15 niezapomnianych skandali na królewskich weselach

15 niezapomnianych skandali na królewskich weselach

Pomysły na sukces /... Życie gwiazd Od księżnej Diany wypowiadającej złe imię przy ołtarzu do łez księżnej Charlene z Monako Najgłośniejsze skandale z hucznych ślubów królewskich.

Kto nie kocha królewskiego ślubu? Od królewskich sukni po doskonałe miejsca. Rodzina królewska wie, jak zorganizować najbardziej oszałamiające wesela. Ale, jak w przypadku każdego dnia ślubu, potencjał katastrofy jest zawsze wysoki. Śluby rodziny królewskiej są relacjonowane przez światowe media, więc jeśli coś pójdzie nie tak, prawie zawsze zostanie to uwiecznione na kamerze. Oto spojrzenie na niektóre z najbardziej głośnych skandali ślubnych, które wstrząsnęły światem.

1. Królowa przegapiła ślub Karola i CamilliPo ślubie księcia Karola i Camilli, księżnej Kornwalii, który odbył się 9 kwietnia 2005 r., królowa Elżbieta pojawiła się w Guildhall na zamku Windsor, aby odprawić nabożeństwo z modlitwą i poświęceniem. Nie uczestniczyła jednak w ceremonii swojego syna, o czym The Telegraph napisał następująco: "Ona przedkłada swoje obowiązki jako głowa Kościoła Anglii nad sentymenty rodzinne". Królowa rzekomo nie uznała za stosowne wziąć udziału w ceremonii ślubnej i "nie chciała tworzyć precedensu, który mógłby zaszkodzić Kościołowi Anglii".

2. Diana nazwała Karola złym imieniem podczas ślubu
Księżna Diana miała swój własny moment Rossa Gellera (z Przyjaciół) przy ołtarzu i wypowiedziała złe imię. W nagraniu wideo ze ślubów pary, dostarczonym przez CBS News, słychać, jak Diana mówi: "Biorę sobie ciebie Filipie Karolu Arturze Jerzy". Mała pomyłka, po prostu zamieniła imię i nazwisko Karola. Biorąc pod uwagę fakt, że ceremonię oglądało "750 milionów telewidzów w 74 krajach", jak podaje BBC, nic dziwnego, że nerwy były na wyczerpaniu.

3. Król Edward VIII abdykował z tronuJeden z najsłynniejszych królewskich skandali ślubnych wszech czasów został już opisany w serialu The Crown i dotyczy Edwarda VIII. Kiedy król zakochał się w Wallis Simpson, amerykańskiej rozwódce, wybuchł skandal. Ich związek rozpoczął się jako romans, gdy Simpson była jeszcze żoną swojego drugiego męża, z którym później się rozwiodła, by być z Edwardem. W tamtych czasach rozwody były niemile widziane, a myśl o monarsze poślubiającym rozwiedzioną damę była niesłychana. Według History Extra "panowanie Edwarda trwało tylko 324 dni, zanim zrzekł się on tronu, by poślubić kobietę, którą kochał". Ślub wzięli we Francji 3 czerwca 1937 roku.

4. Książę Ernst August V nie wziął udziału w ślubie swojego synaKsiążę Ernst-August V, szwagier księcia Alberta z Monako i pasierb księżniczki Karoliny z Monako, miał za złe synowi, że ten wybrał mu narzeczoną. Kiedy książę Ernst-Auguste Junior z Hanoweru ożenił się w 2017 roku z Catherine Malysheva, jego ojciec nie uczestniczył w ślubie. O swojej decyzji o pominięciu ślubu, która rzekomo wynikała ze sporu o własność zamku, książę Ernst-August V powiedział magazynowi People: "Nie było mi łatwo podjąć tę decyzję, ponieważ dotyczy ona mojego syna. ... Muszę jednak chronić interesy Domu Hanowerskiego i dobra kultury, które od wieków były jego własnością."

5. Księżniczka Charlena z Monako płakała przez cały ślubPodczas gdy panny młode często wylewają łzy radości w dniu swojego ślubu, wszystkie oczy były zwrócone na księżniczkę Charlene (z domu Charlene Wittstock) z Monako podczas jej ślubu z księciem Albertem II. Nagranie wideo pokazuje pannę młodą, która wielokrotnie płakała podczas ceremonii ślubnej 1 lipca 2011 roku. Jak podaje Vanity Fair, "na kilka dni przed ślubem ujawniono, że przyszła panna młoda próbowała uciec z Monako po tym, jak dowiedziała się, że Albert, który jest już ojcem dwójki dzieci z nieprawego łoża, spłodził trzecie dziecko. Nie wiadomo jednak, czy plotki te są prawdziwe, gdyż para nadal jest małżeństwem i wspólnie wychowuje bliźnięta.

6. Królowa Beatrycze poślubiła byłego członka Hitlerowskiej MłodzieżyKiedy holenderska królowa Beatrycze zaręczyła się z niemieckim dyplomatą Klausem von Amsbergiem, jego pochodzenie jako członka Hitler Youth wywołało oburzenie. Jak podaje People, Holendrzy wysłali do parlamentu "petycję z prośbą o wstrzymanie ślubu, pod którą zebrano 65 tys. podpisów". Beatrice zdecydowała się jednak na poważny krok i para pozostała małżeństwem aż do śmierci księcia Mikołaja w 2002 roku.

7. Ojciec Meghan Markle spóźnił się na jej ślubRodzina królewska ogłosiła wcześniej, że ojciec Meghan, Thomas Markle, poprowadzi swoją córkę do ołtarza. Jednak dwa dni przed ślubem Meghan wydała oświadczenie, w którym napisała: "Niestety, mój ojciec nie będzie uczestniczył w naszym ślubie. Zawsze dbałam o mojego tatę i mam nadzieję, że będzie miał możliwość skupienia się na swoim zdrowiu." W wywiadzie telewizyjnym po osiągnięciu kamienia milowego, Thomas powiedział: "Niestety, teraz jestem tylko przypisem w jednym z najwspanialszych momentów w historii, a nie ojcem prowadzącym ją do ołtarza. Więc trochę mnie to denerwuje".

8. Książę George psotny na ślubie księżniczki EugenieChoć daleko mu do skandalu, bezczelny książę George został przyłapany na ślubie księżniczki Eugenie. Filmowany u boku Savannah Phillips, George nie mógł przestać chichotać tuż przed rozpoczęciem nabożeństwa, zwłaszcza gdy jego partnerka w zbrodni udawała, że gra na trąbce.
  • Czytaj
więcej Historie
  • sukcesów bogatych i
  • sławnychModa ślub
  • naAktualnościPrzekaż
znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • komentarze

Autor

Redakcja "Tele Horse"