25 ról filmowych, które były ostatnimi dla tragicznie zmarłych aktorów

25 ról filmowych, które były ostatnimi dla tragicznie zmarłych aktorów

Pomysły na sukces /. Gwiezdne życie W naszym artykule zestawiliśmy listę znanych na całym świecie aktorów, których role filmowe były ostatnimi w ich życiu. Przyczyny tych zdarzeń były często tragiczne. Co się stało z ulubieńcami publiczności? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdują się poniżej.


1.

Paul Walker

Amerykański aktor filmowy, który zdobył światową popularność dzięki serii filmów Szybcy i wściekli. Paul wcielił się w tytułową rolę Briana O'Connora, który wraz ze swoim partnerem Dominikiem Toretto (Vin Diesel) walczył z przestępczością. Życie aktora zostało skrócone w 2013 roku, gdy uczestniczył w wypadku ze swoim przyjacielem. Przyczyną wypadku było to, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z dużą prędkością ze słupem, nie było szans na uratowanie, śmierć była przedwczesna. Ostatni film Paula Walkera to Szybcy i wściekli 7, aktor nie zdążył nawet nakręcić wszystkich scen z legendarnego filmu.


2.

Phillip Seymour Hoffman

Popularny, urodzony w USA aktor, reżyser i producent. Uznany za najbardziej poszukiwanego aktora w latach 2000-2010. Popularność przyniosły filmy: "Diabelska gra", "Wątpliwość", "Capote", "Najniebezpieczniejszy człowiek". Za rolę w "Capote" aktor otrzymał Oscara dla najlepszego aktora. Ku swojemu żalowi, życie Phillipa Hoffmana zostało skrócone w 2014 roku z powodu wcześniejszych problemów z narkotykami. Po długim okresie abstynencji od heroiny aktor pękł, a dawka, którą przyjął okazała się śmiertelna. W lutym został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu przez swojego osobistego asystenta. Phillip swoje ostatnie role zagrał w filmach Kind of Happiness i The Hunger Games: Mockingbird. Po śmierci aktora pierwszy film nie został w ogóle wydany, a brakujące sceny w The Hunger Games zostały nakręcone przy użyciu efektów specjalnych.


3.

Robbie Coltrane

Światową sławę przyniosła aktorowi rola Rubeusa Hagrida w magicznej serii filmów o Harrym Potterze. W późniejszych latach cierpiał na zapalenie kości i musiał przejść operację naprawy stawu kolanowego. Robbie Coltrane ostatnio pracował w filmie dokumentalnym "Harry Potter 20 lat później: powrót do Hogwartu".


4.

Marilyn Monroe

amerykańska aktorka filmowa i modelka, która zdobyła sławę na początku lat 50. Największe uznanie Marilyn zdobyła po zagraniu w filmach "Gentlemen Prefer Blondes", "W Jazz Only Girls" i "How to Marry a Millionaire". Za rolę w filmie "Wszystkie dziewczyny na jazzowo", gdzie aktorka zaśpiewała znaną na całym świecie piosenkę "I wanna be loved by you", uznaną za hymn kobiecości i seksualności, Marilyn otrzymała nagrodę "Złoty Glob". W 1962 roku aktorka zginęła tragicznie, oficjalna wersja śmierci - samobójstwo. Ostatnim dziełem Marilyn Monroe była rola w filmie "Something Must Happen", jednak po śmierci bohaterki obraz został całkowicie przerobiony z udziałem innych aktorów.


5.

Bruce Lee

Słynny aktor filmowy z Hongkongu i Hollywood, reżyser, scenarzysta, twórca stylu walki Jit Kung-Do. Popularność przyniosła mu role w filmach: Bruce Lee: Way of the Warrior, Death Game, Fist of Fury i innych. Aktor zmarł w 1973 roku w wieku 32 lat. Okoliczności jego śmierci i nie zostały jeszcze w pełni wyjaśnione. Według jednej z wersji, w wyniku stosowania środków przeciwbólowych, aktor zmarł na obrzęk mózgu. Inna wersja mówi, że śmierć Bruce'a została ustawiona przez złych ludzi. W przeddzień śmierci aktor pracował nad filmem "Game of Death", w którym zagrał główną rolę, był także scenarzystą, reżyserem i producentem filmu na pół etatu.


6.

Siergiej Bodrow

Radziecki i rosyjski aktor filmowy, reżyser i scenarzysta. Popularność zdobył dzięki filmom: "Brat", "Stringer", "Brat-2". Jest autorem scenariuszy do wielu filmów: "Siostry", "Morfina", "Svyaznoy". Siergiej Bodrow Jr. zginął w 2002 roku podczas kręcenia zdjęć do filmu "Svyaznoy", które odbywały się w wąwozie Karmadon w górach Kaukazu. Ekipa filmowa wpadła pod lodowiec, ciał nigdy nie odnaleziono, wśród nich było ciało aktora. Od 2002 roku Siergiej Bodrow jest uznawany za zaginionego.


7.

Brittany Murphy

Urodzona w USA

aktorka

i piosenkarka. Przełom w świecie kina przyniosła jej praca w filmach "Głupi", "Mila 8" i "Nie mów ani słowa". Brittany Murphy zmarła w 2009 roku w wyniku zatrzymania akcji serca, jednak później okazało się, że główną przyczyną śmierci było ciężkie zapalenie płuc, skutkujące anemią. Co dziwne, mąż aktorki zmarł z tej samej przyczyny rok później. W efekcie wysunięto wersję zakażenia groźnym grzybem, który później znaleziono w mieszkaniu Murphy'ego. Brittany swoją ostatnią rolę zagrała w filmie "Unbridled", ale premiera filmu odbyła się 8 miesięcy po śmierci aktorki.


8.

Heath Ledger

Urodzony w Australii aktor filmowy i twórca teledysków. Zdobywając popularność pod koniec lat 90. Wystąpił w filmach: "Brokeback Mountain", "10 powodów, dla których nienawidzę", "Mroczny rycerz" i innych. Za rolę w "Mrocznym rycerzu" w 2009 roku został pośmiertnie nagrodzony Oscarem. Aktor zmarł w 2008 roku w swoim mieszkaniu w wyniku zatrzymania akcji serca spowodowanego przedawkowaniem leków. Wiadomo, że przez długi czas Heath cierpiał na depresję, która wyczerpała jego organizm. Ostatnim zajęciem Ledgera była rola w filmie "The Imaginarium of Doctor Parnassus", której aktor nie był w stanie doprowadzić do końca.


9.

David Carradine

Popularny hollywoodzki aktor znany z filmów Kill Bill, Ptak na linie, Północ i Południe. David Carradine zmarł w ciekawych okolicznościach. Jego ciało znaleziono w pokoju hotelowym zawieszone za pomocą sznura na szyi. Jego penis również był związany sznurem. Według medycyny sądowej był to wypadek, w którym aktor udusił się podczas samozadowolenia. Żona Davida jest przekonana, że został on zamordowany. Ostatnim filmem z udziałem aktora był film akcji Noc Templariuszy, który ujrzał świat po śmierci Carradyne'a.


10.

Natalie Wood

to urodzona w Rosji amerykańska aktorka. Popularność zdobyła dzięki filmom "Buntownik bez powodu", "Splendor w trawie", "Romans z nieznajomym". Śmierć nominowanego do Oscara nastąpiła w tajemniczych okolicznościach. Natalie wraz z mężem wybrała się w podróż jachtem na otwarty ocean, a następnego dnia rano, 30 listopada 1981 roku mąż zgłosił zaginięcie kobiety. Ciało Wooda zostało później znalezione w oceanie. Ostatnim pełnoprawnym dziełem aktorki był film "Wspomnienia Evy Riker". Pozostałe filmy z udziałem Natalie Wood zostały wydane po jej odejściu.


11.

Corey Monteith

Kanadyjski aktor i muzyk. Zdobył światową popularność po wystąpieniu w tytułowej roli w filmie "Glee". Wystąpił również w filmach: "Destination 3", "Tajemnice Smallville" i innych. Od najmłodszych lat aktor cierpiał na uzależnienie od narkotyków, na które zmarł latem 2013 roku. Według lekarzy orzeczników przyczyną śmierci było przedawkowanie heroiny w połączeniu z alkoholem. Ostatnim filmem z udziałem Coreya Monteigne'a był "MsCan's", który okazał się być autobiograficzny.


12.

Robin Williams

to amerykański aktor z gatunku komedii. Znany z filmów "Jumanji", "Good Will Hunting", "Pani Doubtfire" i innych. Trzykrotnie był nominowany do Oscara. Laureat kilku nagród Emmy, a także około sześciu Złotych Globów. Do śmierci aktora doszło latem 2014 roku, według ekspertów przyczyną śmierci było samobójstwo. Robin Williams po raz ostatni wystąpił w filmie Bulwar, który trafił do kin w 2015 roku, po śmierci aktora.


13.

Gary Coleman

Amerykański aktor, który zdobył sławę po premierze sitcomu Odmienne pociągnięcia, a także filmów Książę z Beverly Hills, Moja żona i dzieci oraz The Wynes Brothers. Gary Coleman zmarł w wieku 42 lat z powodu wylewu krwi do mózgu. Przez długi czas aktor był utrzymywany przy życiu na podtrzymaniu. Gary Coleman ostatnio pracował w serialu animowanym "Robot Chicken".


14.

River Phoenix

Amerykański aktor i muzyk. Starszy brat znanego już aktora Joaquina Phoenixa. Zdobył światową popularność po nakręceniu takich filmów jak "Zostań ze mną", "Indiana Jones i ostatnia krucjata", "The Quiet Ones" i innych. Aktor zmarł w wieku 23 lat z powodu przedawkowania narkotyków w jednym z kalifornijskich klubów nocnych. Ostatnim dziełem Rivery Phoenixa był film "What They Call Love".


15.

Brandon Lee

to amerykański aktor, syn słynnego aktora i mistrza sztuk walki Bruce'a Lee. Znany z ról w "Little Tokyo showdown", "Runaway Fire", "The Crow". Aktor odebrał sobie życie w wyniku wypadku, do którego doszło na planie filmu "The Crow". Brandon i jego partner mieli odegrać scenę ze strzałem, ale po pociągnięciu za spust, z rewolweru wyleciała mała część jak pocisk i przebiła żołądek aktora. O życie Brandona Lee walczyli lekarze, ale utrata krwi była zbyt masywna. Tym samym ostatni film aktora stał się przyczyną jego śmierci.


16.

Anna Nicole Smith

amerykańska aktorka, scenarzystka, supermodelka i jedna z najseksowniejszych kobiet lat 90. Popularność zyskał po zagraniu w filmach "Naga broń". The Last Stand", "To the Limit". Gwiazda zmarła w dziwnych okolicznościach w 2007 roku. Oficjalna wersja jest taka, że Anna Nicole Smith zmarła z powodu przedawkowania leków antydepresyjnych, które przyjmowała ostatnio w dużych dawkach. Jednak podczas autopsji okazało się, że aktorka cierpiała na zaawansowaną formę zapalenia płuc. Zbieg tych aspektów doprowadził do upadku gwiazdy Playboya.


17 Bob Crane

to urodzony w USA aktor, prezenter radiowy i DJ. Stał się sławny po wydaniu filmów: "The Love Boat", "The Alfred Hitchcock Hour", "Miłość po amerykańsku". Latem 1978 roku aktor został znaleziony martwy. Fakt, że czaszka Boba Crane'a była pęknięta, a wokół jego szyi zwinięty był drut. O morderstwo obwiniono jego współpracownika Johna Carpentera, z którym aktor kręcił amatorskie filmy erotyczne. Wina Carpentera nie została jednak udowodniona, a zabójcy Crane'a nie znaleziono do dziś. Ostatnim zajęciem aktora była rola w serialu "The Red Skelton Show".


18.

James Dean

Amerykański aktor, który zdobył sławę dzięki kultowemu filmowi Buntownik bez powodu, a także Na wschód od nieba i Gigant. Dean był bezprecedensowym fanem wyścigów i w innym wyścigu zderzył się z jadącym w jego kierunku samochodem. W wyniku odniesionych obrażeń aktor zmarł przed dotarciem do szpitala. Po odejściu aktora jego słynny samochód spowodował śmierć kilku innych osób. Dean został pośmiertnie uznany za dwukrotnego nominowanego do Oscara. Ostatnią jego rolą była rola w filmie "Gigant".


19. Luke Perry

to urodzony w USA aktor. Popularność przyniosły mu role w filmach Piąty element, Pewnego razu w Hollywood, a także w popularnym serialu Beverly Hills. W lutym 2019 roku Luke Perry doznał rozległego udaru niedokrwiennego. Ze względu na ciężkość stanu, został poddany zabiegowi podtrzymywania życia, od którego zmarł nagle po odłączeniu. Ostatnim filmem, w którym wystąpił Luke Perry był Once Upon a Time in Hollywood, który trafił do kin już po śmierci aktora.


20.

Chris Farley

Amerykański aktor i komik szeroko znany z filmów The Beverly Hills Ninja, Tommy the Impaler, Lousy Sheep i innych. Aktor zmarł zimą 1997 roku w wyniku przedawkowania speeda. Z powodu nadwagi, z którą aktor zmagał się od dłuższego czasu, znacząco ucierpiało serce, więc wyniszczająca dawka leków zrobiła swoje. Ostatnim zajęciem aktora była rola w filmie "Almost Heroes", który trafił do kin 5 miesięcy po śmierci Christophera.


21.

Corey Haim

Urodzony w Kanadzie aktor, który zdobył popularność w młodym wieku. Najbardziej znany z występów w "Oryginale", potem "Lucasie", "Straconych chłopcach" i innych. Przez kilka lat z rzędu uważany za jedną z najpopularniejszych gwiazd kina dla nastolatków. Przyczyną śmierci Coreya Haima było przedawkowanie środków przeciwbólowych. Według świadków, aktor wymyślał różne nazwiska i zmieniał lekarzy, by zdobyć receptę na potrzebne leki. Tuż przed śmiercią Heim pracował nad filmem sci-fi Dead Sea.


22.

Gaspard Ullière

francuski aktor sceniczny i filmowy. Uznany na arenie międzynarodowej za główną rolę w dramacie Długie zaręczyny. Zasłynął również z pracy w "Paris, I Love You", "Hannibal: The Ascent" i innych. Przyczyną śmierci aktora w 2022 roku były zagrażające życiu obrażenia, których doznał podczas zjazdu na nartach w ośrodku narciarskim. Przed śmiercią wystąpił w filmach "Coma" i "Więcej niż nigdy".


23.

John Candy

Kanadyjski aktor, scenarzysta i komik. Najbardziej znany z ról w filmach "Uncle Buck", "Canadian Bacon" oraz "Airplane, Train and Car". Przez całe życie aktor miał nadwagę, a jego ojciec i dziadek padli ofiarą zawału serca, więc nie chciał powtórzyć ich losu. Ale to, co ma być, nie jest. Wiosną 1994 roku John Candy zmarł na atak serca. Ostatnie filmy, w których aktor wystąpił to "Kanadyjski boczek" i "Karawana na wschód".


24.

Victor Harry Morrow

Amerykański aktor, reżyser i producent. Stał się szeroko znany po premierze filmów: "High Oversight", "Glass House" i innych. Śmierć przyszła do aktora tuż na planie filmu "Strefa mroku". Do wypadku doszło w wyniku wybuchu pirotechnicznego, z którego na aktora i dwójkę małych dzieci runął zawieszony helikopter. Źródła podają, że Vic został zdekapitowany w wyniku upadku konstrukcji. Praca w tym filmie była więc finałem nie tylko w jego karierze, ale i w życiu.


25.

Michael Duncan

to amerykański aktor, który zdobył sławę dzięki premierze legendarnego filmu "Zielona mila". Po roli w "Zielonej mili" otrzymał nominację do Oscara. Wystąpił również w uznanych filmach 9 Yards i Planeta małp. Aktor zmarł w wieku 54 lat na skutek niewydolności oddechowej, spowodowanej wieloma przewlekłymi chorobami. Ostatnim filmem z udziałem legendarnego aktora była "Blazing island".W naszym artykule zestawiliśmy listę znanych aktorów, którzy żyli krótko, ale zostali zapamiętani przez wielu widzów za swój wybitny talent.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze


Autor

Redakcja "Tele Horse"