100 rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni jesienią

100 rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni jesienią

Porady

Czy już tęsknicie za latem? My natomiast jesteśmy szczerze szczęśliwi z powodu jesieni, mamy za co być wdzięczni. Ty też możesz cieszyć się tą wspaniałą porą roku, bo jesień oznacza ...

1. Pomoc zwierzętom

W przeciwieństwie do nas, nasi mali bracia nie mają ciepłych domów z wszelkimi wygodami domowymi. Pomyśl o zwierzętach: zrób karmniki dla ptaków, schronienia dla psów i kotów. Podziel się swoją życzliwością z całym światem.

2. Posłuchaj i zaśpiewaj jesienne piosenki

Jesień to wspaniały czas, któremu poświęcono wiele wierszy i piosenek. Zróbmy sobie muzyczny maraton i rozkoszujmy się tymi nieco smutnymi, ale delikatnymi hitami?


3. Zabawa z dziećmi

W weekend lub na wakacjach możesz zabawić się przypominając sobie swoje dzieciństwo i zająć dzieci ekscytującymi grami. Wyciągnij Monopoly, zagraj w Battleship lub zorganizuj imprezę herbacianą dla lalek!

4. Raduj się długo wyczekiwanym chłodem

Chociaż jestem zagorzałą fanką słońca i plaż, nawet ja zmagam się z upałami w lecie. Spróbuj przejść się po mieście w południe, kiedy w pobliżu nie ma nawet odrobiny cienia! Jesień przynosi nam tak bardzo potrzebne ochłodzenie.

5.

Każda pora roku ma swoją piękną

scenerię

, ale my lubimy nazywać ją królową roku, ponieważ natura obdarza ulice szlachetnymi złotymi i rubinowymi kolorami. Kiedy jeszcze nie wszystkie liście zniknęły, trzeba cieszyć się jesienią w środku, wybrać się na wycieczkę do lasu lub chociaż na spacer po parku. Należy podziwiać malownicze wytwory matki natury i bogatą paletę barw o odcieniach złota, szkarłatu...
Czy jak to ujął Puszkin?


6.

Wsłuchaj się w

muzykę deszczu

Woda-woda-woda jest podstawą życia. Szczególnie deszcze, które zmywają brud z ulic miasta, tworząc cudowny dźwięk strumieni płynących przez okna i grzmotów.

7. Trochę smutno o lecie

Wiecie, co łączy większość ludzi? 1 września wiele osób żałuje, jak wiele przegapiło przez lato. Czas wyciągnąć wnioski i nauczyć się planować na przyszłość.

8.

Zachwyć

się miękkim światłem

Słońce jest wspaniałe, ale jego palące promienie latem sprawiają, że oczy bolą nie do naprawienia. Zimą jest równie nieprzyjemnie, gdy dookoła pada lśniący śnieg i lód. Ale jesienią światło jest miękkie i łagodne...

9


.

Ogrzewanie przy ognisku

Nadszedł czas, aby pójść do chaty, wyciąć stare gałęzie i usiąść przy ognisku. Zapach jesiennego powietrza, taniec iskier i szept trzaskających gałęzi to najlepsza medytacja. Można patrzeć na płynącą wodę i płonący ogień bez końca. Czy to ognisko, czy kominek - wszystko jest piękne!

10. Podziwiaj fale na wodzie

Krople deszczu bardzo pięknie grają na powierzchni każdego zbiornika wodnego. Fale wyglądają tak spokojnie i łagodnie...


11
.


Spacer po liściach

Szelest liści pod stopami jest niezwykle kojący. Jest coś kojącego i ogrzewającego duszę w delikatnym szepcie natury.

12. Ucieczka przed rozpryskującymi się samochodami

Każdy pieszy jesienią gra ze złymi kierowcami w grę "Nie dasz się rozpryskać!". Serce wypełnia się radością, gdy udaje się ominąć deszcz i pachnącą ziemią fontannę spod kół samochodów.

13: Szukaj jasnych gwiazd na niebie

Jesienią na niebie widać o wiele więcej gwiazdozbiorów niż latem. Szczególnie w dużych miastach, gdzie latem światła klubów nocnych powodują "zanieczyszczenie światłem" i zagłuszają migoczące na niebie gwiazdy.

14. uciec przed komarami

Osobiście, dla mnie to jest właśnie piękno jesieni. Pewnej upalnej letniej nocy, z irytującym brzęczeniem skrzydeł, przyszedł mi do głowy wiersz... Nie pozwalasz mi zasnąć w
nocy i
sprawiasz, że moje życie staje się koszmarem

.


Jesteś taki nienasycony, ty
komarze! Jak to wspaniale, że jesienią można spać bez ukąszeń komarów i tego nieskończonego bzz-bzz nad uchem!

15. Zobacz jak morze

świeci Jeśli mieszkasz na wybrzeżu, być może zauważyłeś cudowne zjawisko świecących wód. Zjawisko tworzone jest przez maleńką lampkę nocną, która swoim blaskiem oświetla wodę.


16. Docenić bliskich

Ważne jest, aby pamiętać, jak cenna jest miłość rodziny i przyjaciół, którzy są tam, aby wspierać nas, nie tylko w chwilach zabawy, ale także w godzinach smutku, gdy zła pogoda jest na zewnątrz i w życiu.

17. czuć się otoczonym opieką i pielęgnowanym przez innych

Jakże mocno odczuwasz miłość, wsparcie i troskę swoich bliskich, gdy nawet niewielka gorączka rośnie. Miło jest też czuć się ważnym i potrzebnym, zajmując się przeziębionymi krewnymi.

18. Powrót do starych przyjaciół

Ponownie spotykamy się z wesołymi przyjaciółmi i kolegami, powracającymi do nas po wakacjach i urlopach.

19. i nawiązywać nowe znajom

ości Jesień to czas, kiedy rozpoczyna się szkoła i studia, więc jest to również czas na nawiązywanie nowych znajomości.

20.

Fajnie jest zobaczyć miasto odbijające się w gigantycznej

kałuży

. To tak, jakby były bramami do równoległego świata.


Przeczytaj więcej artykułu Dalsze
  • refleksje
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • komentarze
Autor

Redakcja "Tele Horse"