TELEHORSE

PRZEDMIOT DZIAŁALNOŚCI ORAZ STRATEGIA SPÓŁKI

Pixel Venture Capital S.A. zmieniło model działalności Spółki, w związku z tym:
  • Pixel VC pozostanie aktywne na rynku produkcji gier komputerowych;
  • skupi się na tworzeniu i produkcji gier komputerowych i mobilnych;
  • zrezygnuje z prowadzenia działalności inwestycyjnej w spółki produkujące gry komputerowe.
Decyzja o zmianie modelu działalności została podjęta z uwzględnieniem decyzji akcjonariuszy, którzy postanowili o przejęciu spółki tworzącej i produkującej gry, tj. Telehorse Sp. z o.o.
Przejęcie Telehorse powinno pozwolić na zbudowanie i rozszerzenie kompetencji w tworzeniu gier od etapu koncepcji aż do wersji gotowej do sprzedaży, przy jednoczesnym zachowaniu dynamicznego tempa rozwoju i racjonalnego poziomu kosztów produkcji gier. Strategia na kolejne lata zakłada koncentrację na grach na komputery osobiste PC oraz Mac i urządzenia mobilne. Gry będą wydawane również na konsole, w tym na Xbox One, PS4 i Apple TV oraz dostępne za pośrednictwem najważniejszych platform dystrybucyjnych. Realizacja opisanych planów wymaga poniesienia nakładów w kwocie 1 000 000 zł, a Spółka zakłada pozyskanie tej kwoty w drodze emisji akcji.
Telehorse jest twórcą nagradzanych na całym świecie gier Steampunker i Steamburg (BEST UPCOMING GAME AWARD at 13th IMGA GLOBAL San Francisco 2017, INDIE GAME CUP for Best Storytelling at White Nights Helsinki 2016, CONTEST WINNER EVENT 2016 by adoptmygame.com, INDIE PRIZE AWARD for Best Game Art at Casual Connect Belgrade 2014, APPAWARD for Best Entertainment iOS APP Warsaw 2014, APP OF THE YEAR 2014 by slideDB.com). Telehorse nawiązało współpracę z nowymi globalnymi kontrahentami - podpisany został właśnie kontrakt z Anuman Interactive / Microids na światowe wydanie dwóch gier - Steamburg i Steampunker - na platformy PC/Mac, jak również platformy mobilne. Telehorse pozyskało również dotację w ramach programu Creative Europe Media w wysokości 59 000 euro na kolejną grę - Transatlantic, jak również dotację od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na nową grę Steampunk Band oraz promocję produktów firmy na rynkach zagranicznych na łączną kwotę 58 516 zł.
Daty ważniejszych premier:
  • Steamburg - premiera 4Q 2017 - platforma PC/MAC
  • Steamburg (mobile) - premiera 1Q 2018 - platforma iOS/Android
  • Steampunker - premiera 1Q 2018 - platforma PC/MAC
  • Steampunk Band - premiera 2Q 2018 - platforma PC/MAC/iOs/Android
  • Transatlantic - premiera 2Q 2019 - platforma PC/MAC

Inwestorem strategicznym, który posiada w chwili obecnej 10,29% jest fundusz ERNE VENTURES notowany na NewConnect.

www.ERNE.pl