Te 4 małe rzeczy powiedzą Ci wszystko o Tobie!

Te 4 małe rzeczy powiedzą Ci wszystko o Tobie!

Pomysły na sukces / Porady Czy kiedykolwiek poproszono Cię o powiedzenie kilku słów o sobie? Być może podkreśliłeś swoją zdolność do komunikacji, dbałość o szczegóły i umiejętność pracy w zespole. Każdy z nas nosi w sobie pewien zestaw informacji o sobie i dzieli się nimi z otaczającym nas światem. Ale oto paradoks: nie zawsze jest tak, że to, co mówisz o sobie, jest dokładnie takie samo, jak to, jak to mówisz.

Ludzie reagują na wizerunek, który tworzysz. W końcu każdy analizuje Twoje cechy na podstawie osobistych doświadczeń i odczuć. Dlatego ważne jest, aby skupić się nie tylko na tym, o czym mówisz, ale także na sposobie, w jaki się prezentujesz.

Jeśli chcesz zaprezentować się z jak najlepszej strony i wyglądać atrakcyjniej w oczach innych, radzimy skupić się na poniższych punktach, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się drobiazgami. Ale uwierz mi, to małe rzeczy, które mówią o tobie więcej niż milion słów. Jeśli zwrócisz uwagę na te wskazówki, na pewno zrobisz trwałe wrażenie i zyskasz szacunek ludzi.

1) zarządzanie czasem i punktualność



Jeśli nie doceniasz ilości czasu i nie wiesz jak nim zarządzać - koniecznie zacznij pracę nad sobą w tym kierunku. Bez względu na to, czy idziesz na spotkanie z przyjacielem, na randkę, czy na spotkanie biznesowe, musisz nauczyć się szanować swój czas i czas osoby, z którą się spotykasz.

Zgadzam się, nieprzyjemnie jest spotkać osobę, po której spływają krople potu, gdy ta, pełna zażenowania, przeprosiła za 15 minut spóźnienia. Nie bądź taką osobą. Szanuj siebie przede wszystkim. Odpowiednio oblicz ilość czasu, odległość, ruch uliczny i listę rzeczy do zrobienia, które musisz wykonać przed spotkaniem.

Wiele można powiedzieć o ludziach, którzy nie pilnują swojego czasu. Po pierwsze, pokazuje, że są one nieefektywne, nierzetelne i zdezorganizowane. Osoba, która zawsze się spóźnia, nie jest zbyt dobra w swoich obowiązkach i ogólnie w życiu.

Niedotrzymywanie terminów to straszna rzecz, a jeszcze gorsza, gdy od Twojej punktualności zależą plany innych osób. W końcu ciągłe spóźnianie się sygnalizuje brak szacunku. Ludzie zaczynają myśleć, że przedkładasz swoje potrzeby nad zobowiązania, kradniesz ich czas i uniemożliwiasz im załatwianie spraw.

Z czasem może to zrujnować Twoje relacje z kolegami z pracy, przyjaciółmi, a nawet bliskimi. W końcu inni nie będą mogli liczyć na to, że dotrzymasz słowa i dlatego przestaną traktować Cię poważnie. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeśli przyjdziesz na czas lub kilka minut wcześniej. Osoba, z którą rozmawiasz, będzie Cię szanować od samego początku.

I choć większość ludzi uważa punktualność za mało istotną cnotę, jest ona zawsze oznaką szacunku dla samego siebie, dyscypliny i przyzwoitości. Natomiast konsekwentne spóźnianie się kojarzy się z łamaniem obietnic i oszukiwaniem oczekiwań.

Jeśli chcesz dobrze zarządzać swoim czasem i uniknąć zatorów komunikacyjnych, które wynikają z ciągłego pośpiechu, wstań wcześniej i zaplanuj swój dzień w sposób przejrzysty. Przeanalizuj czas potrzebny na dotarcie na spotkanie. Często wyjście z domu 15 minut wcześniej może uratować Twoją reputację.

2. Sposoby komunikacji



Rozmowa jest najprostszym sposobem interakcji międzyludzkiej i może wiele o Tobie powiedzieć. Dlatego rozmówcy odbierają nie tylko treść rozmowy, ale również Twój ton głosu. I nawet jeśli próbujesz coś ukryć, sposób, w jaki przedstawiasz informacje może ujawnić, kim jesteś i co naprawdę myślisz.

Nie zapominaj również o jednym istotnym elemencie rozmowy, który często pomijamy: pytaniach. Zadawanie ich może znacznie poprawić jakość i zaangażowanie w dyskusje. Według badań Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego: ludzie, którzy zadają więcej pytań, zwłaszcza tych wyjaśniających, są bardziej lubiani przez swoich rozmówców.

Rozmówcy, którzy częściej wyjaśniają informacje, są postrzegani jako lepiej reagujący. Ta ich cecha świadczy o aktywnym słuchaniu, zrozumieniu kontekstu i szacunku.

Wszystko, co zostało napisane powyżej oznacza, że powinieneś zadawać więcej pytań. Często wydaje Ci się, że sprawiasz wrażenie osoby nudnej i boisz się urazić rozmówcę, decydując się na nieśmiałość. Ale w rzeczywistości, jeśli chcesz, aby druga osoba rozluźniła się i otworzyła w twoim towarzystwie, zadawaj więcej pytań.

Im więcej pytań zadasz, tym więcej się dowiesz. To jest normalne. Ludzie lubią mówić o sobie. Wszyscy jesteśmy tak skonstruowani.

Podczas następnej rozmowy zadaj sobie pytanie: "Czy słucham wystarczająco dobrze?" Zamiast przyswajać informacje poprzez formułowanie odpowiedzi w swoim umyśle, skup się na słowach pochodzących od partnera rozmowy.

Bądź szczery, poświęć osobie, z którą wchodzisz w interakcję swoją niepodzielną uwagę. Odłóż telefon, nie ziewaj i nie rozpraszaj się.

Dobry gust co do ubioru 3.



"Ubrania, które nosisz, to sposób, w jaki prezentujesz się światu. To stwierdzenie jest szczególnie aktualne dziś, w dobie szybkiego kontaktu. Moda to natychmiastowy język" - Miuccia Prada

Spójrzmy prawdzie w oczy: witają Cię Twoje ubrania. Albo jak w takim razie wytłumaczyć niekończący się szał markowych ubrań, warsztatów makijażu i zakupów online? Niektórzy mogą twierdzić, że tak nie jest, ale śmiem twierdzić, że ubrania wysokiej jakości mogą przejść długą drogę w podkreślaniu swojej pozycji społecznej.

Badania przeprowadzone przez ekspertów z Wielkiej Brytanii i Turcji wyraźnie to pokazują. Wynika z niego, że a) Twój ubiór robi wrażenie i b) Twój ubiór może mieć duży wpływ na to, co ludzie o Tobie myślą, nawet zanim Cię poznają.

Więc jeśli chcesz zrobić trwałe wrażenie, po prostu trzeba zacząć nosić ubrania, które są modne, eleganckie i stylowe. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, zajrzyj do Internetu i zapoznaj się z najnowszymi trendami.

Kolejną zaletą dobrego ubioru jest to, że może on pozytywnie podkreślić Twoje cechy charakteru. Tworzysz wizerunek, który przyciąga do Ciebie ludzi, co z kolei zapala iskrę poczucia własnej wartości i daje niesamowitą wiarę we własne możliwości.

4. Zdolność do samodoskonalenia się



"Wykorzystaj siebie jak najlepiej... bo to wszystko, co masz". - powiedział Ralph Waldo Emerson.


Co powiedzieliby Twoi koledzy z klasy, gdyby Cię dzisiaj spotkali? Czy byliby zaskoczeni twoim obecnym "ja"? Czy może jesteś tą samą osobą, którą znali, że jesteś? Szkoła popychała Cię do stawania się lepszym człowiekiem, do stawiania sobie wyższych celów i uczyła Cię wymagać od siebie więcej.

Ale kiedy ludzie kończą szkołę, czasami tracą narzędzia do odkrywania i rozwijania siebie. Przestają się rozwijać, wzrastać i dążyć do wyższego i lepszego życia.

Opcją na rozwiązanie tego problemu może być wczesna pobudka i czytanie literatury samorozwojowej lub nawet pogłębionej beletrystyki. Jeśli obudzisz się godzinę wcześniej niż zwykle i poświęcisz ten czas na czytanie, pod koniec pierwszej sesji poczujesz, jak twój umysł nasyca się powodzią pomysłów, twoje poglądy ulegają zmianie, a przekonania są kwestionowane lub wzmacniane w twoim umyśle.

Czytanie jest tylko jednym z aspektów samodoskonalenia. Możesz nadal się rozwijać i uzupełniać, pracując nad zdrowym ciałem, rozwijając zdrowy sposób odżywiania, zmieniając pracę, której nie lubisz, tworząc nowe hobby lub ucząc się nowych umiejętności.

Podstawową ideą samodoskonalenia jest to, że powinieneś oceniać siebie pod względem merytorycznym, stawiać sobie jasne cele i kochać własne życie. To ekscytujące, nieprawdaż! I w tym tkwi powód, dla którego nigdy nie powinieneś przestać się doskonalić.

Gdy ty robisz twój bestii zostać najlepszy wersja ja, ty przygotowywasz cieszyć się pełnię życie. Jeśli jesteś młody, oznacza to, że tworzysz przyszłość, z której będziesz dumny przez następne dziesięciolecia. Jeśli jesteś stary lub dojrzały, masz możliwość tworzenia swojej rzeczywistości i cieszenia się nią.

Aby te małe rzeczy zaczęły pracować dla Ciebie, musisz dokonać znaczących zmian w swoim życiu. Potrzebujesz przede wszystkim chęci i czasu, ponieważ nawyki są zakorzenione w Tobie od najmłodszych lat. Zacznij od małych zmian i stopniowo przechodź do złożonych transformacji, zmieniając w ten sposób świat wokół siebie.

I co najważniejsze, pamiętaj: niezależnie od tego, jak długo takie zmiany potrwają, są tego warte. Kiedy świadomie pracujesz nad stworzeniem lepszej wersji siebie, bez wątpienia zrobisz dużą różnicę w sposobie, w jaki prowadzisz swoje życie.
Autor: Elena Ischuk Omów artykuł
  • Refleksje
Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on

Autor

Redakcja "Tele Horse"