. Zgodnie z intercyzą Geoffrey przekazał swojej byłej małżonce 25% udziałów w firmie Amazon. To właśnie wzrost wartości akcji firmy sprawił, że w 2021 roku Mackenzie została oficjalnie najbogatszą kobietą na świecie. Jej majątek oscylował wokół (nie mdlejcie!) 68 miliardów dolarów. I jeśli myślicie, że Mackenzie niezasłużenie zgarnęła sporą część fortuny swojego byłego, jesteście w wielkim błędzie. Współpracowała z Jeffreyem w najtrudniejszych latach formowania się firmy. Była pierwszym pracownikiem firmy Amazon, kiedy nikt jeszcze o niej nie słyszał. Później filantrop Mackenzie pomógł zbudować reputację Jeffreya, tak ważną dla prowadzenia wielkiego biznesu.Mackenzie i Jeffrey Bezos przed rozwodem

Pomimo plotek krążących wokół rozpadu ich niegdyś silnego, 25-letniego małżeństwa, byli małżonkowie Bezosów zachowali się godnie. Wśród skandali związanych z przeciągającym się sporem między Johnnym Deppem a Amber Heard (która tak rozwścieczyła widzów, że opublikowali petycję przeciwko Heard), rozwód Jeffreya i Mackenzie wygląda na idealny przykład spokojnego i kulturalnego zachowania.

Ale jaki jest teraz los Mackenzie'ego poza kontekstem finansowym? 50-letnia bizneswoman nie próżnowała długo w samotności. Nie tak dawno temu wyszło na jaw, że Scott ożenił się po raz drugi. Wybór najbogatszej kobiety na świecie padł na skromnego nauczyciela przyrody ze szkoły w Lakeside, Dana Jewetta. Były mąż, zapytany przez dziennikarzy o opinię na temat obecnego męża swojej byłej żony, odpowiedział w sposób żywiołowy: "Dan to miły facet i cieszę się z ich szczęścia".Według kolumny informacyjnej o Mackenzie na stronie Amazon, gwiazda mieszka obecnie w Seattle wraz z nowym mężem (Danem) i czwórką dzieci. Serdecznie życzymy im szczęścia w nowym małżeństwie!
Autor: Mira Kirova Omów artykuł
  • Historie sukcesu sławnych i bogatych
  • Wiadomości
Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Uwagi zaproponowane przez

Autor

Redakcja "Tele Horse"