Najbogatsze rozwiedzione kobiety na świecie

Najbogatsze rozwódki świata

Pomysły na sukces /. Gwiezdne życie Na wielu kartach historii świata nagromadziło się wiele nazwisk kobiet sukcesu. Niektóre zasłynęły z legendarnych wyczynów, inne z ciężkiej pracy, pracowitości lub po prostu z wyjątkowej okazji bycia żoną odnoszącego sukcesy biznesmena lub polityka. Dziś opowiemy Wam o tych młodych damach, których fortuna, delikatnie mówiąc, szokuje przeciętnego człowieka. Co znamienne, prawie każda z nich była w formalnym związku z zamożnym mężczyzną. Jednak rozwód dla wielu pań nie był powodem do smutku. A sam wieloletni związek posłużył dziewczynom jako impuls do rozwoju własnej kariery.


Alice Walton

od lat znajduje się na liście 20 najbogatszych kobiet świata. W 2022 roku jej wartość netto oszacowano na 65,3 mld dolarów. Otóż dziedziczka wielkiej amerykańskiej firmy, która prowadzi sieć handlową Welmart, od najmłodszych lat wiedziała, że nie czeka ją marne życie.

Młoda pani przejęła prowadzenie firmy po śmierci swojego ojca. Jednak tak wielki sukces nie jest przypadkiem - w końcu Alicja ciężko pracowała przez wiele lat.

W latach 90. Walton został założycielem banku oferującego szeroki zakres usług. W środowisku miliarderka łatwo zdobyła prestiż swoim urokiem i inteligencją.

Ciekawe: Alicja uwielbia sporty jeździeckie, konie i kolekcjonowanie obrazów. W swojej kolekcji ma wyjątkowy obraz - portret George'a Washingtona namalowany przez Charlesa Peela.

Jednak mimo porządnych sukcesów zawodowych, w życiu osobistym kobiety nie działo się najlepiej. W ciągu swojego życia głowa rodzinnej fundacji dwukrotnie próbowała szczęścia z mężczyznami. Jednak oba związki zostały zerwane. Pierwszym wybranym Waltonem był bankier z Luizjany, z którym wzięli ślub, gdy Alice miała 24 lata. Ich życie małżeńskie trwało zaledwie 2 lata.Kolejny związek bogatej pani zakończył się jeszcze szybciej. Drugim towarzyszem kobiety okazał się budowniczy jej prywatnego basenu.

Dziś starsza miliarderka nie ma męża, dzieci i żadnych spadkobierców. Kto w przyszłości dostanie dużą fortunę Alice Walton, jest niczyim domysłem.

Anna Murdoch

Biznesmen Rupert Murdoch poznał swoją żonę, dziennikarkę Annę Torv, w 1962 roku podczas wywiadu. Pięć lat po tym fatalnym spotkaniu para wzięła ślub. To właśnie podczas związku z Anną, Murdoch stał się odnoszącym sukcesy magnatem medialnym i właścicielem kilku dużych wydawnictw. Troskliwy mąż pomógł też rozkręcić karierę ukochanej, wydając kilka jej powieści i czyniąc kobietę niezależnym dyrektorem News Corporation. Jednak pozornie szczęśliwe życie pary skończyło się w 1999 roku. W ramach odprawy Rupert zgodził się zapłacić swojej byłej kochance 1,7 mld dolarów (z czego 110 mln dolarów w gotówce).

Kilka miesięcy po rozwodzie Torv poznał innego mężczyznę, nie mniej udanego biznesmena. Jednak w 2010 roku młoda kobieta nagle zgłosiła poważne pretensje do swojego pierwszego męża. Jej słowa zostały udokumentowane podczas wywiadu exposé z firmą, rywalem News Corporation. Według Anny, Murdoch był bardzo uparty i bezwzględny, dosłownie wyrzucił ją z zarządu firmy zaraz po podpisaniu ugody rozwodowej.


Mackenzie Scott Małżeństwo

Jeffa Bezosa i Mackenzie Scott trwało 25 lat. Małżonków tych można nazwać naprawdę wzorową parą, a oto kilka faktów z życia rodziny, które to potwierdzają:
  1. rok po ślubie Bezos założył firmę Amazon, a Scott został jej pierwszym oficjalnym pracownikiem;
  2. para wychowała 3 rodzonych synów i jedną adoptowaną córkę;
  3. panowie stali się jedną z najbogatszych par w ówczesnej Ameryce i stale przekazywali pieniądze na cele charytatywne

.  1. Jednak
w 2019 roku światem wstrząsa nagłe ogłoszenie Jeffa i Mackenzie o ich rozstaniu. Mimo rozwodu, były mąż i żona postanawiają pozostać w serdecznej przyjaźni.

W momencie podziału majątku Bezos przekazał kobiecie jedną czwartą swojej fortuny, czyli 19,7 mln akcji (4%) Amazona. Wyceniono je na 38,3 mld dolarów. Dzięki tak hojnemu prezentowi od byłego męża, Scott znalazła się na 3 miejscu w rankingu najbogatszych kobiet świata.

Ciekawostka: po rozwodzie Jeff i Mackenzie potrafili znaleźć sobie nowych towarzyszy .Wybór miliardera padł na nauczycielkę.


Ivana Trump

Przedsiębiorca i polityk Donald Trump przez całe swoje życie uwielbiał otaczać się pięknymi dziewczynami. Dlatego wcale nie dziwi fakt, że jego pierwszą żoną była czechosłowacka sportsmenka i modelka Ivana Zelnickova. Para poznała się w połowie lat 70. Nawet wtedy kariera Trumpa nadal kwitła.

Biznesmen i modelka znaleźli wiele wspólnego, więc postanowili się zaręczyć. Inteligentna Ivana natychmiast stała się prawą ręką swojego męża. Zaczęła kierować budową kasyna Taj Mahal i wieżowca Trump Tower. Donald mianował ją również wiceprezesem ds. wzornictwa w swojej firmie.

Mimo wspólnych ideałów i pragnień, ich małżeństwo rozpadło się. Stało się to w 1992 roku, gdy Żilniczkowa dowiedziała się o jawnym cudzołóstwie męża z młodą aktorką Marlą Maples. Podczas postępowania rozwodowego Ivana otrzymała luksusową willę i około 25 milionów dolarów. Cóż, amerykański polityk dostał nowe problemy i nadszarpniętą reputację.

Co ciekawe, była żona Trumpa wciąż jest społeczniczką, której relacje z Donaldem można śmiało określić jako "przyjacielskie".W 2008 roku biznesmen zgodził się nawet oddać młodej damie swoją rezydencję na ślub z Rossano Rubicondim. Jednak nawet to małżeństwo nie przyniosło wiernej Ivanie upragnionego szczęścia. Po rozwodzie z drugim mężem młoda dama zakazała, że od tej pory jej związek nie będzie miał pieczątki w paszporcie. Sam Trump od czasu do czasu żartuje na ten temat, nazywając towarzyszy swojej byłej żony "towarzyszami".


Melanie Kraft

Wiele osób zna Larry'ego Ellisona jako odnoszącego sukcesy amerykańskiego przedsiębiorcę, utalentowanego programistę i współzałożyciela firmy Oracle. W ciągu swojego życia miał cztery żony. Romanse z pierwszą trójką przędły między latami 60. a 80. Po trzecim rozwodzie mężczyzna postanowił skupić się na karierze i w pełni poświęcić się swojej pracy. Dopiero na początku lat 2000, kiedy Larry'emu udało się osiągnąć upragniony, ponownie zaczął myśleć o towarzyszu.

Czwartą żoną Allisona była Melanie Kraft. Młody pisarz był o 25 lat młodszy od biznesmena.

Co ciekawe, bliski przyjaciel Larry'ego, Steve Jobs, został zaproszony na przyjęcie weselne jako oficjalny fotograf.

Ale sukcesem, niestety, to małżeństwo nie zabłysnęło. Melania pewnie nawet nie wyobrażała sobie na początku, że będzie musiała znosić ciągłe niewierności męża. Niektóre z nich trafiły nawet na pierwsze strony gazet. Przykładem może być właśnie konflikt między Alison a dziewczyną Adeline, która twierdziła, że ta pierwsza zmusza ją do intymności.

Co ciekawe, współzałożyciel dużej firmy potrafił wyciszyć sytuację .Na procesie Adeline została uznana za winną i uwięziona na rok za sfabrykowane dowody.

Larry nie był jednak w stanie uratować swojego małżeństwa. W 2010 roku Kraft złożył pozew o rozwód. Dostała niezłą ugodę, samochody, domy i jachty.


Dasha Zhukova

Dasha Zhukova i Roman Abramovich poznali się w 2005 roku na trybunach piłkarskich w Barcelonie. Od tego momentu przebiegła między nimi iskra, jednak zarówno kobieta jak i mężczyzna nie byli wtedy wolni. Przed Daszą oligarcha miał dwie małżonki. Jego poprzednia wybranka, stewardesa Irina, dała Abramowiczowi 5 dzieci. Jednak 16 lat małżeństwa okazało się dla pary terminem ostatecznym.

Związek Romana z Żukową trwał pełne 9 lat. Urodziła mu 2 dzieci i udało jej się zbudować udaną karierę.

W 2017 roku ogłoszenie rozwodu stało się sensacją.


Tallulah Riley

Połowa lat 2000 okazała się niezbyt przyjemnym czasem dla Ilona Muska. Był wtedy żonaty z Justine Wilson, swoją pierwszą żoną. Kobieta tragicznie straciła swoje pierwsze dziecko, co spowodowało prawdziwy rozdźwięk między nią a mężem. I nawet narodziny 5 synów w kolejnych latach nie mogły uratować sytuacji.

Pewnego dnia Elon wybrał się do klubu, aby odpocząć od stresów związanych z życiem rodzinnym. Tam poznał atrakcyjną młodą aktorkę Talulu Riley, która nie przestawała się uśmiechać do Maski. Mężczyźnie tak bardzo spodobała się dziewczyna, że zaprosił ją do spędzenia weekendu w hotelu w Beverly Hills. Po kilku bajecznych dniach Elon oświadczył się swojej nowej ukochanej. Była przeszczęśliwa i natychmiast powiedziała "tak". Na drodze zakochanych stanęła jednak przeszkoda - małżeństwo miliardera.

Prawowita żona Ilona szybko dowiedziała się o cudzołóstwie męża. W 2008 roku zapadła decyzja o rozwiązaniu oficjalnego związku.

Sześć tygodni po rozwodzie Musk ponownie ożenił się z Riley. Jednak i to małżeństwo nie było skazane na szczęście. Para rozwiodła się po czterech latach bycia razem.

W 2013 roku Talula i Ilon postanowili wznowić swój związek. Ale i to się nie udało i po raz drugi małżonkowie rozwiedli się po 3 latach.


Veronica Lario

Włoski przedsiębiorca Silvio Berlusconi w 1980 roku zakochał się po uszy w młodej i atrakcyjnej aktorce Veronice Lario. Dziewczyna odwzajemniła uczucia swojego chłopaka. Jednak dopiero kilka lat później, gdy Berlusconi rozwiódł się ze swoją ówczesną żoną, udało im się zawiązać węzeł.

Początkowo był to spokojny czas dla pary. Weronika urodziła mężowi 3 dzieci i odpowiedzialnie zajmowała się gospodarstwem domowym. W tym samym czasie kariera Silvio rozkwitała. Został członkiem rządu i jednym z najbogatszych ludzi we Włoszech.

Ciągła nieobecność męża w domu szybko stała się przyczyną kłótni. Zaczęły krążyć plotki, że polityk był niewierny. Mówiło się o tym, że miał romans z modelką Marą Carfagną i dziewczyną z agencji eksportowej. Nie zabrakło również informacji o podróży Berlusconiego do Neapolu, aby złożyć życzenia modelce Naomi Letizii z okazji 18. urodzin.

Na wieść o tym Lario była zszokowana zachowaniem niewiernego małżonka i publicznie oskarżyła go o "molestowanie dzieci". Aktorka dodała, że nigdy nie uczestniczył w imprezie z okazji przyjścia na świat jej dzieci. Po tym wydarzeniu Weronika złożyła pozew o rozwód.

Sąd zasądził na rzecz tej pani miesięczne alimenty w wysokości 3 mln euro. Tak duża kwota była argumentowana koniecznością zapewnienia Weronice standardu życia, do którego była przyzwyczajona przez ponad 20 lat małżeństwa. Z czasem kwota ta została zmniejszona do 1,4 mln euro.Jeśli doczytałeś do tego momentu, czas na podsumowanie. Jak widać, wspomniane historie wskazują na coś więcej niż tylko szczęście niektórych kobiet. Większość z nich, mimo że była bogata dzięki mężczyźnie, wbrew wszelkim przeciwnościom losu poszła rozwijać się, doskonalić i budować własne kariery. Pamiętaj, że wielki sukces nie zawsze jest szczęśliwym przypadkiem. Niezależnie od tego, jaki biznesmen czy przedsiębiorca jest obok Was, drogie Panie, podążajcie dalej w dobrym kierunku. Może po kilku latach i Twoje nazwisko dołączy do listy najbogatszych kobiet świata według Forbesa!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj też
  • Komentarze

Autor

Redakcja "Tele Horse"