Medyński wymienia najbardziej udane teatry w Rosji

"Najbardziej efektywne wśród teatrów operowych są teatry Maryjski i Bolszoj, których obłożenie nigdy nie spada poniżej 96%" - powiedział urzędnik. Wśród teatrów dramatycznych Medyński wyróżnił Moskiewski Teatr Artystyczny im. Czechowa i Teatr im.

Teatr Bolszoj, Moskwa (AP)

W ostatnich latach frekwencja w Moskiewskim Teatrze Artystycznym nie spadła poniżej 99% - powiedział Medyński. Wcześniej, w listopadzie 2015 roku, minister przedłużył kontrakt z dyrektorem artystycznym Moskiewskiego Teatru Artystycznego Olegiem Tabakowem. Dla reżysera i aktora była to już czwarta nominacja na to stanowisko. Sam Tabakow zauważył, że kiedy 15 lat temu objął kierownictwo Moskiewskiego Teatru Artystycznego, obłożenie sali wynosiło średnio 42%. Ale teraz jest to prawie 100%, co według dyrektora jest "jednym z głównych widocznych przejawów popularności teatru, jego zapotrzebowania na ludzi".

Oleg Tabakov i Vladimir Medinsky (TASS)


Mówiąc o moskiewskim Teatrze im. Wachtangowa, Medyński zauważył, że w 2015 roku instytucja kultury była w stanie samodzielnie wygenerować 515 mln rubli przychodów pozabudżetowych. Również jesienią ubiegłego roku Teatr im. Wachtangowa otworzył Nową Scenę, której budowa trwała 13 lat.

Teatr im. Wachtangowa w Moskwie (wikipedia.org).


Vladimir Medinsky również zauważył pozytywny trend w liczbie produkcji teatralnych. Ich liczba w całym kraju wzrosła o 9% od 2012 roku.

Tagi: Teatr Bolszoj

Autor

Redakcja "Tele Horse"