Urodziny Emilii Clarke! Matka Smoków kończy 34 lata

Urodziny Emilii Clarke! Matka Smoków kończy 34 lata

Pomysły na sukces /. Życie celebrytów

Gwiazda Gry o Tron obchodzi dziś - 23 października - swoje urodziny. Gratulujemy solenizantce i proponujemy wszystkim fanom cieszyć się najlepszymi filmami z tą niezwykłą aktorką.


Oszałamiająca aktorka urodziła się w Londynie 23 października 1986 roku, a w 2020 roku będzie obchodzić swoje 34 urodziny. Jak to często bywa w przypadku Brytyjczyków, dziewczynka ma długie pełne nazwisko - Emilia Isabel Euthymia Rose Clark. Przez długi czas aktorka zadowalała się mieszanymi sukcesami w teatrze i filmie, aż z woli losu wylądowała na castingu do serialu "Gra o tron". W odcinku pilotażowym w rolę Stormborn wcieliła się inna aktorka, Tamzin Merchant. Tamzin zrezygnowała jednak z projektu, otwierając Emilii drzwi do sukcesu.Jej talent aktorski widoczny jest od czasów przedszkolnych, kiedy to po raz pierwszy zainteresowała się musicalami. Być może jej zamiłowanie do sztuki to zasługa ojca, który pracował jako inżynier dźwięku. Swoją drogą Emilia nie jest jedyną Clarke zaangażowaną w tworzenie "Gry o Tron", jej własny brat pracował na planie serialu jako operator kamery.

Losy aktorki zawsze były trudne... W szkole Emilii Clarke dokuczano z powodu jej dużych i ruchomych brwi. Dziewczyna często miała poważne problemy zdrowotne, które niemal kosztowały ją życie. W 2016 roku życie zadało kolejny dotkliwy cios, gdyż Emilia straciła ojca, który zmarł na raka. Mimo wszystkich nieszczęść wykonawczyni roli Matki Smoków nie pokazuje publicznie, jak trudno jest jej kręcić podczas chorób i pogrzebów w rodzinie. Można się tylko dziwić i podziwiać jej wytrwałość i siłę charakteru.

Wcielając się w rolę Daenerys Targaryen, aktorka od pierwszych odcinków serialu stała się symbolem seksu milionów. Znani reżyserzy chętnie ściągają Khaleesi do swoich obsad, bo jedna wzmianka o gwieździe "Gry o tron" gwarantowała, że na nowy film spadną tłumy fanów.Emilia chętnie pokazuje swoje umiejętności i odważyła się na role we wszystkich gatunkach. Wystąpiła jako obdarzona silną wolą Sarah Connor w thrillerze akcji "Terminator: Geneza", zademonstrowała swój talent wokalny w produkcji musicalu "Śniadanie u Tiffany'ego", zachwyciła dramatyczną kreacją w thrillerze "Głos z kamienia". Jednak niemal wszyscy fani twierdzą, że aktorka najlepiej czuje się w filmach o miłości. Melodramy "Gwiazdka dla dwojga" i "Do zobaczenia" z Emilią były prawdziwym hitem i jednym z czołowych filmów kasowych ostatnich lat.

Ciekawostka o Emilii Clarke: Aktorka jest sentymentalna i lubi zachować pamięć o swoich najlepszych rolach. Ma kilka ikonicznych tatuaży: trzy unoszące się smoki (na pamiątkę jej roli jako Matki Smoków), a także baby bumblebee (na cześć jej roli Louise w "Till I See You").Jakie są najbliższe plany aktorki? W wywiadzie dla magazynu IndieWire, Clarke przyznała, że nie planuje jeszcze angażować się w żadne większe projekty. "Na początku mojej kariery wzięłabym każdą pracę, którą by mi zaproponowano, a dlaczego nie? Ciągle myślałem, że pewnego dnia moje szczęście się skończy. Kiedy serial się skończył (przyp. red.: to była Gra o Tron), miałem inne podejście do wszystkiego i zacząłem dostrzegać wartość mojego osobistego czasu, który cenię bardziej. Czy to oznacza, że gwiazda rozstanie się z filmem i zajmie się innymi projektami, np. karierą piosenkarską? Raczej nie. Na pewno Emilia Clarke jeszcze nie raz zaskoczy nas rolami w ciekawych filmach i serialach. Będzie musiała tylko trochę złapać oddech.

Życzymy aktorce samych sukcesów w karierze, dobrego zdrowia i samych szczęśliwych urodzin. Gratulujemy również wszystkim Państwu, którzy obchodzą dziś - 23 października - jej urodziny. Szczęście dla was, przyjaciele!

Autor: Mira Kirov Omówienie artykułu
  • Historie sukcesu bogatych i sławnych
  • Wiadomości od gwiazd
  • Aktualności
  • Daenerys Targaryen
Powiedz znajomym: zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on

Autor

Redakcja "Tele Horse"