TELEHORSE

telehorse

TELEHORSE
Telehorse to firma specjalizująca się w produkcji i wydawnictwie niezależnych gier w klimacie steampunkowym na platformy mobilne (tablety iOS, Android), urządzenia PC/Mac, oraz platformy Xbox/Playstation.
Gry Telehorse to unikalne produkcje na rynku polskim oraz zagranicznym – połączenie intrygującej fabuły z rozwiązywaniem zadań logicznych, grafiki na najwyższym światowym poziomie artystycznym ze specjalnie do tego celu skomponowaną i nagraną muzyką.
Każda produkcja tworzona jest z wielką dbałością o każdy szczegół – zarówno niuanse dotyczące fabuły oraz poszczególnych zadań logicznych/zagadek do rozwiązania przez użytkowników, jak i drobiazgowe szczegóły graficzne – tak aby całość, połączona z muzyką, tworzyła niezależny i wciągający świat.
Pierwszą grą Telehorse był wydany w 2014 Steampunker. Gra ukazała się najpierw w wersji na urządzenia mobilne. Gra zdobyła nagrodę Indie Prize za Best Game Art na Casual Connect w Belgradzie, była nominowana do nagród także na Tokyo Game Show oraz na Casual Connect w Singapurze, San Francisco i Tel Awiwie. Użytkownicy portalu SlideDB wybrali Steampunkera grą roku 2014, a w polskim konkursie Appaward 2014 Steampunker został najlepszą aplikacja w kategorii Rozrywka.


Steampunker
Od 2015 studio Telehorse pracowało nad nową grą zatytułowaną Steamburg, która ukazała się 2 listopada 2017. Wydawcą gry jest francuska firma Anuman Interactive. Gra zdobyła nagrodę dla Best Upcoming Game na IMGA Awards w San Francisco w 2017 oraz Indie Game Cup za Best Storytelling na White Nights w Helsinkach w 2016. Gra była w finale konkursów dla gier niezależnych m.in. na Tokyo Game Show, Casual Connect USA, White Nights St. Petersburg i Taipei Game Show. Aktualnie dostępna jest wersja PC/Mac oraz Android. Wkrótce będzie miała miejsce premiera wersji na urządzenia z systemem iOS.


Drugą opublikowaną grą studia Telehorse był Steamkraft - Steampunk voyages inspired by Jules Verne. To gra typu endless runner wydana w maju 2016 na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.Steamkraft
W 2016 Telehorse przygotowało grę Steampunker VR Periscope Shooter, która została wydana w styczniu 2017. Gra powstała jako wersja VR jednego z fragmentów gry Steampunker. Po dobrym przyjęciu na Casual Connect w Tel Avivie Telehorse przygotowało kolejne poziomy i wydało grę jako odrębny tytuł.


Steampunker VR
Dwa kolejne projekty powstaną dzięki otrzymanym grantom. Transatlantic to gra, na którą Telehorse otrzymało w 2016 roku dofinansowanie z unijnego programu Kreatywna Europa. Natomiast prototyp gry Steampunk Band został stworzony z funduszy MKiDN – programu Rozwój Sektorów Kreatywnych.

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

With the support of the Creative Europe Programme
- MEDIA of the European Union