7 cech, które musisz mieć w swoim CV

Grzeczne dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne gdziekolwiek chcą. Ile razy słyszałeś to zdanie, a ile razy się sprawdziło? Ute Ehrhardt, niemiecki psycholog, napisał nawet książkę na ten temat. Jednak w dzisiejszych czasach ten model zachowania nie zawsze się sprawdza. Prestiżowe firmy nie preferują już suczek, ale ładne, zgrabne dziewczyny, troskliwe i opiekuńcze, gotowe oddać ostatni kawałek chleba potrzebującym.


Ale co w takim razie najlepiej wpisać do CV, aby dostać wymarzoną pracę? Oto kilka wskazówek, na jakich umiejętnościach powinieneś się skupić, aby się wyróżnić i zrobić karierę.

 

1. Gracz zespołowy

Kiedyś honorowo było biec do mety w pojedynkę, ale teraz cała waga przenosi się na pracę w grupie. Umiejętność pracy w zespole, czyli współpracy przy jednoczesnym akceptowaniu punktu widzenia drugiej osoby, jest coraz bardziej popularną umiejętnością. Dlaczego? Zwiększa energię twórczą zespołu roboczego, a tym samym pozwala szybciej osiągać cele.

Na przykład na spotkaniach docenia się tych, którzy zadają pytania i stymulują swoich kolegów. A jeśli zamiast zatrzymywać swoje sugestie dla siebie, podzielisz się nimi, będąc otwartym na krytykę i sugestie, łatwiej będzie Ci znaleźć nowe rozwiązania. To jest dokładnie to, czego potrzebują szefowie.

 

2. Wszechstronność

Kiedyś firmy rekrutacyjne stosowały standardowe kryteria. Czasy się zmieniły, wartości się zmieniły - teraz musisz się wyróżniać z tłumu!

Rozpoznanie swoich możliwości sprawia, że stajesz się bardziej wartościowy jako potencjalny kandydat. I koniec z marnowaniem energii na noszenie maski typowego twardziela - wyraź swoje mocne strony w pełni.

Podkreślanie umiejętności, które czynią Cię wyjątkowym i niepowtarzalnym (sport, wolontariat zagraniczny, robienie na drutach) staje się coraz bardziej strategiczne.

 

3. StorytellingUmiejętność

opowiadania, opisywania i wyjaśniania projektu lub pomysłu to umiejętność przyszłości, którą należy rozwijać już teraz. Ważne jest, aby umieć opowiedzieć swoją historię w sposób spójny i żywy, uwzględniając nie tylko naukę i doświadczenie zawodowe, ale także wszystko inne, co pomogło ukształtować Cię osobiście, etycznie i moralnie. Taka historia od razu przykuje uwagę na rozmowie kwalifikacyjnej.

 

4. Przekształcenie pomysłu w rzeczywistośćAbstrakcyjna

wizja projektu, nad którym pracujesz lub chciałbyś pracować, jest podstawą do zatrudnienia, ale posiadanie planu wprowadzenia go w życie będzie ogromnym plusem! I tu znów do gry wchodzą grzeczne dziewczynki, które potrafią zakasać rękawy i włączyć swoją harcerską pracowitość.

Umiejętność przekuwania marzeń w rzeczywistość to jedna z najbardziej poszukiwanych pozycji w CV, która wymaga posiadania wielu innych umiejętności i łączenia ich ze sobą.

Przykład? Jeśli jesteś teraz odpowiedzialny za projekt, musisz wiedzieć, jak stworzyć plan, ustalić terminy, zorganizować różne działania, zdecydować, którzy koledzy mogą Ci pomóc, sprawdzić stan rzeczy, zaplanować budżet... Wszystko to ma na celu stworzenie sieci kontaktów i pozostawia niewiele miejsca na indywidualizm.

 

5. empatia Umiejętność empatii

jest dziś ważna w każdej dziedzinie. Przełamuje bariery i sprawia, że ludzie stają się spójni i zdolni do pracy na wyższym poziomie jakości, opartej na szacunku i wymianie pomysłów. Często już w trakcie procesu rekrutacji oceniana jest zdolność kandydata do słuchania innych - szczególnie podczas rozmowy grupowej.

Zrozumienie, jak postawić się w sytuacji innych, jest niezbędne podczas pracy w zespole: zwiększa wkład każdego z nas i pomaga osiągnąć cele. Twoja ciekawość powinna być szczera: powinieneś aktywnie słuchać, zadając właściwe pytania, które naprawdę pomagają uzyskać wyniki.

 

6. Wolontariat Doktorat

i 10 lat doświadczenia już nie wystarczą, by wejść do prestiżowej dziedziny. Mieszanka różnych aktywności, którymi możesz się pochwalić, tworzy nowe perspektywy. Doświadczenie wolontariackie jest teraz szczególnie cenione - podkreśla Twoją zdolność do bycia hojnym i dzielenia się, do brania pod uwagę opinii ludzi, których często nikt nie słucha, gotowość do pracy w nietypowych, a nawet krytycznych sytuacjach.

Znowu typowe hobby grzecznej dziewczynki - i głodnego nakarmi ostatnim kęsem, i bezdomnego zasiedli w swoim mieszkaniu, i często na swoją niekorzyść będzie pracował dla dobra ludzkości.

Na szczęście obecnie istnieje wiele możliwości zdobycia takiego doświadczenia, zwłaszcza za granicą. A jej posiadanie sprawi, że Twoje CV będzie się wyróżniać na tle innych.

 

7. Odpowiednio reaguj na krytykę. Kluczem

do rozwoju zawsze była i zawsze będzie umiejętność uczenia się na własnych błędach i słuchania opinii bardziej doświadczonych osób. Należy nie tylko wysłuchać słusznej krytyki, ale także wyciągnąć wnioski, aby nie popełniać więcej błędów.

I żadnych krzyków ani impulsywnych działań! Musisz po prostu nauczyć się spokojnie zgadzać lub wyjaśniać swoje stanowisko, wyjść z biura i zrobić coś lepszego niż zrobiłeś. Nie każdy posiada tę umiejętność - ludziom może być trudno przyznać się do błędu. Jeśli jednak rozwiniesz to w sobie i umieścisz w swoim CV, potencjalni pracodawcy na pewno zwrócą na to uwagę.



Po napisaniu doskonałego CV, możesz zostać zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną - ostatni i bardzo ważny etap. Aby upewnić się, że nie spieprzyć i dostać pracę, którą chcesz, sprawdź te 50 sekretów do udanej rozmowy kwalifikacyjnej. Powodzenia!

Autor

Redakcja "Tele Horse"